reklama
  1. Szukasz niebanalnych prezentów. Zobacz, o potrafią wyczarować babyboomowe mamusie. Sama tworzysz unikalne rzeczy? Napisz do mnie! czekam na maila od ciebie. aniaslu

Zamknij powiadomienie

Maluszek owinięty pępowina.

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez willou, 17 Czerwiec 2018.

Sopek
Najlepsza odpowiedź Sopek, 18 Czerwiec 2018
Cała moja trójka była owiniętą pępowiną, wiedziałam o tym w ciąży tylko przy drugim dziecku. Nie jest to wskazanie do cesarki, rodziłam naturalnie i... Przejdź do pełnej odpowiedzi
  1. willou

willou Fanka BB :)

Witam. Jestem w 34tc z kawałkiem. Na usg lekarz stwierdził że maluszek jest owinięty pepowiną, a ta wolna część jest krótka. Czyli moze być owninięty 2/3 razy ale dokładnie tego nie stwierdził. Coz na początku szok i strach, w tym momencie jestem spokojniejsza i pilnuje ruchów zgodnie z zaleceniami. Mam tez zgłosić się do ginekologa na konsultacje, ale wizyta dopiero w środę.
    Czy mógłby by się wypowiedzieć mamusie które były a takiej sytuacji? Jakie byly zalecenia od waszego lekarza? Nie wiem czy powinnam leżeć czy po prostu się oszczędzać. Co z porodem w takim wypadku? Czy to się kwalifikuje na cc lub wcześniejszy (wywolywany) poród? A co do ruchów...wiadomo ze maluszek spi, więc powinnam wymagać na nim ruchy co jakiś czas dla pewności, że wszystko okej? Niestety mój lekarz prowadzący w tej chwili ma urlop i muszę iść do innego. Nie znam opinii na jego temat i nie wiem czy nie zaniedba sobie mojego przypadku po prostu bo to będzie zapewne jednorazowa wizyta.
    Opowiecie mi jak to było w Waszych przypadkach ?

2. Najlepsza odpowiedź:
    Post #16777232 by Sopek, 18 Czerwiec 2018
  3. Sopek

Sopek Moderator

Głosów: 1
    Cała moja trójka była owiniętą pępowiną, wiedziałam o tym w ciąży tylko przy drugim dziecku. Nie jest to wskazanie do cesarki, rodziłam naturalnie i nie miałam żadnych zaleceń dotyczących oszczędzania się itp :) podczas porodu będą monitorować stan dziecka, Ktg jak coś będzie nie tak to wtedy zrobią cesarke, będzie dobrze :)

Sopek, 18 Czerwiec 2018 Najlepsza odpowiedź
  4. reklama
  5. JustYs21

JustYs21 Fanka BB :)

Mój syn był 4krotnie owinięty pępowiną, ale o tym dowiedziałam się dopiero na stole operacyjnym. Miałam poród wywoływany, ale przy skurczu tętno spadało i szybko podjęto decyzję o cc.
    Mój synek właśnie było mało aktywny w brzuszku, patrzę teraz na to z perspektywy drugiej ciąży, gdzie córka jest bardzo aktywna w przeciwieństwie do niego. Na końcu ciąży liczyłam ruchy i pobudzałam go jak się dało.
    Myślę, że spróbują żebyś urodziła naturalnie, jeżeli będzie tętno spadać mogą zrobić cc. To już bym z lekarzem rozmawiała.

6. Wiecie a.

Ostatnio edytowane przez moderatora: 8 Sierpień 2018
    • Nie zgadzam się! Nie zgadzam się! x 3
    • Popieram! Popieram! x 1
    • Lista
  7. serena22

serena22 Fanka BB :)

Mój syn był 2 razy owinięty pępowiną.Podejrzewałam to,bo szarpał się.Urodzil się w 40 tc.siny.Niedotlenieniony i ma zdiagnozowany autyzm atypowy. Jest to najlżejsza odmiana autyzmu, chodzi do normalnej szkoły. Oczywiście w twoim przypadku nie musi tak być. Mam nadzieję że wszystko dobrze się skończy.

8. mamaelaela

mamaelaela Fanka BB :)

Mnóstwo kobiet tak rodzi i nie jest to żaden " ryzyk fizyk" bo lekarze na bieżąco kontrolują dobrostan dziecka i tak jak koleżanki wyżej piszą w razie co jest cesarka w takich i innych tego typu przypadkach. Mnóstwo kobiet nawet nie wie że ich dziecko jest jakoś tam owinięte pępowiną bo nie zawsze na usg to widać a jest to bardzo częste i w trakcie porodu jest wszystko ok. Ja np nie zdecydowałabym się rodzic dziecka ułożonego posladkowo ale już owinięcie pępowiną już bez przesady. 2 kobietki rodziły ze mną sn i ich maluchy urodziły się z pępowiną na szyjce i wszystko było ok także myślę że to dość powszechne. Patrząc na to w ten sposób to cała ciąża poród i macierzyństwo to ryzyk fizyk

• Lubię to Lubię to x 3
    • Popieram! Popieram! x 2
    • Lista
  9. Mamaona

Mamaona Fanka BB :)

Po co tak straszysz, masa dzieci rodzi się z owinięta pępowina i tylko niewielki odsetek ma przez to jakieś problemy- a zagrożeń przy porodzie jest dużo. Często tak rodzą się upośledzone- skąd masz takie dane? Nie powinnaś się wypowiadać w taki sposób jak nie masz wiedzy, to tylko szkodzi

10. Ewii

Ewii Fanka BB :)

Dziecko w brzuchu może w przeciągu chwili zaplątać sobie pępowinę a później się z niej rozplątać i nawet o tym nie wiemy
    Podczas porodu położna po wypchnięciu główki sprawdza czy szyjka nie jest owinięta pępowiną i jeżeli jest to ją rozplątuje a takie owinięcie jest często spotykane

11. reklama
  12. bellina

bellina Fanka BB :)

Zapytaj położnej ile % dzieci jest owiniętych pępowiną. Niestety nie pamiętam, ale jest to bardzo wysoki procent.
    Moja dwójka była i wszystko w porządku przy porodzie SN.

Owinięcie pępowiną nie jest wskazaniem do cesarki. I nikt jej nie zrobi z tego powodu. A przy porodzie dziecko będzie kontrolowane, więc o nic się nie martw.

13. willou

willou Fanka BB :)

Dziękuję za odzew. Jestem dobrej mysli, ale wiadomo ze też mnie to martwi. Maluszek się rusza ale z biegiem czasu przypominam sobie o takim uczuciu "szamotania się" w brzuchu. Tak jakby się może podduszał? Nie chce mieszać sobie w głowie i omówię to wszystko z lekarzem. Tylko ta myśl w głowie co zrobić by pomóc maleństwu...

Poleć forum