reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszek u doktora - szczepienia, leki, badania okresowe i inne

kaskag

Aktywna w BB
Dołączył(a)
15 Czerwiec 2009
Postów
90
Miasto
Mielec
Dziewczyny jakie szczepienia wybieracie odpałatne czy nieodpłatne. i co z zalecznymi szczepieniami - które warto dla dziecka wybrać??
 
reklama
się zastanawiam czy to wątek dla mnie czy nie ... :szok::-D się tyle naprodukowałam o szczepieniach na innych wątkach:-p:-p i zaginęło w czeluściach... fakt - osobny wątek to dobry pomysł... tylko nie wiem czy się powtarzać :nerd:
jakby co... służę :tak::rofl2:
 
Jesli chodzi o mnie to malutkiego nie szczepilismy wcale i nie mamy zamiaru tak długo jak tylko się da.Uważam ,że to największy wkład w jego zdrowie.Nie chciałam witać go na świecie dawką trucizny a taka mam opinie o wielu szczpionkach.
 
My szczepiliśmy córeczkę płatnymi szczepionkami, mniej bólu dla dziecka. Wszystko jest w jednej szczepionce, miała jedynie 3 szczepienia. My wzięliśmy szczepionkę przeciw rotawirusą bo są większe powikłania. Pneumokoki sobie darowaliśmy, bo wiele osób nam podpowiadało, że lepiej później zaszczepić. :-)
 
A my zaszczepiliśmy na podstawowe rzeczy - ale szczepionkami płatnymi oczyszczonymi i na rotawirusy i pnemokoki - mamy złe doświadczenia w otoczeniu....(edit: kurcze ale przyznać trzeba że te szczepionki tanie nie są)

I jeśli chodzi o szczepienia to z Serca Dwa i z Kają - jako że bardzo je lubię nie będę polemizować bo każdy ma prawo do własnego zdania i wg mnie wręcz szanowania opinii innych :) i nie przekonywania na siłę - co za tym idzie oczywiście.

Pierwsze szczepienie mieliśmy po 7tyg (bez jednego dnia)...kolejne też planujemy po 7-8 tyg. od poprzedniego.
 
Dzięki Kaja za ten artykuł prof. Majewskiej. Tu co prawda jest inny kalendarz szczepień, ale i tak mi się nie podoba. Rzeczywiście nie ma szczepień na WZW B. Szczepienia zaczynają się w 8 tygodniu, ale... dają dwie lub trzy szczepionki na raz. Chcę porozmawiać z lekarzem na ten temat i zacząć szczepienia jak najpóźniej i z jedną dawką na przynajmniej 6-8 tygodni, bo tu chcą szczepić w odstępie miesiąca.
 
Dzięki Kaja za ten artykuł prof. Majewskiej. Tu co prawda jest inny kalendarz szczepień, ale i tak mi się nie podoba. Rzeczywiście nie ma szczepień na WZW B. Szczepienia zaczynają się w 8 tygodniu, ale... dają dwie lub trzy szczepionki na raz. Chcę porozmawiać z lekarzem na ten temat i zacząć szczepienia jak najpóźniej i z jedną dawką na przynajmniej 6-8 tygodni, bo tu chcą szczepić w odstępie miesiąca.


mam ten sam problem i nie wiem co z tymi szczepieniami zrobic.Polozna tydzien temu mowila zebym poszla w tym tygodniu (mala ma dopiero miesiac) i zaszczepila na BCG (gruzlica) i nie wiem kiedy i czy w ogole szczepic.Poradzcie cos prosze!
 
reklama
mam ten sam problem i nie wiem co z tymi szczepieniami zrobic.Polozna tydzien temu mowila zebym poszla w tym tygodniu (mala ma dopiero miesiac) i zaszczepila na BCG (gruzlica) i nie wiem kiedy i czy w ogole szczepic.Poradzcie cos prosze!
A czemu Ci kazała szczepić BCG? Mi powiedziała, że BCG szczepią tylko dzieci, u których jest większe prawdopodobieństwo kontaktu z gruźlicą niż normalnie. Olej to. Ja nie szczepię na BCG.:no: Poza tym tu chyba nie ma żadnych kar za brak szczepień. Ja za tydzień idę do lekarza pokazać dziób młodej, bo wysypało ją. Zapytam o te szczepienia. Podejdę go taktycznie. Wiem, że ten lekarz też ma malutkie dziecko. O wszystko wypytam i potem Ci napiszę. A na razie nigdzie się nie wybieraj. Z tego, co pamiętam Alicji podawano antybiotyk przez tydzień. Na razie jej wystarczy świństw. Te szczepienia w 8 tygodniu też lepiej przełożyć. Niech dojdzie do siebie.
 
Do góry