reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszek u doktora - szczepienia, leki, badania okresowe i inne

Witajcie
Ja wczoraj bylam z malym na szczepieniu....
Powiedzcie mialyscie jakies skutki uboczne po szczepieniu?? Moj w nocy tak plkal jk nigdy od urodzenia. Jes spiacy, patyczny, nie ma petytu... a rano zwymiotowal cle sniadnie. Czy to normalne, czy Wam tez sie przytrafily nieprzyjemnosci poszczepienne??:eek:
 
reklama
Witajcie
Ja wczoraj bylam z malym na szczepieniu....
Powiedzcie mialyscie jakies skutki uboczne po szczepieniu?? Moj w nocy tak plkal jk nigdy od urodzenia. Jes spiacy, patyczny, nie ma petytu... a rano zwymiotowal cle sniadnie. Czy to normalne, czy Wam tez sie przytrafily nieprzyjemnosci poszczepienne??:eek:


Moja starsza córa zawsze była bardzo śpiąca po szczepieniu - jak nigdy potrafiła przespać 3-4 godziny ciurkiem.

Drażliwość, senność, apatyczność to dość częste skutki szczepienia. Co do wymiotów to nie wiem ale sądzę że mogło być to połączone z drażliwością i niewyspaniem malucha
 
Witajcie
Ja wczoraj bylam z malym na szczepieniu....
Powiedzcie mialyscie jakies skutki uboczne po szczepieniu?? Moj w nocy tak plkal jk nigdy od urodzenia. Jes spiacy, patyczny, nie ma petytu... a rano zwymiotowal cle sniadnie. Czy to normalne, czy Wam tez sie przytrafily nieprzyjemnosci poszczepienne??:eek:

Niestety takie rzeczy się zdarzają, podwyższona temperatura, brak apetytu itd, ale po jednym dniu przejść powinno
 
Mama nadzieje, ze mu przejdzie. Teraz zjadl troszke i spi. Oby po tym snie wstal juz taki jak zawsze....
Zdziwilam sie, wzielam platna szczepionke i byly dwa kucia, corke kuli tylko raz, teraz HIB podaja osobno. Sie maluszek nacierpial ...
 
Ja myślałam o sanepidowskich, ale nie wiem, bo doczytalam się, że tradycyjna szczepionka zawiera całe komórki krztuśca i nie jest już stosowana w USA i większości krajów europejskich.
Szczepionki bezkomórkowe są bezpieczniejsze i lepiej tolerowane, nie wiem czy to chwyt reklamowy, czy prawda? :no: Zastanawiam się więc nad tą 5 w 1 lub 6 w 1, jeśli ma być bezpieczniejsza dla dziecka. Och, boję się tych szczepień

Mari_anna, też dużo złego słyszałam o darmowej szczepionce na krztusiec ... jak we wszystkim, na pewno trochę lobbingu w tym jest, ale ja na swojej małej testować nie będę ...
My szczepimy dopiero za jakieś 3 tygodnie, Engerixem na wzw b i Infanrixem DTPa (3w1) na błonicę, krztusiec i tężec.
Powiedziałam pediatrze, że chcę szczepić tylko na to, co jest absolutnie niezbędne i szczepionkami, które są najmniej szkodliwe i przepisała właśnie te. Ona jest bardzo ostrożna jeśli chodzi o szczepienia, więc wierzę, że wie, co robi :tak:
5w1 czy 6w1 w ogóle nie braliśmy pod uwagę, bo nie chcemy na raz faszerować małej taką ilością szczepów.
 
sisters - uważam, ze trzeba to zglosić pediatrze. Lekarze mają obowiązek wpisywac rekacje a ponieważ wciskają rodzicom, że to jest "normalne" to nikt tego nie zgłasza.
Trzeba przeanalizowac jaka to była szczepionka, jaki miała skład... jesli dziecko po niej cała noc krzyczy... organizm woła, ze dostał coś obcego i się broni.
Dla mnie to normalne nie jest. Nawet jeśli przejdzie.
Matko kochana.... :szok:
 
Cala noc nie plakal, ale dostal viburcol. Dzwonilam do pediatry od razu z rana i wpisze sobie w ksiazeczke.
Zla jestem, co oni tym dzieciaczkom aplikuja.....

Najwazniejsze, ze 2 raz lekko podkarmiony i nie zwraca, tym martwilam sie najbardziej....
 
Ostatnia edycja:
Cala noc nie plakal, ale dostal viburcol. Dzwonilam do pediatry od razu z rana i wpisze sobie w ksiazeczke.
Zla jestem, co oni tym dzieciaczkom aplikuja.....
Otóż to... :-( dobrze, że lekarz zanotował.
Uważam, że powinnaś być czujna przy kolejnym szczepieniu i zrobić teraz bardzo dużą przerwę do kolejnego - wręcz na twoim miejscu wstrzymałabym je na znacznie długo.
 
Czuję obowiązek poinformowania was.
FDA zarekomendowała lekarzom wstrzymanie podawania Rotarix w USA ze względu na znalezione fragmenty wirusa świnskiego w szczepionkach. Wirus był obecny od wprowadzenia tych preparatów na rynek, ani producent ani FDA nie używają technologii umożliwiających wykrycie takich zaniczyszczeń.
Components of Extraneous Virus Detected in Rotarix Vaccine; No Known Safety Risk
W Polsce szczepionka została wstrzymana w styczniu, w marcu wrociła na rynek, w USA nadal rekomenduje się wstrzymanie, jest wiele kontrowersji, czytalam na forum "nie szczepimy". Ponieważ wiele z was chce podać rotawirusa, piszę abyście się narazie wstrzymały.
http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/WS/WS_2010-01-07-001.pdf
 
reklama
Czuję obowiązek poinformowania was.
FDA zarekomendowała lekarzom wstrzymanie podawania Rotarix w USA ze względu na znalezione fragmenty wirusa świnskiego w szczepionkach. Wirus był obecny od wprowadzenia tych preparatów na rynek, ani producent ani FDA nie używają technologii umożliwiających wykrycie takich zaniczyszczeń.
Components of Extraneous Virus Detected in Rotarix Vaccine; No Known Safety Risk
W Polsce szczepionka została wstrzymana w styczniu, w marcu wrociła na rynek, w USA nadal rekomenduje się wstrzymanie, jest wiele kontrowersji, czytalam na forum "nie szczepimy". Ponieważ wiele z was chce podać rotawirusa, piszę abyście się narazie wstrzymały.
http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/WS/WS_2010-01-07-001.pdf
Na szczęście nie szczepię:-) Coraz bardziej utwierdzam sie o słuszności mojej decyzji:-)
 
Do góry