reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszki u lekarza

Asteria

Wdrożona(y)
Dołączył(a)
6 Luty 2008
Postów
1 545
Miasto
Katowice, Poland, Poland
Postanowilam zalozyc nowy watek jako ze juz "powoli" wszystkie sie rozpakowujemy...

My wczoraj bylismy z Wojtusiem u ortopedy z jego szpotawa stopka... ortopeda za 2 tyg bedzie zakladac mu gips co tydzien bedziemy musieli sie u niego pojawiac na zmiane... pozniej czekaja nas ciwiczenia i plasterki lub luska wiec dlugla droga przed nami. ale cieszy mnie fakt ze nie bedzie trzeba operacji;-)
Ortopeda odrazu sprawdzil czy z bioderkami wszystko ok.
 
reklama
o Kurcze to troche potrwa to leczenie stópki , ale najważniejsze żeby wszystko poszło dobrze. Asteria a czy lekarz profilaktycznie kazał szeroko pieluchowac małego w związku z bioderkami??
 
Asteria na pewno wszystko będzie ok. Już kiedys pisałam, że Marcin miał to samo i teraz ani śladu. Ważne, żeby szybko trafić do ortopedy i potem stosowac się do zaleceń.
 
Asteria jeszcze dobrym sposobem jest obserwowanie fałdek na nóżkach zaczynając od pierwszej pod pupą. Jeśli są równe to wszystko jest ok.
 
mpel wiem ze pisalas;-) ja sie nie martwie bo mialam swiadomosc tego ze moze byc cos z nie tak juz przed ciaza bo moj Ł tez mial ta wade - tyle ze owiele gorsza i on mial 2 operacje na to...

Icedal o! to dowiedzialam sie czegos nowego;]
 
Mam ptanie. Czy były u Was położne w domu?
My na nią czekaliśmy aż dowiedzieliścmy się dziś , że njapierw trzeba póść z maluszkiem do przychodni do pediatry. A ja się zastanawiam po co skoro nic mu nie jest? Jak jest u Was? Kiedy idziecie na pierwszą wizytę do lekarza? I w jakimi celu?
 
Kurcze aga111 napisze Ci jak jest w usa ale to pewno niewiele ci pomoze. Jesli z dzidzia i mama wszystko jest w porzadku to bardzo szybko jest wypisywana ze szpitala. Nie ma mowy zeby polozna albo pediatra odwiedzili maluszka w domu. Pierwsza wizyta u pediatry jest na 3 dzien po porodzie, chyba ze dzidzia jest jeszcze w szpitalu wtedy pediatra ktorego sobie wybralas przyjezdza zbadac dziecko do szpitala. Jesli nie wybralas sobie jeszcze pediatry wtedy bada go pediatra szpitalny. Nastepna wizyta jest tydzien po porodzie i tez trzeba pakowac malenstwo i jechac do lekarza. Potem wizyty sa co miesiac.
 
A u nas to jest tak, że jak się wraca z maluszkiem do domu, to dzwoni się do ośrodka zdrowia i umawia na wizytę z położną. My wróciliśmy ze szpitala w niedzielę a położna była już we wtorek. Obejrzała dziecko, pokazała jak kąpać, jak pielęgnować pępuszek. Udzieliła wszelkich informacji i zostawiła numer telefonu. Kolejna wizyta była dwa dni później.
A dzisiaj, czyli półtora tygodnia po powrocie ze szpitala byliśmy na pierwszej wizycie u pediatry. Było badanie ogólne i ważenie. Piotruś przybrał nam na wadze pół kilo.
 
reklama
Jejku, jak to dobrze ze polozna przychodzi Wam do domu i wszystko pokaze, posprawdza, mozna ja wypytac o rozne rzeczy, szczegolnie przy pierwszym dziecku kiedy watpliwosci nie brakuje. Nigdy nie zapomne tego strachu i tych pierwszych dni i nocy jak przyjechalismy z Oliwia za szpitala. Wypisali nas na drugi dzien po porodzie i radz sobie czlowieku sam. Ja ledwo chodze, multum pytan, nie wiadomo czy pewne zachowania dziecka sa normalne, czy wszystko robie tak jak powinnam, sami z M w domu, ehh, szkoda gadac....:no:
 
Do góry