reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

elvie3

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2009
Postów
7 866
Miasto
Wrocław
Kochane Kwietnióweczki,
jestem w Niemczech i są tu tzw. Flohmarki na których sprzedaje się nowe i używane rzeczy, taki pchli targ po prostu. Masa kobiet wyprzedaje często zupełnie nowe lub kompletnie nie zniszczone ubranka po maluchach.
Z uwagi na to, że jestem tu po raz ostatni i 20.09. wracamy do PL chciałabym się trochę obkupić, bo pluszowego body po 50centów w PL nie kupię. A tu prawie wszystko jak nowe i cena max. to 1euro, czyli 4zł:-)
W związku z tym mam prośbę do tych mam, które mają orientację w jakim miesiącu Dzidziuś nosi jaki rozmiar? Chodzi o to, żeby np. zimowych ciuszków za małych nie kupiła itd.
Wiem, że startujemy od 56-62 (1-2 miesiące) i wiem, że każde dziecko rośnie w swoim tempie, ale chociaż tak orientacyjnie poproszę.
Z góry dziękuję i Brzuszki całuję:-*
 
reklama
I znowu NOWY temat???
To naprawdę konieczne?

Ale u nas mniej więcej tak:
1-3 56-62
3-6 62-68
6-9 68-74
9-12 74-80

z tym, ze niektóre ciuszki np. na 68 sa miejsze od tych na 62, a z niektórych wyrosła "wszerz" wczesniej niż wzdłuż. :-)
 
Nie rozumiem problemów z założeniem nowego tematu. Możesz mi to wytłumaczyć łopatologicznie? Jak mam jakieś pytanie to mam to pisać w ogólnym wątku i szukać potem odpowiedzi na 100 stronach?? To już druga dziewczyna, która krytykuje ilość wątków. Wydawało mi się, że forum jest od tego, żeby pytać i rozmawiać, ale nie bardzo widzę, jak zrozumieć cokolwiek i kogokolwiek w wątku mającym paręset stron bo nowy "wprowadza bałagan". No sorki ale niedługo będziemy się bać o coś zapytać bo trzeba by było założyć nowy wątek... To jaki jest cel tego forum? Jeden tasiemiec ze wszystkim?
 
dziewczyny, założyłam nowy wątek, bo nie miałam gdzie "podpiąć" mojego pytania.
Nie wrzucę go przecież do badań, przebiegu ciąży czy zachcianek;-)
No i chyba mamy większy porządek jak każdy temat ma swój wątek, a nie jeden wielki mix o wszystkim i niczym..
Dziękuję za odpowiedź:-*
W między czasie znalazłam na innym forum informacje, więc wklejam - może innym również się przyda:
1miesiąc - 56
2-3 miesiące - 62
3-6 miesięcy - 68
6-8 miesięcy - 74
9-10 miesięcy - 80
11-12 miesięcy - 86
13-14 miesięcy - 92
15-18 miesięcy - 104
Miłego dnia i udanych zakupów dla Maluszków;-)

P.S. Czy któraś z Was też już coś kupiła czy tylko ja taka szybka jestem?:-) Zwyczajnie nie mogłam się oprzeć!!
 
no, warto wiedziec najpierw jaka plec i potem kupowac. ale jesli ty elvie3 masz ostatnia okazje na flohmarktach pogrzebac, to to zrob, tam mozna naprawde fajnie kupic i tanio, ja mieszkam na stale tutaj takze pogrzebie sobie po flohmarktach jak juz bedzie dzidzia na swiecie, a co do rozmiarow to dzieki dziewczyny za info, to sie nam wszystkim przyda. a watkow zakladajcie ile chcecie, uwazam ze to jest o wiele lepiej niz na jednej stronie wszystko, potem jak mnie 2 dni nie ma to juz nie kumam kto i co:szok::szok:
 
Nie rozumiem problemów z założeniem nowego tematu. Możesz mi to wytłumaczyć łopatologicznie??

Nie denerwuj się bo dziecku zaszkodzisz.
No to łopatologicznie.
Zobaczysz, że za parę miesięcy, jak naprodukujemy tysiące postów łatwiej będzie się odnaleźć jakieś informacje jak będzie kilka konkretnych wątków typu:
wyprawka dla malucha, samopoczucie w ciązy itp

U nas na październiku 2008 funkcjonuje to super, a nowe wątki zakłada moderator na prośbę dziewczyn.

Podkreślam, ze to wyłącznie moje zdanie.
Przecież nie muszę tu pisać, prawda?
 
O moje dziecko się nie martw, ma się super. Wkurzają mnie po prostu laski, które przychodzą z innych forów i krytykują bo u nich jest inaczej i lepiej. Więc skoro tak tu źle to po co wchodzisz? Wprowadzaj zamęt na swoim forum. I dokładnie, nie musisz tutaj pisać, bo swoją krytyką nie pomagasz.
 
reklama
O moje dziecko się nie martw, ma się super. Wkurzają mnie po prostu laski, które przychodzą z innych forów i krytykują bo u nich jest inaczej i lepiej. Więc skoro tak tu źle to po co wchodzisz? Wprowadzaj zamęt na swoim forum. I dokładnie, nie musisz tutaj pisać, bo swoją krytyką nie pomagasz.

1. Nie przychodzę z innych forów, tylko z innego działu tego
i chyba mam prawo do wyrażenia swojej opinii
2. Do laski to mi daleko. :-)
3. Odczep się ode mnie tylko pisz na temat :cool:
Zamiast odpowiedzieć Elvi na pytanie to próbujesz się tu wykłócać.
 
Do góry