reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy.

Ja do spiworkow bardzo sie przekonalam jak bylam kope lat temu we Francji i tam sie zajmowalam dzieciakami. Ale to wiadomo sprawa indywidualna i nie kaze dziecko lubi, ja na pewno bede probowac ;-)

U nas zakupki bardzo udane, laktator, 5 butelek (byly w zestawie), smoczek uspokajajacy (moze nie bedzie potrzebny), sterylizator elektryczny (przyjedzie w piatek). Wszystko TT. Chce miec komplet z jednej firmy.
Do tego kupilam tez masc bephanten, mydelko i takie podklady na lozko zalecane przed i po porodzie, zeby sobie pod przescieradlo podlozyc jak np. odejda wody. Ja uzyje tez tych mat do lozeczka, juz przymierzalam i powiem szczerze, ze sa extra, zamiast ceratki :tak:
Brakuje nam tylko biustonosza i podkladow poporodowych.
Wozek i szafa w przyszlym tyg.

A mam pytanie do dziewczyn, ktore juz rodzily. Moze troche glupie, ale mnie to nurtuje. Czy po porodzie bardzo duzo kobieta krwawi?
Bo nie wiem jakie te podklady mam sobie kupic. Widzialam dzisiaj takie specjalne, ale jakos bardzo male mi sie wydaja, takie waskie. Niby poporodowe, a takie jakies dziwne :confused:
I zastanawiam sie czy nie kupic poprostu jakis wielgachnych podpasek. Nie wiem... Co radzicie? :blink:
 
reklama
po CC to miałam chyba małe krwawienie. Po pierwszej kąpieli, jak mi wszystko chlupło to aż jeden dzień wogole nie krwawiłam :szok:
A jak już byłam w domu to nosiłam ulubione podapski, a później to już tylko wkładki.
Teraz kupiłam te podkałady z Hartmana, bo w szpitalu i tak przy porodzie wymagają... mnie wkurza, że te podkłady nie mają skrzydełek, dla mnie to jakoś tak pewniej leży.... :sorry2:

Dziś dostałam dwie reklamówki ciuchów po jakieś dziewczynki od babci R. - CUDNE - i to firmówki + reszta z c&a (ta babcia ma trafa)- ale takie na 3latka, chyba zaraz Olka dorwe i na siłe przebiorę w kieckę :-D
 
nie wiem z tym krwawnieniem, ale ja kupiłam 1 paczkę podkładów i podwójną pakę zwykłych alwaysów takich na noc ;-) jak coś, to dokupię :tak:
 
No to juz wiem mniej wiecej na czym stoimy, kupie jakies duze i te normalne plus wieksze podpaski :tak: Jak nie zuzyje to najwyzej komus oddam.
 
Ja mam podkłady bella jedną paczkę ale wiem, że będę potrzebowała więcej. Szczególnie że już dwa razy zużyłam część zanim urodziłam bo mi wody odeszły w domu. Ale resztę to mi mąż będzie dokupował w aptece w szpitalu, nie będę wozić drewna do lasu :-D
W domu używałam tych podkładów na noc tylko, przez pierwsze dni, w dzień podpaski - takie największe.
A do łóżka polecam takie podkłady jednorazowe do przewijania - wygodne sa bardzo i mi sporo stresu i niewygody zaoszczędziły.
A z krwawieniem różnie bywa - ja po drugim krwawiłam mniej niż po pierwszym ale jakby "falami". Raz na trochę ale więcej. Ogólnie niezbyt długo u mnie, ale mam znajome które miały dość obfite krwawienia nawet 2-3 tyg...
 
W Realu jest promocja pampersów za 84 zł za podwójną pakę, jakby któraś była zainteresowana;-)Tzn tych Newborn to jakby jest 4 w 1.
 
ja kupiłam paczkę tych new born ale 2 , jak zużyję kupie następne..:sorry2:
a właśnie tam są 72 sztuki to na długo mi starczy taka paczka ??
 
reklama
candy6 mysle ze 5 dni gdzies starcza taka paczka, srednio idzie od 7 do 10 pieluch na dobe.​
 
Do góry