reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy.

bo jest drogo, super śliniki, ale cena powala, wolę zwykłe i tak po jednym użyciu nabierają własnych wzorków :)
a macie dziewczyny jakieś sprawdzone sposoby na plemy z jedzenia na ubrankach Waszych pociech? ja już nie mam sił, Mały mi się zawsze tak upaćka, nawet śliniak nie pomaga bo on go sobie ściąga, poza tym gdy je wkłada rączki do buzi a potem dotyka się tymi łapkami....oczywiście po praniu nic nie schodzi:-(pomocy
 
reklama
ja najczęściej karmię w samej pieluszce hehe :) ale jak coś ma to odrazu zdejmuję i odrazu płynem do naczyń, odrazu działam z plamami, odkąd jak poszły fajne body z disneya strasznie mi szkoda ubranek, próbowałam już nawet prać najpierw w naszym proszku, a potem w jego lipa nic nie pomaga, ja zaczynam robić tak ze przebieram na jedzenie w gorsze ciuszki i te jak chce może upaćkać itp :)
 
Poszukuję fajnego małego nosidełka. Ale takiego, aby mój klocuszek mógł siedzieć przodem do świata. Możecie mi coś doradzić ??
Mam już jedno nosidełko firmy Womar. Świetne dla maluszka, bo sztywne i stabilne , ale na teraz to totalna porażka.

Mirosia ty chyba też małego nosisz
 
Przedczoraj kurier przyniósł paczkę z allegro.Kupiłam kilka rzeczy u jednego sprzedawcy, między innymi śliniaczek z rękawkami.Mam jeszcze śliniak tradycyjny na ceratce,po synku, u teściowej kiedyś został.Po obiadku zapieram odrazu mydłem w kostce w zimnej wodzie, są czyściutkie.A suszę na słońcu, to marchewkowe plamy znikają:) Na plamy z jabłka mozna posypać proszkiem do pieczenia ,ponoć też kwaskiem cytrynowym można i wodą utlenioną ale nie sprawdzałam. Używam też z biedronki odplamiacz w proszku oxy za 5zł.Namaczam i póżniej piorę,zarówno białe jak i kolory (tylko osobno )
A wczoraj dostałam z nuka próbkę płynu do mycia zabawek, smoczków, butelek.Jest dobry, musze sprawdzic ile za butelkę.
 
Ostatnia edycja:
ja najczęściej karmię w samej pieluszce hehe :) ale jak coś ma to odrazu zdejmuję i odrazu płynem do naczyń, odrazu działam z plamami, odkąd jak poszły fajne body z disneya strasznie mi szkoda ubranek, próbowałam już nawet prać najpierw w naszym proszku, a potem w jego lipa nic nie pomaga, ja zaczynam robić tak ze przebieram na jedzenie w gorsze ciuszki i te jak chce może upaćkać itp :)
dzięki:-)no własnie szkoda tych ciuszków, zwłaszcza, że myślałam, że następny potomek je wynosi, a takich upaćkanych to jakoś nie mam chęci zostawiać, chyba też będę go przebierać w te już zniszczone i niech robi co chce wtedy:-)
frotka dzięki za radę co do plam, ja też zapierałam ale jakoś zwykle te plamy jednak zostawały, zwłaszcza po marchewce:-(co do płynu nuk mi on nie przypadł do gustu bo dość wodnisty a co za tym idzie mało wydajny i kiepsko siępieni (choć może to zaleta) i chyba tani nie jest zwłaszcza w porównaniu ze zwykłym płynem do mycia naczyć, ja go nie kupię, ale miło ze strony nuka, że wysłali mi próbki:-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja zauwazylam ze odkąd do prania dodaje jedna miarke naszego proszku to plamy się spierają, ale jak dziecko ma wrazliwsza skore albo jest alergikiem to raczej taki zabieg nie bardzo do zastosowania
 
ja zauwazylam ze odkąd do prania dodaje jedna miarke naszego proszku to plamy się spierają, ale jak dziecko ma wrazliwsza skore albo jest alergikiem to raczej taki zabieg nie bardzo do zastosowania

Można wyprac z plama a jak wyschnie jeszcze raz wyprac z innym ciuszkami dziecka.
Myszowata wystaw ciuszek z plamą po marchewce na słońce:)zobaczysz ,że zniknie :)
Ten płyn nuka wydaje się byc wydajny chociaż taki wodnisty.On nie zawiera subbstancji powierzchniowo czynnych dlatego sie nie pieni. Zawiera enzymy które rozpuszczają mleka, soku. Bez uzycia szczotki fajnie wymywa butelki, az widac mikro porysowania.Nie mam sterylizatora a wygotowywanie mnie wkurza tym osadem.Płyn przyda sie do kubków niekapków i zabawek. Na allegro 380ml za 22,50+wysyłka ale u nas jest w sklepie dla dzieci.
 
Ostatnia edycja:
Poszukuję fajnego małego nosidełka. Ale takiego, aby mój klocuszek mógł siedzieć przodem do świata. Możecie mi coś doradzić ??
Mam już jedno nosidełko firmy Womar. Świetne dla maluszka, bo sztywne i stabilne , ale na teraz to totalna porażka.

Mirosia ty chyba też małego nosisz

ja juz coraz mniej nosze bo mały taki jest ciezki ze na dluzsza mete to i w nosidełku mi jest ciezko. ja mam nosidelko babybjorn i w nim mozna tez przodem nosic i jest do 11kg.
 
dziewczyny z tym noszeniem przodem to uwazajcie, bo to jednak bardzo niezdrowa dla pleckow malucha pozycja. tez mam nosidlo z taka mozliwoscia, ale nie chce malemu krzywdy zrobic, wiec z tego nie korzystam.

mam pytanie do dziewcyzn co uzywaja smoczkow uspokajaczy avent. czy uzywalysice 0-3 a potem zmienilyscie na wieksze? a moze wiecie czy 0-6 maja wiekszy rozmiar niz te 0-3 (3-6 na pewno sa sporo wieksze, bo kupilam i maly ich nie chce). musze kupic nowe, bo tamte juz troche zuzyte i nie wiem czy dalej te 0-3 kupowac czy moze 0-6 beda sie nadawac.
 
reklama
Można wyprac z plama a jak wyschnie jeszcze raz wyprac z innym ciuszkami dziecka.
Myszowata wystaw ciuszek z plamą po marchewce na słońce:)zobaczysz ,że zniknie :)
Ten płyn nuka wydaje się byc wydajny chociaż taki wodnisty.On nie zawiera subbstancji powierzchniowo czynnych dlatego sie nie pieni. Zawiera enzymy które rozpuszczają mleka, soku. Bez uzycia szczotki fajnie wymywa butelki, az widac mikro porysowania.Nie mam sterylizatora a wygotowywanie mnie wkurza tym osadem.Płyn przyda sie do kubków niekapków i zabawek. Na allegro 380ml za 22,50+wysyłka ale u nas jest w sklepie dla dzieci.
miałam ostatnio właśnie taką obserwację, że wieszam mokre ciuszki z plamami a za kilka godzin zdejmuję z suszarki suche i czyste - szok!:-)ale nie zawsze jest tak intensywne słońce:-(u nas w sklepie też jest ten płyn
 
Do góry