reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mały alergik - dieta mamy i dziecka, pielęgnacja, leczenie

jak taki test z krwi wyglada, tylko pobieraja krew? skad?
czytalam ze zeby wykryc alergie to alergen musi byc w diecie, inaczej sie nie wykryje go badaniem ale teraz nie wiem o ktore testy chodzi...
 
reklama
bylam u alergologa i dowiedzialam sie od niego ze dziecko ze skaza bialkowa moze jesc maslo:szok:, kurde pierwsze slysze, on twierdzi ze maslo to prawie sam tluszcz i zebym dawala a jak cos mu bedzie tzn ze ma uczulenie na skale atomowa:szok:, bo to sie bardzo rzadko zdarza... no nie wiem boje sie troche dac maslo... co wy na to??

twierdzi ze male ilosci alergenu sa w diecie potrzebne, biszkopty tez moge dawac i gluten i zoltko tez, sprobujemy ale powolutku:tak:

a i dostalam Latopic to cos w rodzaju lakcidu tzn bakterie przydatne przy azs:tak:
 
no, fajnie ze przynajmniej mozesz probowac roznych rzeczy.

wedlug naszego alergologa truje dziecko probuja dac mu np serek czy jogurt.
ale i tak podaje i jest ok. w sumie to teraz nawet nie patrze co mu daje, dostaje nawet ciastka z czekolada, placki, nalesniki, ostatnio jadl deser ( z mojej diety), a tam wszystko nabialowe - mleko, jogurt, twarog. i ok .

jak skonczy mi sie ten zapas mleka Nutramigen, to kupie zwykle na sprawdzenie, pewnie dopiero za miesiac, bo nakupowalam sporo.
 
skorka jest gladziutka jak pupcia :-D
moniska a jak sie w końcu pozbyłaś tych plam na skórze?

Ja juz miesiąc walcze z tymi plamami...najgorsze na szyi - dzis zauważyłam ze sie rany tam porobiły - pewnie od kontaktu z odzieża ktora podrażnia to miejsce. o dziwo na twarzy nie ma nic ... powtarzam mamie (zajmuje się nim do południa) aby nic takiego mu nie dawała, żadnych nowości bo trzeba czekac az te plamy znikną...to dzis wyszłam na sekunde do wc - wracam a ona mu mandarynke dała eeeeeeeeeeech. Fakt ze jadł wczesniej ...ale to akurat było jak zaczynało mu sie to uczulenei pojawiac :wściekła/y:

chyba nie wytrzymam dlugo tu w domu:sorry:
 
mcgosia a te plamy na szyi to na pewno od jedzenia, bo Franio moj tez ma, ale od sliny, bo leje mu sie z buzi litrami

no ja dalam Frankowi sloik, gdzie bylo maslo ale ponoc z mleka, nie zauwazylam tego i po dwoch dniach wyszla wysypka na caly plecach i rekach, wszedzie za wyjatkiem buzi. Ja swojemu daje zółtko i nie ma reakcji poki co, ale daje mu tak 1 lub 2 razy w tygodniu po pol zoltka, za tydzien dopiero bede probowala glutem, bo co sie zamierzalam to albo mial silny atak AZS albo biegunke:shocked2:
 
reklama
u nas plamy zniknely po nutramigenie wiec jak na razie wychodzi uczulenie na mleko...
ale mandarynek to jeszcze na oczy nie widzial;-)

tego masla to faktycznie sie boje, a temu alergologowi jakos nie ufam:sorry:, mam zamiar przepisac sie do tej fajnej lekarki wiec to z nia skonsultuje:tak:

a jutro dam pol zoltka, jadl wczesniej i ni ebylo reakcji wiec mysle z ebedzie oki:tak:
 
Do góry