reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mały alergik - dieta mamy i dziecka, pielęgnacja, leczenie

reklama
No więc tak próbowałam podawać sam nutramigen, a głodzić Małego nie mam serca:zawstydzona/y: Pewnie wtedy by zjadł, ale jakoś tak nie potrafię...
Dziś dostałam od pediatry Bebilon Pepti, więc może jutro przetestuje.
 
Jeszcze nie probowalamsojowego, dopiero dzis sproboje, Pat nie mial na nie uczulenia, a narazie widze ze mala ma wszystko tak jak on, tylko chyba nieco gorzej z nia jesli chodzi o mleko. Blueberry a probowalas kozie mleko? jaki to ma smak? smierdzi tak jak koza? ja nie za bardzo potrafie je znalesc, w zwyklych marketach nie ma. Ryzowe mleko mi nie smakowalo, do sojowego moglam sie przyzwyczaic.
Mleka nie próbowałam, ale ser kiedyś jadłam kozi i był smaczny. Ale nie wiem czy on byl z samego koziego mleka, czy jakiś mieszany. Podobno kozie mleko ma specyficzny smak i wielu osobom nie odpowiada.

A co do fety - może te polskie są "oszukane" i maja dodatek krowiego mleka.
 
Miałam napisać coś o pielęgnacji Franko, no więc...kąpiemy się w Oliatum od pierwszego dnia i smarujemy na codzień Oliatum soft- jedno i drugie bez rewelacji, kupiłam atoperal, ale jak na razie pediatra kazała zostać przy Oliatum. Poza tym smarujemy się raz dziennie maścią z wit A robioną w aptece, a na jakieś ostre stany na skórze steryd Elosone. Poza tym wszystko prasuje, żeby jak najmniej podrażniać Małego i piorę rzeczy jego i nasze w lovelii.
Dodatkowo Mały bierze Fenistil kropelki.
 
Cześć!
Jej rzadko zaglądam ale widzę że jest wątek - temat morze.
Jej ile ja się namęczyłam ze starszą, a właściwie dalej męcze , tylko że teraz wiem na co jest uczulona.Stale na lekach i diecie.
Moja młodsa reaguje silnie na świeże ogórki i pomidory , czekoladę i maliny. Reszta z umiarem.
Są rzeczy których wystrzegam sie jak ognia po starszej córze - Vegeta i tego typ mieszanki niby ziół ( do tej pory ma reakcje ) , jogurty owocowe, czekolada, orzechy, cytrusy, ogórki, pasztety z puszek i ryby. Resztę muszę poobserwować.
Kąpiemy się w Oilatum na zmianę z Ziają a smarujemy Emolium ( to samo co starsza używa od 2 lat ).
Popijam kawę z mleczkiem i czasem śmignę kawałek żółtego serka ale marzę o jogurtach i o zupie mlecznej!:sorry2:
Nutramigen przerabiałam ze starszą i nic z tego - piła ale na siłe i po 3 miesiącach zrezygnowałam.
 
reklama
oj biedne Wy i Wasze dzieciaczki...
co do koziego mleka: na ser to ja sama mam uczulenie :baffled: a kozie jogurty śmierdzą przeokropnie :dry: podejrzewam, że mleko tak samo :dry:
natomiast polecam Wam jogurty sojowe, jeśli dzieci nie są uczulone na soję. naprawdę przepyszne i takie lekkie :tak:
 
Do góry