reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mały alergik - dieta mamy i dziecka, pielęgnacja, leczenie

wczoraj zjadlam sobie sorbet z truskawek, byl pyszny. Jako, ze wczesniej nie jadlam truskawek, bo bylam przekonana, ze uczula mojego wariata malego, bylam wniebowzieta. A tu niespodzianka.. organizm nie zareagowal wcale :-)
 
reklama
dziewczyny, znajoma pytała mnie o krem na AZS dla dzieci "parfenac", w Pl nie ma, to jest niesteroidowy lek, więc możnaby stosować dłużej niz sterydy. byłam w aptece, ale tutaj o takim nie słyszeli, a juz myslałam, że kupie kilka tubek i Wam powysyłam :( podobno w Niemczech jest i to bez recepty, więc jak któraś z Was ma dojście, to może by pomógł??
 
Witajcie,
to i ja mam alergika. Już było lepiej i znowu buzia wysypana, ale tym razem nie place, tylko kaszka. Do tego dzisiaj na brzuszku wysyp. Mały jest tylko na bebilonie pepti i dawałam mu herbatkę hipp, ale doczytałam, że tam jest białko i już nie pije herbatki. Możeta wysypka od ciepła? Sama już nie wiem. Wczoraj byliśmy na szczepieniu i przy okazji lekarka przepisała mi elosone, które dzisiaj miałam zastosować. Posmarowałam brzuszek, a potem czytam: nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia, nie stosować po szczepieniu, nie stosować na twarz. I co ja mam robić? Pewnie jutro polecę do niej. Dała mi też diprobase i tym go wysmarowalam na noc.
Chyba Fiołkowa pisała o rozszerzeniu diety. Wszędzie czytam, że alergicy poi 6 miesiącu życia i lekarka wczoraj potwierdziła to. Także tylko na mleczku. Ja jeszcze chodzę prywatnie do pediatry, to jeszcze i jego popytam.
A swoją drogą kiedyś tych alergii nie było tyle. Teraz co drugie dziecko uczulone, masakra.
 
marry76, mnie lekarka alergolog powiedziała, żeby wprowadzać wszystkie nowości 3-4 tygodnie później niż normalnie.
A w jakiej herbatce Hipp masz białko? Ja mam 2 i na obu napisane, że są bez dodatku białka mleka.
 
reklama
Do góry