reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mały alergik

Dziewczyny, ciekawa jestem - ile jest dzieci wśród naszych czerwcowych brzdąców, które nie są na nic uczulone? Bo czytam, że co chwila u którejś coś... Ja staram się nie stosować nic inwazyjnego - póki co radzimy sobie z medidermem i jakoś dajemy radę.
 
reklama
mój jest alergikiem z tego co odkryłam do tej pory to pokarmowym tzn uczulony bardzo bardzo na sok jabłkowy i na seler/pietruszka trzon/por w większych dawkach a co dalej zobaczymy pewnie jest jeszcze coś ale nieodkrytego....:eek:
 
Aestima u nas mediderm daje świetnie radę. Tzn skóra jest nawilzona przez godiznę. Wcześniej po wszystkim co stosowałam po pół godzinie była całkiem sucha. Ale smaruję Marysię bardzo grubą wartswą, tak że po posmarowaniu ma jeszcze przez chwilę białe smugi.
 
Andariel mój synek dostawał Zyrtec w wieku 11 msc...i niestety nie było wyjścia...oprócz tego inne leki sterydowe wziewne....i teraz wyrósł z alergii jest dobrze ale Zyrtec okazał się pomocny i niestety ale byliśmy zmuszeni go tolerować
 
Moja Emilka teraz bierze Zyrtec i czekamy na wyniki badań krwi czy oprócz sierści jeszcze coś ją uczula. Oby sie okazało, że to tylko (aż) sierść i żeby nie potrzeba bylo tego brać. Asia na razie odpukać bez alergii:tak:
 
U nas sucha skóra zrobiła się po większej ilości selera w zupie, Mediderm pomógł świetnie :) ale jak daję małe porcje to nic sie nie dzieje. Mam jednak swiadomość że brak alergii może być krótkoterminowy - w koncu to choroba cywylizacyjna w dzisiejszych czasach :) no i Maja jest obciążaona genetycznie bo my oboje z T alergicy, ja co prawda odczulana na część świństw ale na wiele jeszcze reaguje...
 
Wróciliśmy od lekarza, lekarka przepisała pimafucort...średnio zadowolona jestem:eek:ale kazała stosować przez tydzień i odstawić. A po miesiącu-dwóch wrócić do jogurtów. Ale wg niej bardziej uczula mm niż przetwory. Sama już nie wiem. Jeżeli nie jogurt to albo jajka(zaczęła jeść całe żółtko) albo pomidory. Zmianę mleka z bebilonu na bebiko też raczej wykluczyła. Ale doradziła zejść z bebika na inne mleko, więc spróbujemy hippa.
Ogólnie nie ma tragedii, ale wolałabym wiedzieć na co tak zareagowała. Zmiany się nie powiększają, ale też specjalnej poprawy nie zauważyłam. Wg lekarki mogą się i 2 m-ce utrzymywać nawet po wyeliminowaniu alergenu. Stąd ten pimafucort. I mam zagwozdkę - smarować czy nie? Jestem uprzedzona do sterydów...
Mediderm i emolium i kąpiel w oilatum przez te 10 dni nie dała znaczącej poprawy
 
reklama
Mrsmoon to może zmien mleko na bebilon pepti skoro mm jest bardziej uczulające?
Ja osobiście wstrzymałabym się ze sterydami (wytrzegam się jak mogę) i skoro zmiany mogą się utrzymywać przez 2 miesiące to jesli nie są bardzo duże lub bardzo uciązliwe dla dziecka (nie swędzą, nie podrażniają, nie drapie się po nich) dałabym im ten czas na znikniecie samoistne.
Mediderm i emolium może i nie dają wielkiej poprawy ale na pewno nie szkodzą i nawilżaja suchą skórę :)
 
Do góry