reklama

Mały brzuch, niewyczuwalna macica, 4 miesiąc - POMOCY!

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez createdbylove, 15 Grudzień 2010.

1. createdbylove

createdbylove Fanka BB :)

Witam
    Byłam dzisiaj u lekarza, jestem z zagranicy i to była w sumie moja pierwsza wizyta na temat ciąży, a dodam, że jestem już w 16 tyg.
    I podczas badania brzucha, lekarka stwierdziła, że macica jest mała, mało wyczuwalna.
    Ale żeby się nie martwić.
    W ciągu 2 tyg mam mieć zrobione usg, pierwsze dopiero..

Od początku ciąży przytyłam może 1 kg, dodam, że na początku wymiotowałam i pewnie schudłam ze 2.
    Brzuch nie urósł mi praktycznie w ogóle, nie przejmowałam się tym, bo mam szerokie biodra, a jeżeli tak jest, to dziecko jest po prostu trochę głębiej ukryte, stąd nie pojawia się od razu brzuch.
    Przez całą ciążę nie miałam plamień, mocnych bóli brzucha, wszystko było ok.
    A teraz zaczynam się martwić, że to może być małowodzie, które jest bardzo niebezpieczne.
    Co mam robić??

2. yra245

yra245 Gość

niestety czekać na USG nic więcej ci nie pozostało, usg wszystko wykaże, a taka macanka nie zawsze jest wiarygodna. a wyczucie macicy nie jest zależne od tego czy dziecko jest głębiej czy bliżej. powinnaś czuć twardą macicę na tym etapie trochę poniżej pępka. i łatwo ją wyczuć.

3. reklama
  4. createdbylove

ja tez nic nie czuje :/
    w ogole nie wyglądam na ciążę, tylko piersi mam większe niż zwykle.. nie wiem ;/

5. jaipur

jaipur Fanka BB :)

to ,że nie przytyłaś i nie masz brzucha nic nie znaczy, ja też mam mizerny, więc tym się nie stresuj.
    Usg pokaże jak to wygląda w środku, dziwne ,że nie miałaś tego w 12 tyg.

jakbyś miała pozamaciczną ciaże to byś już dawno chodziła po ścianach z bólu

6. createdbylove

Zaufałam angielskiej służbie zdrowia i tak dalej czekam:/
    teraz żałuję

7. yra245

yra245 Gość

a nie masz możliwości szybszego usg? bo zajdziesz w głowę, a tak będziesz spokojniejsza, dużo spokojniejsza jak się okaże że wszystko jest ok. w PL jest lepiej masz często usg, prywatnie to co wizytę.

8. createdbylove

raczej pójdę prywatnie, bo 2 tyg to mnie chyba zabije....
    a te myśli ;/

9. zyta

zyta Gość

Wedlug mnie nie czekaj!najlepiej idz jutro do dobrego lekarza(nie wiem ,moze zle odczytalam jestes obecnie w Polsce?),jesli tak to nie bedziesz miala problemu sie dostac,wiadomo byc moze prywatnie,ale najwyzej bedziesz czekala jedna noc,a nie cale dwa tygodnie!!!!!!!masakra!!!!Jesli jestes za granica tez staraj sie jak najszybciej pojsc na wizyte,usg,a wiadomo czas tez sie liczy,twoj spokuj tez!!!!pozdrawiam i napisz po wizycie! Ps.(maly brzuch o niczym nie swiadczy)

10. reklama
  11. createdbylove

nie jestem w Polsce, jakbym była to już dawno spotkałabym się z lekarzem..
    jutro pójdę znowu do przychodni i dowiem się co i jak z wizytą..
    tu nie chodzi już tylko o mnie.

12. martyna222

martyna222 udało się ! :)

Wredotka a w jaki sposób się dowiedziałaś o ciąży? czy robiłaś bhcg??? czy tylko test?

Poleć forum