reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mały brzuszek maluszka i mała waga

U moich dzieci proporcje na USG były mocno zachwiane w obu ciazach. Waga też wychodziła im długo niska. Robiłam zastrzyki i dostałam Medargin do picia. Ciążę z synem spędziłam głównie w szpitalu. W drugiej już stwierdzono, że takjuz moje dzieci mają. Po 30 tyg. brzuszek 2 tyg do tyłu. Głowa 2 tygodnie do przodu. Po porodzie szybko zaczęło się wyrownowac bo i syn i córka wypadli z siatek centylowych przed 1 rokiem życia. Wszystko powyżej 97 centyla. Tyle że ja mam 180 cm wzrostu, a mąż 2 metry.
Od którego tygodnia brałaś zastzayki i medargin ?
 
reklama
Pytanie do Mam, które miały podobną sytuację.

Aktualnie 25+2tc, dzisiaj na wizycie pani dr zauważyła, że maluszek ma mały brzuszek (24+0). Waga też bez szału, bo 710gram, czyli 10 centyl.
Wymiar dwuciemieniowy główki jest ok (25+1) , ale obwód główki pasuje na 24+3 ;/

Niby się nie martwić, bo ja mam 163cm, mąz ok 180cm, czyli najwyżsi nie jesteśmy i maluch też może nie być duży, ale nadal z tyłu głowy siedzi niepokój.

Któraś z Was miała podobną różnicę w wymiarach i było ok po porodzie?
Dwa tygodnie ostępstwa w każdą stronę są normą.
 
Pytanie do Mam, które miały podobną sytuację.

Aktualnie 25+2tc, dzisiaj na wizycie pani dr zauważyła, że maluszek ma mały brzuszek (24+0). Waga też bez szału, bo 710gram, czyli 10 centyl.
Wymiar dwuciemieniowy główki jest ok (25+1) , ale obwód główki pasuje na 24+3 ;/

Niby się nie martwić, bo ja mam 163cm, mąz ok 180cm, czyli najwyżsi nie jesteśmy i maluch też może nie być duży, ale nadal z tyłu głowy siedzi niepokój.

Któraś z Was miała podobną różnicę w wymiarach i było ok po porodzie?
U mnie znow miala za duza glowke jak mierzyli na scanie a po porodzie jak mierzyli byla taka jak powinna miec wiec mysle ze nie powinnas sie przejmowac na zapas bo wymiary moga tez byc mylne tak jak z waga dziecka moja corka miala urodzic sie taka duza a urodzila sie z waga 4 kg
 
Pytanie do Mam, które miały podobną sytuację.

Aktualnie 25+2tc, dzisiaj na wizycie pani dr zauważyła, że maluszek ma mały brzuszek (24+0). Waga też bez szału, bo 710gram, czyli 10 centyl.
Wymiar dwuciemieniowy główki jest ok (25+1) , ale obwód główki pasuje na 24+3 ;/

Niby się nie martwić, bo ja mam 163cm, mąz ok 180cm, czyli najwyżsi nie jesteśmy i maluch też może nie być duży, ale nadal z tyłu głowy siedzi niepokój.

Któraś z Was miała podobną różnicę w wymiarach i było ok po porodzie?

Jak dla mnie w normie 👌😆
W 3 i 4.ciąży podchodziłam do tych pomiarów z przymrużeniem oka. ;)
Pewne Doświadczenie w tym temacie mnie nauczyło że pomiary są z marginesem błędu z wielu powodów i nie zawsze jest tak jak pokazuje to maszyna;)
Moje dziecię nigdy mie byly wymiarowe na usg i np brzuszki wieksze o. 2tyg;) a piereszt dużo większą głowę ... A po porodzie nie widziałam nic z Tych rzeczy a duże bobasy 🤣choć Po porodzie 3 synka było to dość widoczne tzb brzuszek który był i jest zdrow jak ryba. Proporcjonalny względem siebie.
Tak nawiasem mówiąc.. Spójrz jak my dorośli różnimy sie długością kończyn, tułowia czy obwodem głowy 😅 wiec póki wszystko mieści sie w granicach normy to podchodziłabym do tych pomiarów z dystansem wierząc że jest ok. Nie ma co sobie wkładać do głowy i martwić sie Niepotrzebnie na zapas.
 
Do góry