reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

mały głodek

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez Aneciak, 27 Marzec 2010.

 1. Aneciak

  Aneciak mama Zuzi 01.03.2010

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  Mam prawie miesięczną córkę - karmiona jest mleczkiem modyfikowanym. W nocy potrafi przespać 4,5godziny i potem zjeść 120ml mleka; w dzień różnie - od 90 do 110. Karmiona jest średnio co 3 godziny. Niestety: często jest tak, że już po 1,5 godz - 2ch godzinach córka jest głodna i nie pomaga odwracanie uwagi, masażyki, zabawianie, bujanie.... Czy mogę ją dopajać wodą/ wodą lekko dosłodzoną glukozą? (chodzi o oszukanie brzuszka...).
   
 2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, można ale po co? Jeśli córeczka domaga się jedzenia to widocznie jest głodna, powinna dostać tyle razy ile potrzebuje, to jest za małe dziecko aby Pani ograniczała jej jedzenie. Jaki miałby być powód tych ograniczeń, określone normy? Każde dziecko jest indywidualne a normy to tylko wskazówki, proszę podawać córce mleko według jej potrzeb, jeśli okaże się za jakiś czas, że zbyt szybko przybiera na wadze (co oceni pediatra) to będzie Pani wprowadzać ograniczenia.
   
 3. reklama
 4. Aneciak

  Aneciak mama Zuzi 01.03.2010

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Położna sugerowała, że kolki które ma Zuzia mogą być powodowane przejedzeniem.

  W momencie wypisu ze szpitala waga Zuzi wynosiła 3080 (spadło o troszkę ponad 300 od porodu), 23dni po urodzeniu 4260.

  Dziękuję Bardzo za cenną radę.
   
  Ostatnia edycja: 27 Marzec 2010
 5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, Córka jest obecnie na 50 centylu masy ciała i powinna się na nim utrzymywać, gdyby nagle wskoczyła na 75 to można się zastanowić nad ograniczeniem ilości lub częstości jedzenia.
  Kolka jest fizjologią, spowodowaną niedojrzałością przewodu pokarmowego takie problemy mogą się pojawić do 3 miesiąca życia i może brzmi to brutalnie ale trzeba przetrzymać:-) Można spróbować podać córce probiotyki lub synbiotyki (odpowiednie do wieku), o którym pisałam już w innych postach, aby pomóc w rozwoju korzystnej mikroflory bakteryjnej, powinno się poprawić trawienie, zwłaszcza u dzieci karmionych sztucznie ma to znaczenie.
   
 6. Aneciak

  Aneciak mama Zuzi 01.03.2010

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziś przechodzimy na mleczko Bebilon Pepti. . . oprócz tego codziennie masuję córkę i wykonujemy ćwiczenia wspomagające prykanie :sorry2: ehh no cóż...wszystkiego już próbowałyśmy na kolki i działają tylko czopki Viburcol.N - dobrze, że chociaż to; musimy jakoś dać radę,zwłaszcza, że dziś dostała wysypkę na czole i główce więc odwiedzimy lekarza.

  Pozdrawiam.
   
 7. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie pisała Pani, że córka ma alergię na białko mleka krowiego (rozumiem że dlatego ten bebilon pepti), to dodatkowo tłumaczy problemy z brzuszkiem.Życzę wytrwałości.
   

Poleć forum