reklama

mały niejadek

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez ania 123, 5 Lipiec 2007.

1. ania 123

ania 123 Zaciekawiona BB

mam problem moja maleńka ma 4,5 miesiąca straciła apetyt zjada 4 razy dziennie po 120 (z wielkim trudem) mleczka zagęszczonego kaszką , czy powodem może być ząbkowanie, wydaje mi się że powinna dużo więcej jeść , aż boję się wprowadzić w jadłospis zupki i obiadki bo wogóle przestanie pić mleczko, pomóżcie:-:)-:)-(

2. Nocka

Nocka Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki

a ile wsypujesz tej kaszki? moze za duzo i Niunia sie "zapycha"...czy do kazdej porcji mleka wsypujesz kaszke?

3. reklama
  4. 22nata22

22nata22 Zaciekawiona BB

Mam podobny problem. Ale to chyba przez to wszechobecne w naszej kulturze stwierdzenie ze "o karmienie piersią trzeba walczyc". Kiedy pokarmu było coraz mniej, zawzięłam się i starałam się Nadię karmic tak często jak chciała, ale tylko z cyca. Niestety mleka nie było więcej, a mała przyzwyczaiła się, że pokarmu nie ma dużo i teraz nawet z butli nie chce pic za wiele. Ostatnio wprowadziłam jej juz nowe pokarmy - dostaje kaszke ryżowa (bardzo ją lubi), jabłko, ale - tak jak piszesz- mam wrażenie, że z piciem mleczka jest jeszcze gorzej... Sama już nie wiem co robic :(

5. ania 123

ania 123 Zaciekawiona BB

przybiera prawidłowo na wadze ale chyba faktycznie za gęste robię te kaszki, do kazdego mleczka dosypuję kaszki i to chyba błąd, będę dawać tylko na noc , byłam u pediatry , dowiedziałam się że jeżeli apetyt nie wróci to może być to związane z jakąś infekcją dróg moczowych nigdy o czymś takim nie słyszałam
    [​IMG][​IMG]

6. 1985Magda

1985Magda Nadinka moja kruszynka

U takich maluchów wiele rzeczy może wywoływać infekcję, a przy tym stracą apetyt. Jak moja Nadinka była chora to też nie chciała jeść, a jak wyzdrowiała to musiałam ją prawie co godzinę przystawiać do piersi bo była ciągle głodna (przez tą jej chorobę mleko mi się zmniejszyło), ale potem wszystko wróciło do normy. Pewnie z waszymi maluchami też tak będzie :tak:

Poleć forum