reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mały niejadek !!!!

Aga_niedoczynnosc

Aktywna w BB
Dołączył(a)
27 Luty 2020
Postów
89
Hej dziewczyny ( chłopaki ?)
Chciałam zapytać czy ktoś miał podobny problem z maluchem. Otóż mój syn 10,5 miesięca nic nie chce jeść....
zamyka buzie na łyżkę i płacze. Rzadko zdarza się ze zje dużo zupki lub cokolwiek innego. Nadal jest na piersi. Ma uczulenia na białko mleka krowiego wiec i ja nie jem nabiału. Kompletnie nic. Pediatra dała nam skierowanie ma krew utajoną pasożyty i lambie. Tez nic nie wyszło. Morfologię ma niby w normie ale żelazo duuuzo poniżej normy. Nie ma włączonego preparatu z żelazem na ten moment.
kombinuje. Daje mu wszystko. Owoce warzywa, wyciskam soki, mieso. Próbowałam dawać oprócz papek kawałki żeby sam próbował i gryzł. Nie chce...
Mam dosyc jego wiszenia na piersi. Powinien chociaż jeden posiłek w ciągu dnia zjeść a nie tylko mleko. Mam wrażenie ze nic tam nawet nie leci. Już odpadam z sił. Sama mam niedobory witamin a on nie akceptuje nic poza piersią 😭😭 macie jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną ? Co mogę zrobić
Ps. Nie ma plesniawek a ząbki wyrosły i narazie nic nowego nie idzie
 
reklama
reklama
Właśnie dziś wróciliśmy od pediatry. Dostalismy małe dawki żelaza na początek. Za miesiąc do kontroli czy wzrósł apetyt i zrobimy wyniki krwi.
z tym refluksem to racja bo mały ma takie cofki w ciągu dnia a nawet w nocy obkreca się i nagle mu się ulewają małe ilości. Mówiłam pediatrze i dała nam jakieś krople i za dwa tygodnie ma być poprawa. Czas pokaże. Mam nadzieje ze w końcu zacznie ładnie jeść :)
U nas na refluks pomogły tylko tabletki, ale zobaczysz jak będzie u was, Jak nie bedzie poprawy to polecam wizytę u dobrego gastroenterologa. My byliśmy dodatkowo u specjalisty od zaburzeń jedzenia u dzieci. Tak pokazała nam jak nakłaniać dziecko do jedzenia bardzo małymi krokami i własnie ona nam powiedziała o refluksie na podstawie języka. Dopiero dobry specjalista zrobił usg. Wcześniej tez miała robione ale cóż specjalista specjaliście nie równy. Dodatkowo u nas bardzo pomogło pójście do żłobka, jak córka zobaczyła że inne dzieci jedzą i nic im się nie dzieje zaczęła też próbować
 
Do góry