reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mały obwód głowy płodu

Dołączył(a)
29 Czerwiec 2017
Postów
4
Dziewczyny pomocy!!! Jestem w 31tc,wczoraj na USG mój ginekolog stwierdził że głowa płodu jest mniejsza od innych części ciała. Może któraś z Was też tak miała, proszę o podzielenie się spostrzeżeniami. Poczytałam w internecie i chyba zaraz oszaleje :( Podaje wyniki usg:
31tc, waga płodu 1700, BPD 7,38 co odpowiada 29w4d
HC 27,85 co odpowiada 30w3d
AC 27,74 co odpowiada 31w6d
FL 5.93 co odpowiada 30w6d
HL 5.54 co odpowiada 32w1d
 
reklama
Rozwiązanie
Takie odchylenia traktuje się za normę. Moja córcia też miała na USG mniejsza głowę (po 30 tc o około 2 tyg do tyłu), ale u nas na badaniach prenatalnych było podwyższone ryzyko zespołu Edwardsa więc ja bardzo panikowałam. I faktycznie urodziła się z główką malutką (32cm), ale cała była mała i łatwo było urodzić. Jest zdrowa i fantastyczna
A byłaś na prenatalnych? Im starsza ciąża to wyniki moga odbiegać od norm. U mnie glowa o tydzien wieksza, a nogi o tydzień krótsze :) ale powiedzial, ze puki co nie ma sie czym stresować zobaczymy przy kolejnej wizycie :) kazde dziecko rozwija sie inaczej

 
Pamiętam jak ja świrowałam, bo tez miałam takie odchylenia. Lekarz uspokajał, że dziecko rośnie w różnym tempie. Jak bym przyszła np. 2 dni później mogłoby być już inaczej. Moim zdaniem, nie masz się co martwić tym bardziej że do tej pory było wszystko ok. Jeśli się martwisz to umów się jeszcze kontrolnie.
 
Kazdy wymiar masz podany od- do danego tygodnia ciazy, a i tak to sa orientacyjne wymiary... Moze byc tez tak, ze dziecko zle ulozone bylo do pomiaru a moze byc to tez zwiazane z precyzja osoby, ktora wykonywala badanie... Czasem wystarczy troszke mniejszy obrys zaznaczyc i pozniej wychodza roznice... Jak masz sie denerwowac, to lepiej idz do innego gina na kontrole, bo stres nie sluzy Tobie o dziecku nie wspominajac....
 
To nie jest zadne odchylenie

A lekarz nie uspokoił?;)
To normalne dziecko nie bedzie roslo idealnie jak maszyna chce.
Moj synek od 25 tygodnia mial glowke o 3 tygodnie większa lekarz uspokajal ze jak wszytskie usg wychodza super to znaczy ze jest ok ale jako lekarz musi o tym powiedzieć i sprawdzał synkowi glowke dodatkowo i tez nie bylo sie do czego przyczepić powiedział ze moze taka jego uroda bo ma glowke bardziej okragla niz jajowata i ze moze ktores z nas tak mialo i ze teraz rosnie glowka pozniej stanie w miejscu i bedzie rosl brzuszek:)
I ze jak donosze do konca to sie pewnie wyrowna i faktycznie poszlam w 38 tygodniu i glowka idealnie do 38 tygodnia:)
Synek urodził sie z kształtna mala główka:)
Takze spokojnie dzieci pozniej rosna różnie sa wieksze mniejsze do przodu itp:)
A usg to glupia maszyna która ma zakodowane swoje wymiary:)
Co druga kobieta tak ma:)
Co prawda lekarze przejmuja sie malymi glowkami nie duzymi ale u Ciebie jest mala różnica;)
Spokojnie:)
 
reklama
Ja tak miałam. A że byłam i tak w ryzyku wieku to badania prenatalne miałam robione 3 razy. Na wynikach ostatnich już pogrubione dysproporcje płodu i to duże. Mała główka duży brzuszek i najdłuższe nogi. Ale miałam super gina , który nawet jak trafiłam wcześniej do szpitala i inna lekarka się tego czepiała powiedział jej tak wyjdź na korytarz i zobacz męża tej Pani. Urodziłam co prawda wcześniej bo były inne czynniki ale faktycznie młody do dziś ma długie chude nogi i główkę ładną chociaż inne dzieci mają większe.
 
reklama
Do góry