reklama

Mały śpioch?

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez madzioszka, 8 Wrzesień 2007.

1. madzioszka

madzioszka Zaciekawiona BB

Chciałam się zapytać, ile spały Wasze dzieci w wieku ok. 2 miesięcy?
    Moja Zuzia od tyg. śpi baardzo dużo. Np. dzisiaj obudziła się ok.4,30, zjadła, zmieniłam jej pieluchę i spałysmy dalej, czyli jakieś 40 min. aktywności. Potem ok. 9 pobudka, jedzonko, zabawa- jakieś 2 godz. Kolejna pobudka o 13, póltorej godz. aktywności, by obudzic się o 16,30 i po godzinie zasnąć. Nast. od 19 do 20,30 była aktywna i teraz spi. Jeszcze pewnie wybudzi się na godzinkę, dwie i będzie spała do 5-6 rano. Czyli przespała jakieś 15-16 godzin.
    Piszę tak dokładnie, bo trochę się martwię.

2. Kasia K.

Kasia K. Mama styczniowa

Gosia_k23 ale mnie pocieszyłaś! Moja Hania chyba też należy do śpiochów. Ma 7 miesięcy i 12 dni i sypia ciągle 3 razy w ciągu dnia (razem jakies 4,5 godziny), chodzi spać około 21 i śpi do 7, wytrzymuje maksymalnie 3- 3,5 godziny aktywności (chociaż muszę przyznać, że aktywna jest bardzo)! Ale ja też się zamartwiałam, czy czasem coś z tą moją Hanią jest nie tak.....naczytałam się jakiś poradników, ze dzieci w jej wieku powinny spac krócej....a może ona zwyczajnie odziedziczyła po mnie zamiłowanie do spania:-D jeszcze raz dziekuję za pociesznie! Pozdrawiam!

3. reklama
  4. Kasia811

Kasia811 Fanka BB :)

Madzioszka nic się nie przejmuj - 2-miesięczny maluch tak potrafi:-)Zosia też miała moment ze spała prawie na okrągło.A później jej się przestawiło i potrafiła nie spać od 22 do 3 w nocy:-DWięc odpoczywaj póki możesz bo nie wiadomo co malcowi przyjdzie do głowy:-)A poza tym - na pocieszenie - maluchy potrzebują duuużo spać bo podczas snu rosną i układają sobie w główkach to co widziały podczas "niespania":tak:

5. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Moje dziecko ma dwa lata i potrafi tyle spac :-D
    Klade go o 21 a wstaje o 8:00-8:30.
    A w poludnie potrafi spac po 3-4 godziny:tak:
    A na wczasach jak bylismy to zaczynal drzemke popoludniowa o 15:00 a konczyl o 20:00 :szok::szok::szok:
    Mysle,ze Twoja coreczka calkiem normalnie spi,tymbardziej,ze jest jeszcze malutka i naprawde potrzebuje tego.
    Sen to zdrowie i w snie sie rosnie :rofl2:

6. madzioszka

madzioszka Zaciekawiona BB

Dziękuję za wasze posty, uspokoiły mnie bardzo.:-)
    Może to wcześniej koleczki powodowały, ze spała mniej, albo moze teraz rośnie bardziej intensywnie? Grunt, ze jest o.k. i nie odstaje od innych dzieci. Dzisiaj zresztą zaczęła nadrabiać, bo ciężko ją do spania nagonić:laugh2:
    Jeszcze raz dziękuję. Może wygląda to na panikowanie i pewnie nim jest, ale naprawdę mnie martwiła taka nagła zmiana zachowania. Dzięki Wam jestem spokojniejsza

Poleć forum