reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam 17 lat a potrzebuje udać się do ginekologa.

Węgorz

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Październik 2020
Postów
63
Mam 2,5 miesiąca do 18. Z rodzicami kontakt średni jak bym mogła to bym zerwała całkiem niestety. Parę dni temu wyszedł mi test ciążowy pozytywny. Chciałam spytać jak udać się do lekarza bez rodziców i względnie jak założyć kartę ciąży również bez nich.
Z góry dziękuję.
 
reklama
Z tego co słyszałam to ciężko z tym bedzie. A może uda ci się załatwić jakąś pisemna zgodę od rodzica na badanie ? Może takie coś przejdzie? Chyba,że prawnie coś się zmieniło to może dziewczyny tu coś doradza. Warto też podzwonic
 
Z tego co wiem to osoba niepełnoletnia zawsze musi być z opiekunem prawnym. Na pewno są gabinety prywatne gdzie tego nie pilnują, ale z uwagi na to, że jest to niezgodne z prawem to raczej się z tym nie obnoszą i musiałabyś popytać ludzi z Twojej okolicy.
Do 18-tki lepiej nie czekać, bo do 10 tygodnia ciąży pasowałoby zrobić badania krwi i mieć za sobą min. 1 wizytę.
 
Wiem, że to kiepskie, ale ja ewentualnie mamie bym naściemniała że coś jest nie tak że mocno brzuch boli przy okresie czy coś w tym stylu żeby z Tobą poszła, ale chyba nie koniecznie musi być przy badaniu. Partner pełnoletni? No trudno zaliczyliście wpadke i musisz sie z tym zmierzyć, a co do rodziców współczuje kontaktów, ale wkońcu będziesz musiała im prawdee powiedzieć a do grudnia za dużo czasu żebyś czekała.
 
Powiem tak to w żadnym wypadku nie była wpadka. I proszę tak mojego dzieciątka nie nazywać. Nie powiem rodzicom bo pół roku temu doprowadzili do tragedii mojego poprzedniego skarbeczka. Nie zamierzam słuchać opinie że jestem za młoda i tak dalej nie szukam również współczucia. Po prostu chce wiedzieć jak mogę zapewnić mojemu maluszkowi największe szanse na przeżycie.
 
reklama
Powiem tak to w żadnym wypadku nie była wpadka. I proszę tak mojego dzieciątka nie nazywać. Nie powiem rodzicom bo pół roku temu doprowadzili do tragedii mojego poprzedniego skarbeczka. Nie zamierzam słuchać opinie że jestem za młoda i tak dalej nie szukam również współczucia. Po prostu chce wiedzieć jak mogę zapewnić mojemu maluszkowi największe szanse na przeżycie.
W tak młodym wieku zazwyczaj są wpadki. Najwyżej poszukaj jakiegoś lekarza może akurat uda Ci sie prywatnie iść. A ostatni okres kiedy miałaś? Bo do 10 tyg musisz być u lekarza, ale też nie za szybko.
 
reklama
Powiem tak to w żadnym wypadku nie była wpadka. I proszę tak mojego dzieciątka nie nazywać. Nie powiem rodzicom bo pół roku temu doprowadzili do tragedii mojego poprzedniego skarbeczka. Nie zamierzam słuchać opinie że jestem za młoda i tak dalej nie szukam również współczucia. Po prostu chce wiedzieć jak mogę zapewnić mojemu maluszkowi największe szanse na przeżycie.
Nie wiem co po to oburzenie. Malo kto majac 17 lat decyduje sie na dziecko :)
 
Do góry