reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam 17 lat a potrzebuje udać się do ginekologa.

Węgorz

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Październik 2020
Postów
63
Mam 2,5 miesiąca do 18. Z rodzicami kontakt średni jak bym mogła to bym zerwała całkiem niestety. Parę dni temu wyszedł mi test ciążowy pozytywny. Chciałam spytać jak udać się do lekarza bez rodziców i względnie jak założyć kartę ciąży również bez nich.
Z góry dziękuję.
 
reklama
W tak młodym wieku zazwyczaj są wpadki. Najwyżej poszukaj jakiegoś lekarza może akurat uda Ci sie prywatnie iść. A ostatni okres kiedy miałaś? Bo do 10 tyg musisz być u lekarza, ale też nie za szybko.
Wiem jak mniej więcej wyglądają formalności. Byłam w ciąży z tym że nikt mi karty ciąży założyć nie chciał. Chciałam po prostu zapytać bo może ktoś wie jak to wszystko obejść bo ja nic nie wymyśliłam ostatecznie. 5 tc.
 
reklama
Mam 2,5 miesiąca do 18. Z rodzicami kontakt średni jak bym mogła to bym zerwała całkiem niestety. Parę dni temu wyszedł mi test ciążowy pozytywny. Chciałam spytać jak udać się do lekarza bez rodziców i względnie jak założyć kartę ciąży również bez nich.
Z góry dziękuję.
Popytaj wśród koleżanek najlepiej, może któraś też do jakiegoś chodzi który nie wymaga obecności rodzica. Nie wiem może teraz tego lekarze bardziej pilnują, ale ja te kilka lat temu chodziłam sama i nikt się nie czepiał ani nie robił problemów ze bez rodzica.
 
Wiem jak mniej więcej wyglądają formalności. Byłam w ciąży z tym że nikt mi karty ciąży założyć nie chciał. Chciałam po prostu zapytać bo może ktoś wie jak to wszystko obejść bo ja nic nie wymyśliłam ostatecznie. 5 tc.
Spróbuj poszukać lekarza innego, albo z tego co kojarze są jakieś pomoce dla niepełnoletnich przyszłych mam, w neciee trzeba poszukać, a i obstawiam że inny lekarz prywatnie możliwe że by dał potrzebne dokumenty zwlaszcza że tylko tyle czasu zostało do 18stki
 
Myślałam też o tym żeby pójść na wizytę prywatnie do lekarza który mnie przyjmie i nawet już trudno jak nie będę mieć wyrobionej karty ciąży do tego 10 tc. A wyrobić jakoś w 16 tygodniu. Po drodze robiąc sobie wszystko prywatnie. Zależy mi na tym aby rodzice nie wiedzieli nie dlatego że się zdenerwują tylko dlatego że mnie będą drażnić.
 
Wiesz mi się wydaje, że jeśli powiesz prawdę, że nie masz dobrego kontaktu z rodzicami, a za wizytę zapłacisz to przecież ginekolog nie zadzwoni po policję. Za 2 miesiące kończysz 18. Wez partnera ze sobą, jeśli ma 18 lat.
 
Ja bym nawet nie wspominała, że nie jestem pelnoletnia. Jak będzie wposywal twoja date urodzenia to albo zapyta, wtedy powiesz prawdę, albo nie, i wtedy nie będziesz musiała się tłumaczyć.
Nie tłumacz się z tego, to Twoje życie i twoje decyzję.
 
Mam 2,5 miesiąca do 18. Z rodzicami kontakt średni jak bym mogła to bym zerwała całkiem niestety. Parę dni temu wyszedł mi test ciążowy pozytywny. Chciałam spytać jak udać się do lekarza bez rodziców i względnie jak założyć kartę ciąży również bez nich.
Z góry dziękuję.
Ja od 16r.z chodziłam sama do gin nikt się nie czepiał. Możesz spróbować ale ja wtedy w ciąży nie byłam. Nie wiem jak lekarz zareaguje ale może będzie wszystko ok
 
Myślałam też o tym żeby pójść na wizytę prywatnie do lekarza który mnie przyjmie i nawet już trudno jak nie będę mieć wyrobionej karty ciąży do tego 10 tc. A wyrobić jakoś w 16 tygodniu. Po drodze robiąc sobie wszystko prywatnie. Zależy mi na tym aby rodzice nie wiedzieli nie dlatego że się zdenerwują tylko dlatego że mnie będą drażnić.
Ja nie miałam karty do 10 tc (mój lekarz się nie spieszy, szczególnie gdy ciąża jest zagrożona). Nie ma to wpływu na becikowe. Do becikowego lekarz wypisze zaświadczenie na podstawie swojej kartoteki a nie karty ciąży. Warto wziąć wydruk usg z datą, swoim nazwiskiem i szacunkowym wiekiem ciazy, aby mieć dowód, że się było u lekarza.
 
reklama
Seks jest w Polsce legalny od 15 roku życia.
A skoro tak jest to ja bym wyniuchała gina, który cie przyjmie i nawet mu niczego nie tłumaczyła. Masz siedemnaście lat, za chwile 18. Przestepstwo nie zostało popełnione. I tyle..napewno nie jesteś pierwsza ani ostatnia w takiej sytuacji.
 
Do góry