reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam 17 lat i potrzebuje pomocy

Dołączył(a)
29 Marzec 2016
Postów
2
Witam mam 17 lat no i mam problem jestem w ciąży boję się przyznać rodzicom no bo jak im powiem to mnie zabiją...
A , po drugie jeśli im powiem to będą tak się nade mną znęcać psychicznie że poronię... i chcę zamieszkać u chłopaka ale nwm czy mogę bo mam 17 lat i moi rodzice mogą zadzwonić na policję że nie mieszkam z nimi i wgl ale jeśli będę mieszkała z rodzicami to poronię a tego nie chcę co ja mam zrobić czy mogę mieszkać w tej sytuacji z chłopakiem?? POMOCY!!
 
reklama
Dopóki nie skończysz 18 lat jesteś pod opieką rodziców. Nawet jeśli się wyprowadzisz sprowadza cie do domu.
Kiedy urodzisz dziecko będziesz juz pełnoletnia? Jeśli nie prawna opiekunka zostaje twoja matka bądź oboje rodziców do momentu ukończenia przez ciebie 18 lat.
Dopiero wtedy twój chłopak będzie mógł uznać dziecko i dać mu/jej swoje nazwisko.

Myślę że przesadzasz z tym zabija mnie. :)
Byłaś już u lekarza? Który to tydzień?
Ja sama urodziłam syna mając lat 20 ... maturę zdawałam w ciąży i tez myślałam że mama będzie krzyczeć ... a tu miła niespodzianka ... zareagowała normalnie

Wiadomo będzie to dla twoich rodziców duży szok wiec nawet jeśli trochę na początku pokrzyżować to nic. I nie zakładaj ze poronisz bo to nie zależy od krzyków rodziców. .. ja tez miałam Stresa i w pierwszej ciąży i teraz w 2 a dzieci są zdrowe :)
 
Moja siostra lata temu zaszła w ciążę jak miała 16 lat, urodziła mając już 17. Szok był duży, ale jaka radość jak dziecko pojawiło się już na świecie. Dasz radę !!!
 
Andzia1998 - napisz jak się sprawa rozwija, wszystkie dziewczyny trzymają za Was kciuki.
 
Przyznałam się i moja matka mnie wykańcza uciekłam z domu do chłopaka i wezwała policję i mnie ściągneli do domu moja matka robi wszystko żebym poroniła.... Znęca się nade mną psychicznie już nwm co mam robić.....
 
Poszukaj może schronienia w innym miejscu. Poproś o pomoc z opieki? Bo tak też nie może być, bo Tobie i dziecku stanie się krzywda. :(
 
reklama
Przyznałam się i moja matka mnie wykańcza uciekłam z domu do chłopaka i wezwała policję i mnie ściągneli do domu moja matka robi wszystko żebym poroniła.... Znęca się nade mną psychicznie już nwm co mam robić.....

Andzia, napisz czy wszystko z Wami ok i czy udało Ci się odseparować od toksycznych rodziców .
 
Do góry