reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam 24 lata kiedy najlepszy czas na 2 dziecko ?

Aurelia95

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Maj 2018
Postów
157
Mam już syna 5 letniego i tak zastanawiam się ile jeszcze czekać żeby mial rodzeństwo dodam żę chłopak ma już 26 l
 
reklama
Rozwiązanie
@Aurelia95 Wierzę że się boisz. Zanim urodziłam Kaję straciłam 6 ciąż - każdy jeden chłopiec (taka odpowiedź autoimmunologiczna mojego organizmu że syna mieć nigdy nie będę), a z nią miałam zagrażające poronienie w 18 tc i urodziła się prawie martwa bo się obwiązała pępowiną trzy razy a lekarz który mnie przyjął do szpitala zamiast mi natychmiast zrobić cesarkę bo dziecku tętno spadało to dał mi oxytocynę a kilka godzin później mój lekarz pojawił się na oddziale, z pomocą próżnociągu wyciągnął sine dziecko. Dupek który mnie przyjmował stracił pracę bardzo szybko. Panicznie bałam się ponownie zajść w ciążę - szczególnie że z Kają rzygałam jak kot od 6 do 34 tc. i więcej schudłam niż przytyłam. Ale Kaja rosła zdrowa, strach przed...
Mam już syna 5 letniego i tak zastanawiam się ile jeszcze czekać żeby mial rodzeństwo dodam żę chłopak ma już 26 l
ja swoje pierwsze dziecko urodziłam w wieku 30 lat, tak mi sie życie poukładało, bardzo sie cieszę, że nie stało się to wczesniej, ale gdybym miała na to wpływ to już dawno byłabym mamą trójki dziecki, według mnie możesz już próbwać, pięć lat to fajny odstęp miedzy dziecmi, jeszcze sie bedą dogadywać, bo im później to gorzej, jak tak miałąm ze swoją siostrą. Ona teraz ma już 40 i w dorosłym życiu udało nam sie zbudować fajną relację dopiero
 
ja swoje pierwsze dziecko urodziłam w wieku 30 lat, tak mi sie życie poukładało, bardzo sie cieszę, że nie stało się to wczesniej, ale gdybym miała na to wpływ to już dawno byłabym mamą trójki dziecki, według mnie możesz już próbwać, pięć lat to fajny odstęp miedzy dziecmi, jeszcze sie bedą dogadywać, bo im później to gorzej, jak tak miałąm ze swoją siostrą. Ona teraz ma już 40 i w dorosłym życiu udało nam sie zbudować fajną relację dopiero
Właśnie ja nie dawno poroniłam i teraz troszkę boje sie spróbować :(
 
dlatego może tak bardzo mi szkoda tej róznicy wieku ;( .Z 2 strony już różnica nie ma dla mnie takiego znaczenia byle by tylko kiedyś mieć 2 dzieci.Nie wiem czemu od jakiegoś czasu czuje silną chęć zostania Mama po raz 2...Mam taka straszną ochotę wstawać w nocy i karmić dziecko .... nie ma chwili żebym o tym nie myślałam niby zabezpieczam się ale w głębi serca tego nie chcę :(
 
Strasznie mi przykro, ze tak się stało i to normalne, ze teraz się boisz i szybko byś chciała.
Ja sama nie byłam w takiej sytuacji, ale moja koleżanka tak miała, poroniła 4 razy.. i kiedy już całkowicie straciła jakąkolwiek nadzieję, zdarzył się cud i teraz ma cudowną córę, ale ile wycierpiała to tylko ona wie. Bardzo przeżywała każde poronienie, wielkie gratulacje dla jej partnera, który był z nią cały czas i dał jej świadectwo swojej ogromnej miłości...
 
U Mnie różnica wieku między pierwszą dwójką dzieci wynosiła 2 lata, i muszę powiedzieć, że trudno z tak małą różnicą wieku, dużo pracy, każdy maluszek potrzebuje jeszcze bardzo dużo uwagi, natomiast różnica pomiędzy trzecim dzieckiem a pozostałą dwójką to 8 i 10 lat i to już dużo, ponieważ młody wychowuje się troszkę jak jedynak, starszaki mają już swoich kolegów koleżanki więc myślę że 5-6 lat to dobry czas :)
 
Jeżeli czujesz że jesteś gotowa już na drugie dziecko nie ma na co czekać. Mam cudowną córeczkę ,teraz w lipcu będzie miała trzy latka. Bardzo bym chciała żeby miała rówieśnika do zabawy . Kilka razy pomyślałam o drugim ale niestety nie czuje jeszcze aby po raz drugi zostać mamą.
 
dlatego może tak bardzo mi szkoda tej róznicy wieku ;( .Z 2 strony już różnica nie ma dla mnie takiego znaczenia byle by tylko kiedyś mieć 2 dzieci.Nie wiem czemu od jakiegoś czasu czuje silną chęć zostania Mama po raz 2...Mam taka straszną ochotę wstawać w nocy i karmić dziecko .... nie ma chwili żebym o tym nie myślałam niby zabezpieczam się ale w głębi serca tego nie chcę :(
Dla Ciebie może nie mieć ale potem rodzeństwo może się nie dogadać i będzie ci przykro że się nie wspierają itd
 
reklama
Z tą różnicą wieku jest racja. Ja osobiście jestem najmłodsza z 6 mojego rodzeństwa .Najstarszy brat jest aż 18 lat starszy od mnie a najmłodsza siostra po mnie aż o 8 lat i z żadnym nie mogę zlapać wspólnego tematu czy chociaż pogadać bo przez tel bo tak naprawdę nie mamy o czym. Ja zaczynałam chodzić do przedszkola oni już wylatywali praktycznie z gwiazda
 
reklama
Ja pierwsze dziecko miałam w wieku 20 lat 2 w wieku 24 a 3 w wieku 25, teraz jestem w 4 ciąży i uważam że najlepsza różnica wieku to rok po roku teraz syn ma 5 a córka 6 lat bawią się razem i ogólnie dogadują, nie ma między nimi takiej chemii ze starszą córką lat 10.
 
Do góry