reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam apetyt na .... czyli przepisy listopadowych mam :)

Wiem ze napisze cos strasznego ale ja tez uwielbiam ciasto marchewkowe oto moj przepis
2szkl. stratej marchwi
2szkl. maki
1szkl.cukru
1/2szkl. oleju
2jajka
1lyzeczka proszku
2lyzki cynamonu
1lyzeczka galki muszkatulowej
1/2szkl rodzynek
pieczemy pol godziny
uwielbiam jak bylam na diecie bez wszytkiego to moja podstawa zywieniowa tylko wywalilam z przepisu jajka bo i tak wychodzi.....polecam mniam a wczoraj mielismy kolacje bo dzis Igora imieniny wiec gotowal dla gosci i wymyslil zupe paprykowa z sokiem z pomaranczy i przyznam sie szczerze ze ja nie lubie ani papryki a ni pomaranczy a zupa byla ok przepis w necie
:sorry2:
 
reklama
ps ja wykozystuje miaz z marchewki jak robie sok.... bo nie cierpie trzec na tarce a trzeba zetrzec na drobnych oczkach albo jak ja len w sokowirowce...;-)
 
Lana u mnie podobnie wczesniej czeresnie pozniej brzoskwinie morele nektarynki a teraz jeszce doszly winogrona i gruszki i caly czas arbuz i melon a jeszce zolty ser zupelnie odwrotnie niz z synkiem .... a dzis na obiadek rosolek wolowy musze troszke odpoczac od kuchni macie jakis fajny przepis na obiadek ktory nie zajmuje wiecej niz godzine?? i nie jest zamawiany przez telefon ...hihihihihihi;-)
 
wczoraj robilam czekolade zjadlam juz pol/..... a to przepis
1kostka masla
2szkl. cukru
0,5szkl wody
4 lyzki czubate kakao
2 lyzki koniaku
3,5szkl mleka w proszku
maslo cukier wode i kakao rozpuscic do cieplego wsypywac po trochu mleko mieszajac(zeby sie nie robily grudki ja juzywalam miksera') na sam koniec koniak wylozyc do formy i do lodowki az wystygnie po 2h pychota garnek wylizywalam polgodziny , w okolicach swiat bozego narodzenia polecam z cynamonem i siekanymi suszonymi sliwakami pychota....
 
Lucyann ale mi przypomnialas dziecinstwo. Taka domowa czekolada jest pyszna, normalnie czuje jej zapach. Pamietam ze moja mama dodawala jeszcze orzechy. Az sobie wydrukuje ten przepis, ale zrobie dopiero po porodzie bo juz wystarczajaco przytylam! Dzieki bardzo, bardzo:tak:!
 
Mniam mniam - oj mi tez się przypomniało dzieciństwo.... Robiłam taką czekoladę z moją przyjaciółką sąsiadką. Siedziałyśmy w jednej ławce przez wszystkie szczeble edukacji :-D:-D - papuzki nierozłączki, a ona teraz mieszka w Norwegii :-(. Na szczęście jest skype!
W każdym razie nie tylko smak ale i całe te super dzieciństwo i "młodość" mi się przypomniała. (Tylko koniaku nie dodawałyśmy :-))
Kurcze chyba polecę po mleko w proszku!!!!
 
...a za mna od kilku dni chodził piernik (podobnie jak Miś- film Miś-ale nie moge dorwać tego Misia:) ) i dzis w koncu sie zabrałam za niego:) tzn za piernika:-)- teraz już rozchodzi sie po domu zapach-mmm...
Piernik kubkowy: (lub tzw szybki piernik)
6jaj
kubek cukru (ja dałam poł kubka fruktozy-za wzgledu na zagrożenie cukrzycą)
kubek miodu
kubek oleju
3 kubki mąki +1 łyżeczka proszku do pieczenia
1łyżeczka cynamonu
1przyprawa do piernika
1 kubek naparu kawy rozpuszczalnej z 3 łyżeczek _ jak wystygnie kawa dodać 2 łyżeczki sody
po ostudzonym naparze z kawy dodać ubite białka i delikatnie wymieszać

wykonanie-dodawać wszystko po kolei tylko wczesniej przygotować kawę zeby zdąrzyła wystygnąć.następnie wylac trzeba ciasto do dużej blaszki wyłożonej papierem do pieczenia (ja zapomniałam o papierze i miałam problem z wyciągnięciem ciasta);-)
Piec w nagrzanym piekarniku ok 40-45 minut w temp 180 st.
Mozna przełozyc marmoladą lub masą orzechową lub taka jak do karpatki-jak kto woli bo mozna zjeść i sam:-)
 
reklama
A ja mam ochotę na pierniki Kiriam;-). Te kolorowe, pięknie udekorowane.
Kiriam czy mogłabyś wrzucić przepis??? Oczywiście jeśli masz wolną chwilkę.
 
Do góry