reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania

D

Deleted member 187037

Gość
Witajcie drogie użytkowniczki forum,
Staramy się trzeci cykl (dopiero), ale poszłam do endokrynologa, z prośbą aby zerknął czy wszystko jest ok, bo nie mogę sobie pozwolić na długie starania i dopiero wdrażanie diagnozowania/leczenie po roku ...
Lekarz przepisał mi Letrox50, bo moje TSH wynosi 3,59 przy normie 0,35-5,5.
Stwierdził, ze mam bardzo delikatną niedoczynność. Z tego co wiem, moze to być jakaś przeszkoda.
ALE....
Sama z siebie zbadałam prolaktynę(dzień przed okresem), bo tak poradziły mi dwie bliskie koleżanki, która mają dzieci i ku mojemu zaskoczeniu Prolaktyna (PRL) wyniosła u mnie 31,07 ng/ml, przy normie:
kobiety:
nie w ciazy: 2,8 - 29,2
w ciazy:9,7 - 208,5
po menopauzie:1,8 - 20,3

Te normy są dla mnie troszkę niejasne,ale koleżanka, która rok się starała powedziała, żebym na cito poszła do lekarza po BROMEGON , bo mam za wysoką prolaktyne, lub mogę być w ciąży.
Zmierzyłam tego dnia (weczorem) temp. i wyszła mi 37,5, ale w nocy dostałam miesiączki.

Moje cykle występują co 23,24 lub 25 dni (licząc od 1 dnia miesiączki do dnia poprzedzającego kolejną).
Robiłam w tym cyklu nawet testy owulacyjne, które pokazały mi, ze owulację miałam 25,25.11 co jest dziwne, bo miesiaczka przyła dzisiaj, tj. 07.11


Czy w Waszej ocenie ta prolaktyna, także jest za wysoka?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
współczuję choroby
jednak nie ma sprawdzonej recepty na " szybkie" zajście w ciąże niestety
jezeli badania masz ok to jest jak ruletka albo zajdziesz od razu albo będzie sie ciągnąć miesiącami .
TSH u mnie na początku ciąży bylo 3,60 dostaje tabetki
u ciebie juz sie reguluje wiec super
co do prolaktyny to r
3 lata temu sama brałam Bromegon jednak moja prolaktyna była wtedy ponad 160 u ciebie to praktycznie w granicy
proponuje z wynikiem iść do ginekologa i on juz będzie wiedział co i jak
powodzenia
 
Ja bym z tą prolaktyną udała się do endokrynologa, póki jeszcze nie jest tak bardzo wysoka. Albo powtórz badanie czasem na wynik PRL ma wiele czynników, np stymulowanie sutków itp. ja z reguły przed badaniem PRL nawet dzień wcześniej nie współżyje żeby nie podnieść przypadkiem wyniku. Jeśli prolaktyna dalej będzie wyższa to dostaniesz bromergon i powinna szybko spaść. Przy niedoczynności tarczycy może też występować hiperprolaktynemia
 
@Julia1986 Ja proponuję monitoring cyklu. Podwyższona prolaktyna (>25) może świadczyć o cyklach bezowulacyjnych zwłaszcza, że masz bardzo krótkie cykle (testom do końca bym nie ufała) - no chyba że trafiła Ci się tzw. ciąża biochemiczna. Może warto zastanowić się nad wykonaniem laparoskopii?
Optymalnie TSH przy staraniach powinno wynosić ok 1 - czy byłaś u endokrynologa? Przy kolejnym badaniu TSH zbadaj sobie również ft3 i ft4 - bo one także są istotne.
I trzymam kciuki - nawet nie próbuję sobie wyobrażać, co czujesz mając taką diagnozę.
 
Ej Kobietki, ale ja nie umieram :) traktuję tą chorobę jak każdą inną. Teraz juz głowa naladowana pozytywnymi myślami i te negatywne odrzucam. Nie współczuje mi, bo naprawdę jest OK, chodź dziękuje za Waszą empatię :-*

Witch84 - byłam u endo z tym TSH i przepisał mi ten Letrox50.
A te cykle 23-25 to mam od zawsze. Do tego ta prolaktyna ... faktycznie może to świadczyć o cyklach bezowulacyjnych, tylko dlaczego eno nie zlecił mi tych badań (robiłam je na własną ręke).
teraz trochę "baranieje" i nie wiem do kogo pójsć, do endo czy ginekologa bo to obniżenie prolaktyny.
Ja bym się udała do endokrynologa. Na początku mojej hiperprolaktynemi leczył mnie ginekolog i nawet nie zalecił mi zbadania TSH . Więc łykałam sobie tylko bromergon a tarczycą nie była leczona. Kiedy poszłam do endokrynologa to nawet dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny żeby sprawdzić czy nie ma mikrogruczolaka który powoduje wzrost poziomu prolaktyny. I okazało się, że takiego właśnie mam. A jak pisałam wcześniej ginekolog tylko dał tabletki nie badając przyczyny
 
Jasne, że możesz iść do endo ;-)
Przy zastosowaniu odpowiedniego leczenia - myślę że przy Twojej wartości TSH - to ok miesiąca i powinno być w granicach norm.
 
Dziękuje za komenatrz. Czyli po Bromergon, mogę isć śmiało do endo? (niekoniecznie gin.?).
Czy masz doświadczenie, jak "szybko" moze on obniżyć prolaktynę?
Ja bym poszła , dla pewności powtórz badanie. Prolaktyna bardzo szybko spadła tylko ja brałam duże dawki, bo aż po 4 tabletki dziennie. Ale miałam o wiele wyższa prolaktyne od Twojej. Teraz jestem w ciąży, ale nie powiem Ci jak szybko mi się udało zajść od leczenia, bo leczę się już kilka lat a starać zaczęłam się dopiero jakoś od kwietnia.
 
Witajcie drogie użytkowniczki forum,
Mam 32 lata i w tym roku zdiagnozowano u mnie przewlekłą (łagodną) białaczkę.
Lekarz hematolog powiedział, że jest to dobry moment abyśmy z mężem starali się o dzidzię, bo jak wkroczymy z leczeniem (chemioterapeutyki) to ciąża odpada na ten czas(a to trochę trwa i wiadomo organizm nie ten sam).
Wiadomo, ze jeszcze spiesząc się, nikt skutecznie w ciąże chyba nie zaszedł. Martwi mnie inna kwestia.
Staramy się trzeci cykl (dopiero), ale poszłam do endokrynologa, z prośbą aby zerknął czy wszystko jest ok, bo nie mogę sobie pozwolić na długie starania i dopiero wdrażanie diagnozowania/leczenie po roku ...
Lekarz przepisał mi Letrox50, bo moje TSH wynosi 3,59 przy normie 0,35-5,5.
Stwierdził, ze mam bardzo delikatną niedoczynność. Z tego co wiem, moze to być jakaś przeszkoda.
ALE....
Sama z siebie zbadałam prolaktynę(dzień przed okresem), bo tak poradziły mi dwie bliskie koleżanki, która mają dzieci i ku mojemu zaskoczeniu Prolaktyna (PRL) wyniosła u mnie 31,07 ng/ml, przy normie:
kobiety:
nie w ciazy: 2,8 - 29,2
w ciazy:9,7 - 208,5
po menopauzie:1,8 - 20,3

Te normy są dla mnie troszkę niejasne,ale koleżanka, która rok się starała powedziała, żebym na cito poszła do lekarza po BROMEGON , bo mam za wysoką prolaktyne, lub mogę być w ciąży.
Zmierzyłam tego dnia (weczorem) temp. i wyszła mi 37,5, ale w nocy dostałam miesiączki.

Moje cykle występują co 23,24 lub 25 dni (licząc od 1 dnia miesiączki do dnia poprzedzającego kolejną).
Robiłam w tym cyklu nawet testy owulacyjne, które pokazały mi, ze owulację miałam 25,25.11 co jest dziwne, bo miesiaczka przyła dzisiaj, tj. 07.11


Czy w Waszej ocenie ta prolaktyna, także jest za wysoka? Co jeszcze mogę zrobić, aby jużna wszelki wypadek się zdiagnozować. Zrozumcie także, moją sytuację, że staram się pewien proces przyspieszyć, bo "czas mnie goni" jakkolwiek to brzmi.

Z góry z całego serca dziękuje za Waszą pomoc i opinię.
Ja też miałam przez lata wysoka prolaktyne i też nie mogłam zajść w ciążę przez wiele lat .. A lekarze nie przepisywali mi żadnych leków.. dopiero jeden lekarz z kliniki badania niepłodności który kierował mnie na różne badania z których jedynie prolaktyna była zawsze za wysoka, a reszta była super.. W końcu przepisał mi Dostinex wzięłam 3 połówki tej tabletki i zaszłam od razu w ciążę :) nie wiem jak będzie u ciebie ze względu na Twoją chorobę ale warto zapytać lekarza . Pozdrawiam życzę zdrowia i powodzenia.
 
reklama
Jeszcze wyższa aż wysłali mnie na rezonans magnetyczny bo podejrzewali guza przysadki mózgowej , przestraszyli mnie tylko szybko zrobiłam i wyszło ze nic nie ma ale żadnych leków nie przepisali na obniżenie .. było ponad cztery tysiące .. pomógł ten dostinex lepsze samopoczucie itd. Dzidzia kończy dziś dwa miesiące :)
 
Do góry