reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam dość... bezskuteczne starania

jeszczebedziepieknie

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Październik 2019
Postów
273
Dziewczyny, mam już serdecznie dość.
Mam 31 lat, w 2015 roku urodziłam córkę (ciąża zaraz po ślubie, z pierwszego podejścia, bez problemów, bez komplikacji, bez leków i wspomagaczy, poród sn). W listopadzie 2019 miałam ciążę biochemiczną, poronienie samoistne - za mały przyrost beta HCG, obyło się bez żadnego zabiegu. Z mężem staramy się prawie 2 lata o kolejne dziecko. Na razie bezskutecznie. Obecny lekarz stwierdził, że jeśli do wakacji nie zajdę w ciążę to skieruje mnie na laparoskopię. Sama, z własnej inicjatywy piję 2x inofem, biorę kompleks witamin. Lekarz raczej sceptycznie podejmuje temat skierowania mnie na badania. Przepisał mi jedynie duphaston na 16-25 dc (mam brać do wakacji) - wcześniejsze cykle długie, od 35 do nawet 54 dni, ostatni na duphastonie 30 dni.
Proszę podpowiedzcie, jakie badania mogę wykonać na własną rękę i w których dniach cyklu.
Ja już naprawdę mam serdecznie dość, co miesiąc mam nadzieję, a i tak nic z tego.
 
reklama
Mój cykl rozregulował się odkąd zaczęliśmy się starać o drugie dziecko. Okres tak na prawdę pojawia się kiedy chce. Raz jest to 32 dni raz 30 a za trzecim razem 54, więc tez jest daleko od stwierdzenia, ze ze mną jest wszystko w porządku :/
Rozmawiałam z mężem, myślałam, że będzie ciężej rozpocząć temat jego badań... O dziwo poszło jakoś tak gładko. Jutro mam dzwonić do lekarza dowiedzieć się jak to wygląda, czy potrzebujemy skierowanie, czy możemy przyjąć z marszu...
Skoro masz tak rozregulowany cykl, to trudno uchwycić owulację. Jej zwyczajnie może nie być. Lekarz w pierwszej kolejności powinien zlecić badania hormonalne cyklu i nie tylko, sprawdzić tarczycę, obejrzeć narządy rodne, bo możesz mieć policystyczne jajniki lub zespół policystycznych jajników. To bardzo utrudnia zajście w ciążę. Potrzebujesz dobrego lekarza, bo fakt, że zrobisz badania nie wystarczy. Trzeba je jeszcze zinterpretować i w razie czego rozpocząć leczenie
 
reklama
Mój cykl rozregulował się odkąd zaczęliśmy się starać o drugie dziecko. Okres tak na prawdę pojawia się kiedy chce. Raz jest to 32 dni raz 30 a za trzecim razem 54, więc tez jest daleko od stwierdzenia, ze ze mną jest wszystko w porządku :/
Rozmawiałam z mężem, myślałam, że będzie ciężej rozpocząć temat jego badań... O dziwo poszło jakoś tak gładko. Jutro mam dzwonić do lekarza dowiedzieć się jak to wygląda, czy potrzebujemy skierowanie, czy możemy przyjąć z marszu...
Mój narzeczony na początku był wzburzony, ale przedstawiłam mu to w dość ciekawy sposób. Jest to ciekawa propozycja seksu w „ dziwnym” miejscu 👁😆 Mój złapał sie na taka przynętę 😂😂a tak całkiem serio, to badanie bezinwazyjne, nic go nie boli, to nie jest żaden ale to żaden wstyd! Mężczyźni tego nie rozumieją, trzeba z nimi usiasc przy kawie i porozmawiac. Czasy się zmieniły, plemniki mężczyzn są w zupełnie innej kondycji niż kiedyś 🙄 tryb życia ? Polemizowałabym, przecież teraz każdy stara się być fit. Obciążenie psychiczne/ praca inne czynniki stresogenne - uważam że to jest powod. Nie wspomnę o tych telefonach, komputerach trzymanych na kolanach, obcisłych spodniach!!!! 😔 zauważyłam to podczas obserwacji mojego narzeczonego. Odżywki, uzależnienia: papierosy, alhokohol. Ale tez nie chce generalizować, każdy przypadek jest inny. W każdym razie uważam ze powinno się wprowadzać sploty reklamowe, edukować mężczyzn chłopców na temat badan. Mamy 21 wiek a mam wrażenie, ze niektórzy daleko za ....pozdrawiam.🌱
 
Na wątku ciążę zakończone sukcesem jest pełen zestaw badań. Całokształt to koszt ok 6-7 tys.
Mam obiekcje do duphastonu. Bierzesz od 16 dnia cyklu a powinno się brać od owulacji. Jeśli weźmiesz go wcześniej, to do owulacji nie dojdzie. Wszystko zależy kiedy masz owulację. Średnio jest ok 14 dnia cyklu, ale to statystyka. Ja mam głównie 16-18 DC owulację. Gdyby to było dla mnie, to blokowała bym ją zawsze, a wtedy nici z ciazy
Mi dwóch lekarzy w tym lekarz od niepłodności mówi.ze.duphaston.w.dawce 3x1 nie blokuje owu. Dopiero większa dawka. Choć ja, i tak dla bezpieczeństwa biorę po owulacji ;)
 
Mi dwóch lekarzy w tym lekarz od niepłodności mówi.ze.duphaston.w.dawce 3x1 nie blokuje owu. Dopiero większa dawka. Choć ja, i tak dla bezpieczeństwa biorę po owulacji ;)
Możliwe, ale mi jeden dupek wystarczył na podtrzymanie ciąży jak progesteron padł. Trzeba wiedzieć, że jednemu nie wstrzymał owulki a innemu tak. Pytanie w której grupie jesteś. Niestety biologia to nie matematyka. Ciągle wielu lekarzy zapomina.
Wiesz, dla świętego spokoju tez bralabym po owu, ale mój typ tak ma [emoji3]
 
Możliwe, ale mi jeden dupek wystarczył na podtrzymanie ciąży jak progesteron padł. Trzeba wiedzieć, że jednemu nie wstrzymał owulki a innemu tak. Pytanie w której grupie jesteś. Niestety biologia to nie matematyka. Ciągle wielu lekarzy zapomina.
Wiesz, dla świętego spokoju tez bralabym po owu, ale mój typ tak ma [emoji3]
No I ja wlasnie tego się trzymam :D lekarz mówi że nie wstrzymuje a ja i tak biorę po owu bo się naczytałam i nie ufam mu do końca. Przekonałam się wielokrotnie że nie można lekarzom ufać do konca
 
reklama
Do góry