reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam dziecko, intuicję albo paranoje

Ja myślę że to nie jest ani paranoja ani intuicja - Ty się poprostu martwisz, obawiasz o swoje dziecko. Mnie też niepokoiło i niepokoji wiele rzeczy związanych z moim synkiem. Pamiętam jak się urodził to co chwila sprawdzałam czy oddycha, ciągle go przebudzałam, martwiłam się że za dużo śpi, że za mało a może mu zimno a może gorąco - no cudowałam strasznie. Biegałam lub wydzwaniałam do lekarza z każdą watpliwością, z każdym katarkiem i wiesz wcale nie uważam że przesadzałam czy że miałam paranoje, ja poprostu bardzo chciałam by wszystko było dobrze, by moje dziecko dobrze się czuło i rozwijało, by było szczęśliwe. Nie chciałam niczego przeoczyć i dziękuję Bogu bo jak do tej pory nic nie przeoczyłam i nie zaniedbałam.
Mój synek późno zaczął podnosić główkę, bardzo panikowałam z tego powodu - rodzina twierdziła że coś jest nie tak jak powinno tylko mój partnet i pan doktor twierdzili że mój brzdąc jest poprostu leniwy i okazało się że mieli racje. W końcu doczekałam się i synek zaczął normalnie podnosić główkę a teraz ma 13 miesięcy i biega po mieszkaniu i jest baaardzo żywiołowy.
Może Twoja córka należy do opanowanych i spokojnych ludzi, może zamiast wywijać fikołki ona woli sobie na spokojnie pomyśleć o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego coś jest takie a nie inne.
Pamiętaj Twoja córeczka jest idealna i taka jaka być powinna, jest akuratna. Nie ma sensu jej porównywać z innymi dziećmi, każdy człowiek jest inny i to się tyczy też dzieci. Zawsze znajdzie się ktoś lepszy i gorszy w danej dziedzinie.
Zobaczysz - kiedyś docenisz to że córeczka jest tak spokojna, że możesz odpocząć. Zamiast się zamartwiać spróbuj się na nią otworzyć, odkrywaj ją i poznawaj taką jaką jest bo jest akuratna. Nie zabieraj sobie "teraz" bo "teraz" się już nie powtórzy.
Pozdrawiam Was serdecznie.
Bardzo dziękuję za ten post :*
 
reklama
Ja mam podobnie, synek zaraz kończy 5 miesięcy i co chwilę panikuję, szukam nieprawidłowości... tylko u mnie właśnie wszystko w drugą stronę. Synek od początku płaczliwy, niespokojny, mało śpi. Od 3 miesiąca obraca się na brzuszek. Byłam u 3 fizjo: 2 twierdzi że super, 1 że są problemy z napięciem mięśniowym. Niewiadomo komu ufać.
 
Do góry