reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAM DZIECKO Z WADĄ

Witam jestem 21 tygodniu ciąży, w zeszły wtorek byłam na badaniach prenatalnych połówkowych. Myślałam że wszystko będzie dobrze bo pierwsze badania prenatalne wyszły dobrze.... ale usłyszałam od lekarza wykonującego badanie że coś jest nie tak z serduszkiem, prawy przedsionek powiększony. Dodatkowo nie spodobała mu się buźka mojego maluszka a dokładnie cofnięta żuchwa.
Zaprponował amniopunkcję, zodziłam się. Miałam mieć wykonaną ją następnego dnia ale ponieważ mam grupę krwi rh- musiałam najpierw zrobić badania na przeciwciała.
W końcu gdy uzyskałam wynik zrobiono mi amniopunkcję w piątek. Przed amniopunkcją lekarz( którą wykonywał inny lekarz niż prenatalne) jeszcze raz dokłanie przyjrzał się serduszku i powiedział że wygląda na to że toś jest nie tak z aortą. Następnie przyjrzał się buzi syna i powiedział że mu to wygląda na zespół DiGeorge’a(z tym zespołem może wiązać się wiele innych wad) i że podstawowe badania z amniopunkcji tego nie obejmują. Dokupiłam dodatkowe badania w tym kierunku i czekam teraz na wyniki, jedne mają być do 2 tyg. drugie do 4 tyg.
Jestem jeszcze umówiona na echo serca ale dopiero na 24 marca. Taki był najszybszy termin 😟
To czekanie mnie dobija😟 zastanawiam się jeszcze nad usg 4d......
Wiem że wada serca jest... ale jaka?....😟
 
reklama
Witam jestem 21 tygodniu ciąży, w zeszły wtorek byłam na badaniach prenatalnych połówkowych. Myślałam że wszystko będzie dobrze bo pierwsze badania prenatalne wyszły dobrze.... ale usłyszałam od lekarza wykonującego badanie że coś jest nie tak z serduszkiem, prawy przedsionek powiększony. Dodatkowo nie spodobała mu się buźka mojego maluszka a dokładnie cofnięta żuchwa.
Zaprponował amniopunkcję, zodziłam się. Miałam mieć wykonaną ją następnego dnia ale ponieważ mam grupę krwi rh- musiałam najpierw zrobić badania na przeciwciała.
W końcu gdy uzyskałam wynik zrobiono mi amniopunkcję w piątek. Przed amniopunkcją lekarz( którą wykonywał inny lekarz niż prenatalne) jeszcze raz dokłanie przyjrzał się serduszku i powiedział że wygląda na to że toś jest nie tak z aortą. Następnie przyjrzał się buzi syna i powiedział że mu to wygląda na zespół DiGeorge’a(z tym zespołem może wiązać się wiele innych wad) i że podstawowe badania z amniopunkcji tego nie obejmują. Dokupiłam dodatkowe badania w tym kierunku i czekam teraz na wyniki, jedne mają być do 2 tyg. drugie do 4 tyg.
Jestem jeszcze umówiona na echo serca ale dopiero na 24 marca. Taki był najszybszy termin 😟
To czekanie mnie dobija😟 zastanawiam się jeszcze nad usg 4d......
Wiem że wada serca jest... ale jaka?....😟
Jak wyszły badania?
 
Jak wyszły badania?
Hejka. Badania z amniopunkcji wyszły ok. Echo serca wykazało że mały ma żyłę przetrwałą która nie jest szkodliwa. Pani doktor znalazła inny kłopot, dość duży ubytek w przegrodzie przy aorcie.Dodadkowo dowiedziałam się że mam mało wód płodowych i mały jak na 25 tydzień jest trochę za mały.Narządy sprawdzała, pęcherz, grasicę........ i wszystko wugląda ładnie, łożysko i pępowina też ok.
Kolejne echo serca i usg mam mieć 7 maja w Rudzie Śląskiej, zobaczymy czy ubytek się zarasta i czy będzie konieczna operacja. Dowiem się też w jakim szpitalu będę rodzić i jaki to poród będzie. Niestety teraz przechodzę covida i ominie mnie jeszcze dodatkowa wizyta którą małam mieć aby skontrolować czy wód płodowych przybyło i czy mały rośnie. 😑
 
Do góry