reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAM DZIECKO Z WADĄ

Martuśka dobre wieści przynosisz, buziaki dla Alusia !!! :-* :-* :-* Będzie dobrze, zobaczysz !!! a to, że może w przyszłości mieć różnice w proporcjach klatki to nie jest takie istotne. Na pewno odziedziczy po rodzicach ciepło i serdeczność i będzie wyrywał laski na pęczki !:)
ja mam męża z charakterystycznym nosem i co? nie zamieniłabym go na żadnego innego :) a nosa nie da się ukryć pod koszulką hihihi

Właśnie się dziś zastanawiałam co u karej1980 ??? dawno tu nie zaglądała a lekko to ona nie ma. Mam nadzieję, że z córeczką już jest lepiej i że balonik rośnie zdrowo.
 
reklama
Martusia,aż sie lżej na serduchu robi,jak takie DOBRE wieści sie czyta
buziaki dla Alusia :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
 
no i superaśnie !!! :) a klatka w przyszłości moze nie będzie aż takiej różnicy że gołym okiem się zobaczy :) cieszę się że aluś się tak świetnie rozwija :-*

a wiecie co do wyglądu klatki......pamiętam jak kiedyś byłam z małym benjaminem u lekarki i coś zapytałam o jego klatkę szewską (ma takie wgłębienie między piersiami i jeśli nie będzie przeszkadzało ok a jak coś trzeba operować) a ta "a jak podrośnie zacznie brać sterydy i na siłowni przypakuje i będzie dobrze" o raju jaka lekarka :o
 
Edytko Ty moja dobra duszyczko i Hanti troskliwa Kasiu, Kredziu kochana ogromnie dzieki Wam za cieple slowa. Nparawde to tak duzo daje, jak ktos tak wspierajco napisze i pocieszy :-* :-* :-* Niech Was same dobre rzeczy spotykaja  :angel:

Ta lekarka rzeczywiscie jakas potrzepana :o Oby z klata Benjamina bylo wszytko ok. Moj kolega taka mial i z tego co wiem, to wszystko u niego w porzadku. Mysle, ze nawazniejsze, zeby nei bylo zadnych uciskow na organy wewnetrzne.

A Karej rzeczywisnie nie bylo dawno :( ja to licze, ze rodzina jej jakos pomogla mimo wszystko, no ale dobrze jak by by napisala, ze wszystko ok.
 
Mam syna Krystiana ma 11,lat dopiero od soboty wiem że ma wade serca drozny otwór owalny moze cos napiszcie mi o tym bo nie wiem jak sie do tego wszystkiego ustosunkować.prosze
 
Witajcie
Pozwólcie że opowiem Wam moja historię .
Otóż jestem po 2 pozamacicznych . Nie mam jajowodow . Razem z mężem zdecydowaliśmy się na in vitro . Za pierwszym razem porażka , ale udało się za 2 razem . Wielkie szczęście , bicie serduszka .... Nie do opisania tak się cieszyliśmy . W 13tc na badaniach prenatalnych wyszła wada letalna - megacis u naszego synka . Od razu dostalam skierowanie do szpitala Bielańskiego . Tam po amniopunkcji która wyszła prawidłowo zrobili operację naszemu synkowi . Operacja udał A się niby , synek zaczął siusiac i wszystko bylo ok . Następnie zauważono , ze skraca mi się szyjka macicy w dość szybkim tempie także założyli szew okrezny . Wyszłam ze szpitala byłam zadowolona i szczęśliwa że wkoncu nasz koszmar się skończył i synek będzie zdrowy . W dniu wczorajszym miałam kontrolne usg . Zle wiadomości , naszemu synkowi że pracują nerki i najprawdopodobniej umrze w macicy z powodu bezwodzia albo tuż po porodzie . Obecnie jest to 19tc . Nie chcemy żeby cierpiał i odczuwał ból. Po co ma przyjść na ten świat jak nie będzie żył . Lekarze oczywiście chcą legalnej aborcji . Za tydzień kolejne usg I sprawdzą czy jest jakaś poprawa czy nie . Już wiem że nie będzie bo boli mnie coraz bardziej !!!
Ktokolwiek widzi mój post proszę o kontakt , może jest tu mama którą przechodziła przez to samo i udało się uratować dziecko . Proszę ! Błagam !!!!!
 
Witajcie
Pozwólcie że opowiem Wam moja historię .
Otóż jestem po 2 pozamacicznych . Nie mam jajowodow . Razem z mężem zdecydowaliśmy się na in vitro . Za pierwszym razem porażka , ale udało się za 2 razem . Wielkie szczęście , bicie serduszka .... Nie do opisania tak się cieszyliśmy . W 13tc na badaniach prenatalnych wyszła wada letalna - megacis u naszego synka . Od razu dostalam skierowanie do szpitala Bielańskiego . Tam po amniopunkcji która wyszła prawidłowo zrobili operację naszemu synkowi . Operacja udał A się niby , synek zaczął siusiac i wszystko bylo ok . Następnie zauważono , ze skraca mi się szyjka macicy w dość szybkim tempie także założyli szew okrezny . Wyszłam ze szpitala byłam zadowolona i szczęśliwa że wkoncu nasz koszmar się skończył i synek będzie zdrowy . W dniu wczorajszym miałam kontrolne usg . Zle wiadomości , naszemu synkowi że pracują nerki i najprawdopodobniej umrze w macicy z powodu bezwodzia albo tuż po porodzie . Obecnie jest to 19tc . Nie chcemy żeby cierpiał i odczuwał ból. Po co ma przyjść na ten świat jak nie będzie żył . Lekarze oczywiście chcą legalnej aborcji . Za tydzień kolejne usg I sprawdzą czy jest jakaś poprawa czy nie . Już wiem że nie będzie bo boli mnie coraz bardziej !!!
Ktokolwiek widzi mój post proszę o kontakt , może jest tu mama którą przechodziła przez to samo i udało się uratować dziecko . Proszę ! Błagam !!!!!
Poczytaj[emoji169]
Screenshot_2019-06-14-17-01-24.jpeg
 
Cześć, jestem w 26 tc, na drufoxh połówkowych dowiedziałam się,że coś jest nie tak z serduszkiem, a dokładnie,że jest powiększone. Lekarz wysłała nas do drugiego-specjalisty na potwierdzenie. Wczoraj potwierdziło się to,że córka ma wadę serca,a dokładnie wspólny kanał przedsionkowo komorowy (VSD i ASD1), wąski łuk aorty i niewielka dysproporcja komór. Poród ma się odbyć w Łodzi,a jeśli do tego czasu nic się nie pogorszy ma zostać wykonana operacja. Wszystkiego dowiemy się za tydzień w Łodzi,ale może jest jakaś mama, która przechodziła to samo? Nie wiem czego mam się spodziewać, jak bardzo poważna jest ta wada?
 
Otwieram ten watek po to aby mamy które maja jakieś problemy zdrowotne z dziećmi mogły sie tu dzielić swoimi smutkami,radościami ,przemyśleniami i informacjami.
Ja dowiedziałam sie w 2 dobie po porodzie,ze mój Natanek ma wadę serduszka.
DROŻNY OTWÓR OWALNY

Otwór owalny (foramen ovale) jest to otwór w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca.W życiu płodowym człowieka otwór ten zapewnia komunikację między przedsionkami.Jego struktura przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w przegrodzie międzyprzedsionkowej.Ciekawostką jest , że około 20% populacji dorosłych ma drożny otwór owalny.Otwor naszego synka jest jeszcze ciagle drozny.

TETRALOGIA FALLOTA

Jest to najczęstsza sinicza wada wrodzona serca u ludzi dorosłych.Na tetralogię Fallota składają sie cztery nieprawidłowości:
ubytek w przegrodzie międzykomorowej (VSD - ventricular septum defect).W większości przypadków ubytek jest duży i wysoko położony.
zwężenie pnia płucnego (najczęściej zweżenie występuje pod zastawką pnia płucnego)
Aorta umiejscowiona nad otworem w przegrodzie międzykomorowej (tzw.aorta jeździec)
przerost prawej komory serca będący wynikiem zwężenia pnia płucnego

Objawy kliniczne tetralogii Fallota:
sinica i duszność podczas wysiłku fizycznego;
możliwe jest opóźnienie rozwoju fizycznego;
palce dłoni i stóp pałeczkowate,paznokcie kształtu szkiełka zegarkowego_Objawy te są wynikiem hipoksji (zmniejszone utlenowanie krwi krążącej);
poliglobulia (zwiększone stężenie hemoglobiny będace wynikiem hipoksji;
tzw. objaw kucania - pacjent kuca dzieki czemu wzrastają opory w krążeniu dużymi i poprawia się przepływ płucny;

Powikłania tetralogii Fallota:
niewydolność prawej komory serca;
infekcyjne zapalenie wsierdzia;
napady anoksemiczne - krytyczne spadki stężenia tlenu we krwi;

Rozpoznanie wady opiera się na badaniach:
ECHO serca
EKG
Zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej

Leczenie: u pacjentów , u których nie występują przeciwwskazaania czynnościowe i anatomiczne wykonywany jest zabieg korekcji tetralogii Fallota.Wyniki leczenia operacyjnego są dobre.

Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia nie jest wymagana.
-Moj synek ma maly ubytek.Mamy nadzieje,ze sie sam zaronie.

Asiołku pisałaś,ze znaleźliście super lekarkę.To fantastycznie nam sie również udało.Pojechaliśmy do Poznania do pani kardiolog która również wszystko nam wytłumaczyła i wyrysowała.Dala sporo nadzieji i przegoniła okrutny lek który w sobie miałam.Bo bałam sie bobaska samego choć na chwilkę zostawić.Dla jeszcze większego spokoju kupiliśmy monitor oddechu.

Może ten post przeczyta kiedyś jakaś mama która ma podobny problem do naszego..
Pozdrawiam wszystkie mamy i ich dzieciątka!!!
Witam.Jestem w 25 tyg.ciazy u zdiagnozowano u naszej córcia zespół Fallota bardzo się boimy co będzie dalej.
 
reklama
Otwieram ten watek po to aby mamy które maja jakieś problemy zdrowotne z dziećmi mogły sie tu dzielić swoimi smutkami,radościami ,przemyśleniami i informacjami.
Ja dowiedziałam sie w 2 dobie po porodzie,ze mój Natanek ma wadę serduszka.
DROŻNY OTWÓR OWALNY

Otwór owalny (foramen ovale) jest to otwór w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca.W życiu płodowym człowieka otwór ten zapewnia komunikację między przedsionkami.Jego struktura przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w przegrodzie międzyprzedsionkowej.Ciekawostką jest , że około 20% populacji dorosłych ma drożny otwór owalny.Otwor naszego synka jest jeszcze ciagle drozny.

TETRALOGIA FALLOTA

Jest to najczęstsza sinicza wada wrodzona serca u ludzi dorosłych.Na tetralogię Fallota składają sie cztery nieprawidłowości:
ubytek w przegrodzie międzykomorowej (VSD - ventricular septum defect).W większości przypadków ubytek jest duży i wysoko położony.
zwężenie pnia płucnego (najczęściej zweżenie występuje pod zastawką pnia płucnego)
Aorta umiejscowiona nad otworem w przegrodzie międzykomorowej (tzw.aorta jeździec)
przerost prawej komory serca będący wynikiem zwężenia pnia płucnego

Objawy kliniczne tetralogii Fallota:
sinica i duszność podczas wysiłku fizycznego;
możliwe jest opóźnienie rozwoju fizycznego;
palce dłoni i stóp pałeczkowate,paznokcie kształtu szkiełka zegarkowego_Objawy te są wynikiem hipoksji (zmniejszone utlenowanie krwi krążącej);
poliglobulia (zwiększone stężenie hemoglobiny będace wynikiem hipoksji;
tzw. objaw kucania - pacjent kuca dzieki czemu wzrastają opory w krążeniu dużymi i poprawia się przepływ płucny;

Powikłania tetralogii Fallota:
niewydolność prawej komory serca;
infekcyjne zapalenie wsierdzia;
napady anoksemiczne - krytyczne spadki stężenia tlenu we krwi;

Rozpoznanie wady opiera się na badaniach:
ECHO serca
EKG
Zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej

Leczenie: u pacjentów , u których nie występują przeciwwskazaania czynnościowe i anatomiczne wykonywany jest zabieg korekcji tetralogii Fallota.Wyniki leczenia operacyjnego są dobre.

Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia nie jest wymagana.
-Moj synek ma maly ubytek.Mamy nadzieje,ze sie sam zaronie.

Asiołku pisałaś,ze znaleźliście super lekarkę.To fantastycznie nam sie również udało.Pojechaliśmy do Poznania do pani kardiolog która również wszystko nam wytłumaczyła i wyrysowała.Dala sporo nadzieji i przegoniła okrutny lek który w sobie miałam.Bo bałam sie bobaska samego choć na chwilkę zostawić.Dla jeszcze większego spokoju kupiliśmy monitor oddechu.

Może ten post przeczyta kiedyś jakaś mama która ma podobny problem do naszego..
Pozdrawiam wszystkie mamy i ich dzieciątka!!!
 
Do góry