)
reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• O tym, dlaczego warto robić usg w ciąży? O pani, która nieoczekiwanie dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniąt. O tym co wspólnego ma żel do usg z dźwiękiem rozmawiam z dr Filipem Dąbrowskim. Obejrzyj, bo rozwiewamy wątpliwości

Opowiedz, jak to jest zobaczyć pierwszy raz maleństwo w brzuszku. Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mam problem

marta18691

Fanka BB :)
Miasto
Lublin
Rozwiązania
4
Wiecie może jak to wyglada jak ktoś nie ma meldunku wogole i jest na wynajmie tylko jak to wyglada z ubezpieczeniem bez adresu stałego zameldowania?bo normalnie u męża w pracy cala rodzina jest ubezpieczona tylko Niewiem jak to będzie bez tego meldunku wogole czy dziecko da się zapisać tak normalnie i wogole tylko chyba trzeba podawać wszędzie adres gdzie się wynajmuje...

reklama

MaryH

Rozwiązania
23
Zdaje się że nie ma już obowiązku meldunku i nie jest to już potrzebne. Podaje się adres zamieszkania a nie zameldowania.

Jagoda Jagoda

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
1
Ja też nie jestem nigdzie zameldowana. Podaję wszędzie adres zamieszkania,choć teraz jak byłam w szpitalu,to jedna położna zgłupiała i nie wiedziała co ma wpisać,a druga jej powiedziała,że też nie jest nigdzie zameldowana i żeby wpisała normalnie adres zamieszkania ( właśnie tam gdzie wynajmuje mieszkanie ). Jeśli chodzi o obowiązek meldunkowy,to czytałam,że nie został jednak zniesiony niestety. Myślę,że wystarczy aby Twój partner podał Wasz adres zamieszkania do ubezpieczenia. Chcesz,aby zgłosił Was do jego ubezpieczenia ? Tylko jest jedna kwestia... jeśli to ma być podpinane pod jego ubezpieczenie,to zgłasza Was jako " członków gospodarstwa domowego ",więc musicie mieć podany ten sam adres zamieszkania co on.

Katerina1985

Rozwiązania
3
Obowiązek meldunkowy nie został zniesiony, jak było to w planach. W UP kilka lat temu oczekiwano ode mnie meldunku w mieście, w którym mieszkałam. Wtedy tymczasowo zameldował mnie właściciel mieszkania, u którego wynajmowałam. Meldunek potrzebny jest dziecku, by nadać mu nr pesel. W innym wypadku droga do nadania pesel jest długa i skomplikowana.

Rozwiązania
0
Ja także będę meldowac się u partnera gdzie aktualnie mieszkam ze względu na to iż po urodzeniu mój mały przypisany byłby do położnej z innej gminy w której wcześniej byłam zameldowania u rodziców. Ja mam natomiast drogie panie takie pytanie... ostatnio mam bardzo stresujące i zabiegany dni od rana do wieczora biegam po urzędach. W tych dniach mój mały bardzo mało się rusza. Czy martwić się tym ? Dodam że jestem w 6 miesiącu.

Katerina1985

Rozwiązania
3
Nie musisz się nigdzie przemeldowywać. Dziecko można zameldować przy ojcu za zgodą matki a Ty nie musisz być tam zameldowana. A i nie ma rejonizacji co do lekarzy i położnych, to nie zależy od miejsca zameldowania. Ponadto wizyty położnej u dziecka to przywilej a nie obowiązek i można z nich zrezygnować. Swoje wątpliwości odnośnie ruchów maleństwa zgłoś lekarzowi, tylko on udzieli Ci odpowiedzi. Ewentualnie wybierz się dla spokojności na IP.

Katerina1985

Rozwiązania
3
Co więcej, sama możesz sobie wybrać położną dla dziecka, nikt Cię do nikogo przypisywać nie musi. Ja jestem w 33tc i niebawem spotkam się z położną, która będzie przychodzić do mojego maleństwa w ramach nfz.

brosandi

Rozwiązania
0
Meldunek nie został zniesiony, akurat pracuję w biurze meldunkowym. Przy rejestracji dziecka w urzędzie stanu cywilnego musisz podać przy którym z rodziców będzie zameldowane. Jeśli żadne z rodziców nie ma meldunku procedura jest dłuższa i nie taka prosta. Jeśli chodzi o położną powiedziano nam na szkole rodzenia, że w szpitalu podajesz do jakiej przychodni dziecko będzie należało i wtedy przychodzi położna współpracująca z tą przychodnią

reklama

Katerina1985

Rozwiązania
3
Ja już wybrałam położną dla maleństwa (kilka dni temu). Kończę 33 tc.

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/09/2019

Nowe pytania

Do góry