reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mam prośbę i proszę o odpowiedzi ........

Dołączył(a)
25 Luty 2005
Postów
13
Czesc Dziewczyny!! Mam jedno pytanko w jakim wieku wasze dzieci zaczeły liczyć i do ilu?? I kiedy zaczeły pisać swoje imię i rozpoznawać sylaby?? bardzo proszę o odpowiedz , bo moja córcia ma 5,5 roku i z niektórymi rzeczami ma spore problemy i bardzo chciałabym wiedziec jak to było z waszymi pociechami. Pozdrawiam :)
 
reklama
Madziu - każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie. Są dzieci, które fascynują literki i cyferki, ale myślę, że większość woli sobie pobiegać i poskakać  ;D. U maluchów przede wszystkim powinno się postawić na rozwój motoryczny i społeczny -to bardzo cenne umiejętności przez większość rodziców w ogóle niedoceniane. W tym wieku ważne jest, żeby dziecko było samodzielne (ubieranie, mycie, jedzenie itp), umiało nawiązywać kontakty z rówieśnikami, współdziałać w grupie, a z edukacją jako taką (pisanie, liczenie) można poczekać do czasu pójścia do zerówki. Wiek 5 lat - to jeszcze czas na beztroską zabawę, już niedługo zaczną się "obowiązki"  ;).
Pozdrawiam cieplutko
 
Podzielam zdanie Meli. Mój Michał co prawda w wieku 5 lat czytał bez zająkniecia i liczył też ładnie (typ naukowca). Ale uważam że Twoja córcia jak pójdzie do zerówki to wszystkiego nauczy się w mig. :)

Pozdrawiam,

ALE UPAŁ ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)
 
Cześć, ja mam 5 letnią córeczkę, którą literki interesują w umiarkowanym stopniu. Czasami pyta się "co to za litera" - niektore już rozpoznaje, ale generalnie woli jeżdzić na rowerze, rolakch, bawić się lalkami lub w piaskownicy. Można się z nią doskonale dogadać, bo słownictwo ma bardzo bogate, ale literkami nie szczególnie się interesuje. Ja uważam, że to wszystko normalne - jeśli córcia pyta się o niektóre rzeczy, to jej poprostu odpowiadam, ale jeśli nie ma ochoty, to nie. Nie potrafi naisać swojego imienia, czasami uda jej się napisać "mama", ale z reguły zmienia kolejność liter i pisze "amam".

Myślę, że nie powinnaś się martwić swoją córeczką, bo na wszystko jest czas, na naukę czytania i liczenia tez. Moja znajoma powiedziała mi kiedyś, ze nauczyła się dobrze czytać w wieku 4 lat i wcale jej to w życiu nie pomogło ;). Mam takie samo zdanie jak Mela, że ważniejszy jest rozwój motoryczny i społeczny. Przyjdzie czas na naukę w zerówce i wtedy twojej córci pewnie będzie szło jak płatka.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego :)
 
Czesc dziewczyny !! Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi na moje wątpliowści, musze przyznac że podniosły mnie trochę na duchu :). Bo szczerze mówiąc myślałam , że już ze mnie jest taka kiepska mama, że nie umię przkazać wystarczająco dobrze wszystkiego mojemu dziecku. Ale teraz dzięki Wam i tochę dzięki sobie samej nie myśle już o tym i twierdze że nauczy się wszystkiego w odpowiednim czasie chociaż musze przyznać ,że robi ostatnio duże postępy ale sama od siebie bo tak jej ostatnio pasuje :). Z reguły jest bardzo upartym dzieckiem i na siłe nic nie wychodzi ;)ale człowiek uczy się na błędach. Bardzo chętnie porozmawiam z mamami jeżeli macie ochotę to jest mój mail magda1226@op.pl oraz numer gg 1689708 pozdrawiam  :)

strasznie ponura dzisiaj pogoda :(
 
Mój Matusio skończył kilka dni temu 5 lat. Liczy do 10 a o pisaniu imienia możemy zapomnieć (troszkę długie). Ale tak jak pisały dziewczyny wcześniej mała na pewno nauczy się w 0. Zresztą jak będzie umieć wcześniej to co będzie w szkole? Często dzieci, które potrafią czytać i pisać bardzo wcześnie nudzą się potem na lekcjach. Ważne, żeby jej nie zniechęcić. Mój synio jak szedł do przedszkola (we wrześniu) to nie chchiał zupełnie rysować - same bazgroły. a teraz jak popatrzył co robią dzieci, to sam siada i pięknie rysuje. Więc myślę, że u Was też może być podobnie. Pozdrawiam
 
moj maurice ma 5 lat ( jest ze stycznia ) i umie liczyc juz do pietnastu po polsku i niemiecku , bo my mieszkamy w niemczech potrafi tez napisac swoje imie ale mysle ,ze twoja corcia jak pojdzie do zerowki to sie bardzo szybko nauczy ja sie musze przyznac ,ze jak zauwazylam, ze maly interesuje sie literkami i cyferkami to zaczelam z nim troszke pisac i tlumaczyc i idzie mu bardzo latwo
karola7 pisze:
Mój Matusio skończył kilka dni temu 5 lat. Liczy do 10 a o pisaniu imienia możemy zapomnieć (troszkę długie). Ale tak jak pisały dziewczyny wcześniej mała na pewno nauczy się w 0. Zresztą jak będzie umieć wcześniej to co będzie w szkole? Często dzieci, które potrafią czytać i pisać bardzo wcześnie nudzą się potem na lekcjach. Ważne, żeby jej nie zniechęcić. Mój synio jak szedł do przedszkola (we wrześniu) to nie chchiał zupełnie rysować - same bazgroły. a teraz jak popatrzył co robią dzieci, to sam siada i pięknie rysuje. Więc myślę, że u Was też może być podobnie. Pozdrawiam

karola zloz prosze matiemu serdeczne zyczenia z okazji urodzin od cioci aureli i mauricea i emilki chcialam to wczesniej zrobic ale twoj suwaczek stanal co zauwazylam dopiero jak napisalas,ze kilka dni temu skonczyl 5 lat a tak go obserwowalam
 
reklama
Każde dziecko rozwija się we własnym, indywidualnym dla siebie tempie. Nie można wymagać, aby wszystkie 6 latki czytały, liczyły, a nawet pisały. Jednak moja - sprawdzona w kilkunastoletniej - pracy z dziećmi teoria, oraz najnowsze trendy współczesnej pedaogogiki mówią, że umysł dziecka jest najbardziej chłonny do 5 roku życia . I wszystko, czego nauczymy dziecko do tego okresu będzie procentowało w przyszlości. Dlatego warto, a nawet trzeba uczyć dzieci poprzez zabawę, ponieważ jest to forma spędzania czasu przez dzieci.
 
Do góry