reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam ważne pytanie do was!

Dołączył(a)
8 Grudzień 2018
Postów
8
Hej dziewczyny jestem tu nowa i jeszcze nie bardzo zorientowana co i jak haha :D
Wracając do tematu jestem w 28 tygodniu ciąży. Od mojej ginekolog mam zalecane branie leków:
Urosept 3x2 tabletki dziennie ale tylko przez 5 dni, dzisiaj mam dzień 2, żurawit jedna tabletkę, magnez b6 2x1 tabletka, kwas foliowy no i witaminki falvit mama. Zazwyczaj witaminki z kwasem foliowym biorę na wieczór, już weszło mi to w nawyk. Ale boję się że ta ilość może zaszkodzić mojemu synkowi??? Mam na myśli to czy branie 6 tabletek na wieczór na noc to dobrze? Bo mimo wszystko mam obawy że muszę się zapychać tym wszystkim. Pytam was bo może poradzicie mi coś :) byłabym wdzięczna :*
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny jestem tu nowa i jeszcze nie bardzo zorientowana co i jak haha :D
Wracając do tematu jestem w 28 tygodniu ciąży. Od mojej ginekolog mam zalecane branie leków:
Urosept 3x2 tabletki dziennie ale tylko przez 5 dni, dzisiaj mam dzień 2, żurawit jedna tabletkę, magnez b6 2x1 tabletka, kwas foliowy no i witaminki falvit mama. Zazwyczaj witaminki z kwasem foliowym biorę na wieczór, już weszło mi to w nawyk. Ale boję się że ta ilość może zaszkodzić mojemu synkowi??? Mam na myśli to czy branie 6 tabletek na wieczór na noc to dobrze? Bo mimo wszystko mam obawy że muszę się zapychać tym wszystkim. Pytam was bo może poradzicie mi coś :) byłabym wdzięczna :*
Urosept bralam przez polowe ciazy 1 tabletke 2 razy dziennie przez bakterie w moczu. Nie liczac witamin bralam jeszcze nospe 3 razy 1 I magnez chyba tez 3 razy po jednej od 11 tygodnia praktycznie do konca. Tez sie balam tej ilosci ale dzieki temu donosilam do 36 tygodnia.Moja coreczka ma w tej chwili 5 miesiecy☺ Moze zmien I bierz sobie cos rano. Bo sa to bezpiecznie tabletki urosept jest ziolowy a zurawit to zurawina ale nie wiem jak Twoj zoladek mi tabletki zawsze lepiej rano sie polykalo☺
 
Nie będzie to za dużo. Ale... zwrócilabym jednak uwagę co lykam, bo niektóre składniki się wykluczają. Tym samym mniej/nie wchlaniaja sie. Podzielilabym to głównie z tego względu. Np magnez osobno.
 
Z rana biorę magnez i urosept od razu po śniadaniu, po obiedzie również biorę urosept dlatego witaminki zostawilam na wieczór i nagle robi się tego dużo bo magnez mam 2 razy dziennie i ten urosept 2tabletki 3 razy w ciągu dnia :) na szczęście to tylko 5dni może dlatego w takiej ilości ale to ziołowe tabletki. Super dziękuję za opinie dziewczynki, będę spokojniejsza :)
 
Do góry