reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama cyca- czyli wszystko o karmieniu naturalnym

to ja mam odwrotny problem... od 3 VIII wracam do pracy i muszę nauczyć Olę jeść z butelki ale ona zapiera się tak bardzo że nie ma mowy żeby pociągnęła ze smoczka - nawet ust nie chce otworzyć - wystarczy że poczuje plastik - próbowałam już 4 rodzajów smoczków: TT, Avent, Canpol i taki wyprofilowany gumowy - NIC nie działa, a jeszcze miesiąc temu pięknie jadła nie ważne czy butla czy cyc.
Jak mam ją nauczyć ?? Nawet łyżeczką nie chce. Chyba muszę jej dać tydzień przerwy bo się całkowicie zniechęci do nowości, a ja przecież muszę do pracy wrócić.
POMOCY !!! Macie jakiś sposób ?
 
reklama
Moja Ninka załapał od razu o co chodzi z piciem z butelki, z tym że ja już dawno zaczęłam dawać jej butelkę wypełnioną moim mlekiem, żeby mąż mógł z nią zostawać. I teraz je bardzo ładnie. Spróbuj by ktoś inny dał jej butelkę, żeby nie czuła Twojej piersi. I rzeczywiście zrób kilka dni przerwy, może po tym czasie zaskoczy,.
 
Pytanie do dziewczyn karmiących piersią: łykacie DHA? Jeżeli tak to jaki preparat i w jakiej dawce? Ja kupowałam Prenatal DHA, teraz kupiłam Omegamed Pregna w dużym opakowaniu, bo wychodzi taniej. W zaleceniach ze szpitala mam, żeby łykać 500mg dziennie, ale łykam tylko jedną kapsułkę 250mg, bo drogie to jak cholera. Znacie może jakieś tańsze odpowiedniki?
 
tab ja zaleceń tez nie mam. Nie łykam nic. Ale w ciązy brałam Omegamed pregna, tez tylko jedną kapsułke zamiast 2:) NIe polece odpowiednika bo nie mam doswiadczenia. A jak dlugo ci zalecali? Całą laktację?

jtaudul moze zrób tak jak pisze Suseł. Ja sie tez strasznie bałam przejscia na butle, nadal karmie mieszanie. Dwa razy dziennie butla, pozostałe cyc. Ale jak zaczelam wprowadzac butle t najpierw dałam Mai moje mleko, jakies 60ml bo wiecej nie udało mi sie sciagnac i reszte dopijała z piersi. Po dwoch dniach mąz jej dał i tez wypiła a na 3 dzien dostala juz mm i tez piła ładnie.
Życze powodzenia!!!
a uzywam butelek TT i u nas sie swietnie sprawdzają. Mam lovi, avent, nuk i tylko TT jej podchodzi.
 
Mam w książeczce zdrowia dziecka wbitą taką pieczątkę:
"- dla matki karmiacej 500mg DHA dziennie
- dla dziecka od 6 m.ż. do 3 r.ż. 150mg DHA dziennie"

Tylko muszę spytać lekarza czy jeśli po tym 6 miesiącu życia nadal będę karmiła piersią i łykała DHA to młodemu powinnam dawać czy nie.
 
Mam w książeczce zdrowia dziecka wbitą taką pieczątkę:
"- dla matki karmiacej 500mg DHA dziennie
- dla dziecka od 6 m.ż. do 3 r.ż. 150mg DHA dziennie"

Tylko muszę spytać lekarza czy jeśli po tym 6 miesiącu życia nadal będę karmiła piersią i łykała DHA to młodemu powinnam dawać czy nie.

A to mi takich zaleceń nie dali. A kwasy DHA sa bardzo cenne :))))
 
tab ja biorę Prenatal DHA.

Przy synku też brałam a jak skończył 6 m-cy to zaczęłam mu dawać Omegamed dla dzieci ale Prenatal nadal brałam.
 
reklama
Do góry