reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama cyca- czyli wszystko o karmieniu naturalnym

U mnie postepy w dobra strone. Jonathanek sie na jade, do tego w nocy odciaglam 50ml. I teraz juz czuje ze piersi pelne a tu jeszcze godzinka do karmienia, zaraz odciagne, moze jednak sie uda.
Nic duzo nie robie, staram sie nie starsowac, dostawiac jak najwiecej, wczoraj to co godizne jadl. I pije ogromne ilosci wody. Z tego co wyczytalam 70% mleka matki to woda.
 
reklama
Ja zaczełam odciągać bo zaczeły mnie potwornie piersi boleć nie wiem co jest grane - zagoiły sie juz z tych pierwszyh ran juz było ok i od 3 dni mnie bolą potwornie inaczej niz na początku - nie wiem czy Pati nie zaczeła inaczej jesc teraz jak ja dokarmiam - wiec jedyne wyjscie zeby dawac jej moje mleko to odciąganie - jednak laktator sie przydał :))
A druga kwestia to jakość pokarmu mojego chyba nie jest z nią najlepiej :-( bo mojego mleka zje 100 ml i musi dojeść co najmniej z 30 ml sztucznego a jak jej daje NAN to nie zje nawet 90 ml :zawstydzona/y:
 
to ja się też dołączę
z pokarmem nie miałam problemu mimo ze jestem po cesarce troche było go mało w dwa pierwsze dni ale teraz jest dobrze
mam twarde piersi wiec chyba zaczał sie nawał
jedyny problem jest taki ze przy takich nabrzmiałych piersiach moje sutki stały sie jakies mniejsze i Ala nie potrafiła chwycic wiec używam nakładek silikonowych i jest dobrze
boję się tylko czy to nie zaszkodzi:zawstydzona/y:
 
Mój mały ma problem z chwyceniem brodawek, strasznie się czasem irytuje, muszę też sobie kupić nakładki.
 
Gdyby nie nakładki, to mała nie miałaby mleczka z cyca. Od pierwszych chwil pielęgniarka poleciła kupić nakładki (mamy S Aventu) i jest genialnie. nie boję się że mała źle uchwyci cycuszka, bo mnie to nie boli:)
A i może jednoczesne użycie butelki i cyca nie będzie kłopotem..
 
Ja też wspomagałam się nakładkami jak miałam pokancerowane piersi, teraz podgoiły się i znowu cycamy bez wspomagaczy. Niestety córcia znacznie lepiej i szybciej opróżnia pierś bez wspomagaczy.
 
reklama
a ja mam pytanie o kupkę :D
czy jak karmię tylko piersią to taka żółto-pomarańczowa luźna jest dobra?
połozna środowiskowa przychodzi dopiero w poniedziałek a tak się zastanawiam ;-)
 
Do góry