reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama ma pasję :-)

kasia-matiy

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2012
Postów
1 490
Miasto
Trzebnica, Poland
Kiedy zaczynała się cała akcja "O matko jesteś kobietą!" był jakiś konkurs dla kobiet, które po urodzeniu dziecka nadal spełniały się w pracy, otwierały własny biznes oraz ... rozwijały własne pasje, a mimo to brakuje w tym dziale właśnie tego tematu. Dlatego postanowiłam go założyć. Akurat skupiłam się na mamach z pasją, ponieważ sama do nich należę. Zawsze mówię o sobie, że mam w życiu dwie wielkie pasje - macierzyństwo oraz rysunek i malarstwo. Kocham być mamą, tak jak kocham rysować czy malować. Jak na ironię okazuje się, że od kiedy zostałam mamą poświęcam swojej pasji znacznie więcej czasu i serca. Mój synek jest moją wielką inspiracją i natchnieniem. Jeszcze będąc w ciąży udało mi się zrealizować wystawę, którą zatytułowałam: "Dwa serca". Wiedziałam, że ta wystawa jest dla mojego, wtedy jeszcze nienarodzonego, synka. Do tej pory zajmuje ona bardzo ważne miejsce w moim sercu, bo traktowała o tym co w moim życiu jest (i zawsze będzie) najważniejsze - o rodzinie. A inspiracją do tytułu była pewna piosenka Beaty Kozidrak "Dwa serca, dwa smutki".

Mam nadzieję, że znajdą się też inne mamy, które w natłoku codziennych obowiązków znajdują jeszcze czas na rozwijanie swoich pasji, a wiem że takich jest wiele :-) Każda z nas gdzieś pomiędzy karmieniem, a spacerem z maluchem, pomiędzy zakupami, a pieluchami, może znaleźć troszkę czasu dla własnego rozwoju. Obojętne czy jest to jakaś wielka pasja czy po prostu czytanie ulubionych książek ;-) Sama wiem, że jest to możliwe, chociaż niektórzy robią wielkie oczy i pytają - "Jak ty to robisz?" Osobiście nie uważam, aby było w tym coś szczególnego. Nie jestem jakaś wyjątkowo dobrze zorganizowana, ani nic z tych rzeczy. W dodatku jestem raczej leniwą osobą. Jednak pomimo tego, że moją wielką pasją jest także macierzyństwo, to zawsze znajduję troszkę czasu na malowanie ;-)



"Miłość po kres i radość do łez"
 
reklama
Kasiu mogę do Ciebie dołączyć .Moją pasją są robótki ręczne ,a najbardziej kocham szydełko .Od lat szydełkuję ,robię na drutach i wyszywam obrazy .Ostatnio sami ludzie namówili mnie by robić czapeczki,kominki i serwety na sprzedaż .W ten oto sposób powoli zaczynam realizować swoje ukryte marzenie .Od tego tygodnia mam własne stoisko w sklepie ,a w przyszłości może założę coś zupełnie swojego?
Na razie to pozostaje w marzeniach ,ponieważ przy 3 dzieci i mini domowym ZOO ,ciążko jest z czasem ,ale na cudeńko czas się zawsze znajdzie .
Na fotce mój najmłodszy skarb w puchatym kominku
 
As76 - misiowa czapa cudo :-) tak jak mówisz, nawet jak nie jest łatwo to nie ma rzeczy niemożliwych ;-)

NiePowiem - nikt nie mówi że podążanie za marzeniami jest łatwe, tylko dlaczego mamy przez to rezygnować z marzeń??? ;-)
 
Moją pasją jest pisanie, nie mam za grosz talentu np. do robienia na drutach (a wiele razy próbowałam), w kuchni także "się nie sprawdzam", takie "beztalencie domowe", ale pisać kocham! I w przyszłości na pewno wydam własną książkę (chociaż jedną!).
 
witam bratnią duszę :-) ja również kocham pisać i moim wielkim marzeniem jest napisanie własnej książki w przyszłości :-) chętnie bym poczytała to co piszesz jeżeli jest taka możliwość :-)
 
Moją pasją są ubrania, dlatego też :-) :
Chciałam zaprosić wszystkie forumowiczki z ŁODZI i OKOLIC na SWAP, czyli wymianę ubrań do Manufaktury w najbliższą sobotę na godzinę 11.00. Impreza odbywa się na II piętrze w Muzeum Fabryki. Jest to świetna okazja, żeby odświeżyć swoją szafę, pozbyć się rzeczy, które w niej zalegają (swoje lub dziecięce), wymienić je lub odsprzedać w rozsądnej cenie.
 
reklama
Dołączam do mam z pasją! Od małego lubiłam tworzyć, rysować, robić ramki, pudełka z tektury, zabawki. Kiedy urodził się synek moja pasja tworzenia przeniosła się na szycie :D I tak oto zostałam mamą szyjącą spełniającą się w nowym zawodzie :)
 
Do góry