reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama, tata ja chce brata - czyli starsze rodzeństwo

xdorotaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Lipiec 2011
Postów
1 482
Wszelkie rady jak poradzić sobie z więcej niż jednym maluchem, jak przygotować starsze rodzeństwo na pojawienie się nowego członka rodziny ;)
 
reklama
Doskonały temat. Mój Jaśko to typowy mamusiowy synek i już sie boje. Jak go podpytuję to słyszę "o nie nie nie nie ja nie chce małej dzici bo one ciągle płaczą tak mówi hubert w przedszkolu" nie ma co nauczyciela ma doskonałego.
 
Nasz narazie gadula nie jest ale co chwile przytula caluje brzuch i nawet częstuje chrupkami, do innych dzidzikow podchodzi bardzo delikatnie i czule, ale on ogolnie jest taki lelek troche... na szczęscie bardziej taty niż mamy, wiec mam nadzieje ze na czas pobytu w szpitalu tudzien czynnosci takich jak karmienie malucha nie bedzie scen zazdrosci ;)
 
Moja córka też jest przylepą i boję się że będzie bardzo zazdrosna :/ Pobyt w szpitalu też mnie martwi bo w końcu wrócę z niego z dzieckiem więc pewnie będzie to dla niej szok mimo ze mówimy już Jej o dzidziusiu w brzuszku .
 
U nas od początku córcia chce rodzeństwo,głaszcze brzuszek i uspokaja naszego maluszka:-),twierdzi,że będzie pomagała bo dzidzia będzie malutka i nie potrafi chodzić ani mówić ;-) zobaczymy jak to będzie po narodzinach maleństwa jak na razie jest bardzo wyrozumiała jak na swój wiek ;-)
 
Na razie nic synkowi nie powiedzieliśmy że będzie miał rodzeństwo bo jest bardzo niecierpliwy i będzie codziennie pytał kiedy się urodzi :) Na razie wypytałam się smyka czy chciał by mieć rodzeństwo odp że tak siostrzyczkę bo chce ją bronić :D
 
Moj Bartus ma 2 latka i 2 miesiace, troche boje sie jak to bedzie bo On straszny pieszczoch i cycoholik. Najbardziej jednak boje sie, ze jak bedzie cos sie dzialo i trzeba bedzie isc do szpitala, nie wiem jak przezylabym rozstani z Synkiem
 
Moj Bartus ma 2 latka i 2 miesiace, troche boje sie jak to bedzie bo On straszny pieszczoch i cycoholik. Najbardziej jednak boje sie, ze jak bedzie cos sie dzialo i trzeba bedzie isc do szpitala, nie wiem jak przezylabym rozstani z Synkiem

Ja też boje się rozstania z Lenką i odpędzam takie myśli ;)
 
Moja Julka mówi, że chce siostrę :) nie chłopaka, bo chłopaki mają siusiaki :zawstydzona/y::-D mówi, że będzie pomagać przy dzidzi, będzie pampersiki zakładać. I wiecie co? wierzę, że tak będzie. Ona jest typem opiekunki, bardzo lubi opiekować się swoimi laleczkami :-) mówi, że będzie pomagać w kąpieli itp. Myślę, że nie będzie zazdrosna, choć mogę się mylić! Wielu moich znajomych robiło tak, że starsze rodzeństwo kupowało jakąś zabaweczkę dla małej dzidzi na przywitanie i na odwrót. Czyli jak przychodzimy ze szpitala to mamy prezencik od młodszego rodzeństwa dla starszego. Ponoć szybciej przełamuje tę pierwszą barierę! Ja na pewno też tak zrobię, bo u wszystkich się sprawdziło :)
 
reklama
Jorezencik na pewno tez kupie. Bede tez angazowala w pomoc, podkresalal co ja bym bez Jego pomocy zrobila, no i wiadomo jak najwiecej czasu dla strszaka
 
Do góry