reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Mamo nie daj się poniżać własnemu dziecku!!!

Temat na forum 'Pytanie tygodnia' rozpoczęty przez aniaslu, 9 Maj 2016.

michasia30
Najlepsza odpowiedź michasia30, 10 Wrzesień 2017
Wg mnie wychowywanie zaczyna się wcześniej niż w 2 roku życia. Wiadomo ze dziecko moze nie wszystko super rozumie ale wiele rzeczy juz tak. Jesli 15... Przejdź do pełnej odpowiedzi
 1. aniaslu

  aniaslu Administrator Członek załogi

  Najlepsze odpowiedzi:
  67
  Widuję to w parku, restauracji, sklepie. Najbardziej mnie wkurza brak reakcji na lekceważenie, czy przemoc. Droga mamo - piszę do Ciebie. Jeśli nie nauczysz dziecka szacunku do siebie, będzie się źle odnosiło do Ciebie i innych ludzi.
  To fragment listu, który otrzymaliśmy do redakcji. Całość możesz przeczytać w portalu.

  Jak sądzisz od jakiego wieku należy wychowywać dziecko? Czy stawianie granic jest dobre?
   
 2. Najlepsza odpowiedź:
  Post #15631404 by michasia30, 10 Wrzesień 2017
 3. kate_p7

  kate_p7 Moderatorka Członek załogi

  Najlepsze odpowiedzi:
  4
  Uważam, ze granice to podstawa. Największe patologie się rodzą gdy rodzic chce dziecku cos wynagrodzić. Czy to ułomności emocjonalne ze swojej strony. Czy to brak rodzica, choroby..itp.. Nie które dzieci maja bardzo ciężkie życie, ale to nie powód żeby traktować je ulgowo.Rodzic ma przystosować dziecko do zycia a nie je dodatkowo skrzywić.
   
 4. reklama
 5. PerseaNigra

  PerseaNigra Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  22
  Ale teraz jest trend bezstresowego wychowania. Nie wiecie? Dziecko ma czysty umysł a dorośli go niszczą stawiając granice, zwracając uwagę, używając przemocy (szarpnięcie dziecka za rękę, żeby np. nie wpadło pod samochód to też przemoc). Dziecka nie można niczym krępować, bo wyrośnie na nieszczęśliwego, niepewnego siebie dorosłego. Tak się ludziom wmawia i mamy fantastyczne społeczeństwo. Wszyscy są dobrze wychowani, nie mają problemów, nie ma przestępczości i każdy jest szczęśliwy. A matka? Matka ma być dojną krową, przynajmniej do wieku przedszkolnego swoich pociech no i broń boże niech nie myśli o znieczuleniu przy porodzie.
   
 6. Iwona35

  Iwona35 Moderatorka Członek załogi

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  od urodzenia ale nie do śmierci... bo tak rodzą się później konflikty teściowej i synowej lub zięcia.. jak założy rodzinę to darujmy sobie próby dalszego wychowywania..
   
 7. just79

  just79 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie zgodzę się z Toba - jesli pociecha pomimo 40 na karku nie przyswoila sobie, ze się zmywa, dziecmi zajmuje, sprząta, nie klamie, nie oszukuj, nie nadużywa tego i owego itd. - to mimo wieku, założenia własnej rodziny należy się jej reprymenda od rodziców...
   
 8. nowanka

  nowanka Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  No to właśnie są problemy z wychowaniem, bo dobrze wychowane dziecko wie w wieku 40 lat że się po sobie sprząta, nie kłamie itd. dziecko nigdy nie wychowuje się samo i jeśli rodzice "zawalą" no to marne szanse, że dziecko zorientuje się, w wieku dorosłym, że coś robi nie tak jak powinno, bo dziecko naśladuje dorosłego we wszystkim czy się tego chce czy nie. W przedszkolu do wychowania dochodzi grupa rówieśnicza, która dla 15lata jest ważniejszym wzorem niż rodzice, także do 4-5 roku życia możecie wpajać dziecku swoje zasady, bo później one i tak zostaną poddane wszelkim próbom nagięcia ze strony innych osób, z którym dziecko wejdzie w relacje, a od swojego zachowania i swoich granic zależy czy dziecko będzie się zachowywało tak jak my chcemy czy tak jak ono chce.
   
 9. olaskibb22

  olaskibb22

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Granice muszą być jasno wyznaczone, takie których nie można przekraczać, jak widzę niektóre dzieci co potrafią zrobić i rodzice nie reagują to az strach
   
 10. michasia30

  michasia30 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  7
  Do pewnego czasu każdy rodzic skacze koło dziecka. To całkiem normalne ze reaguje na każdy płacz, stara się znaleźć przyczynę i zrobi wszystko by dziecko- niemowlę (bo o takim okresie życia dziecka mówię) poczuło się lepiej.
  Schody zaczynaja się kiedy dziecko kończy dwa lata. Zaczyna dostrzegać ze rodzice już nie do końca chętnie robią wszystko co ono chce a rodzice niestety musza zacząć ustalać granice i musza jasno i wyraźnie mówić czego oczekują od dziecka.
  Dziecko zazwyczaj reaguje płaczem,histeria i ma tym życiowym zakręcie jesli będziemy asertywni i nasze NIE pozostanie NIE to zajmie trochę czasu ale dziecko nauczy się ze nie ma ci się licytować i próbować zmiękczać mamę lub tatę. Jeśli złamiemy się choć raz- mamy przekichane.

  Mam córkę która akurat skończyła dwa lata wiec wiem jak bardzo jest to trudne.

  Ważne jest by przy tym być opanowanym i nie nerwowym.

  Bardzo wątpliwe jest również używanie sformułowań "czy mógłbyś "...jeśli wymagamy od dziecka by posprzątał pokój lub od młodszego żeby na przykład usiadł i poczekał na Ciebie to wyrażamy się jasno i nie pozostawiamy wyboru pytając "czy mógłbyś".

  Uważam tez ze powinnismy się starać nie nazywać dzieci niegrzecznym jeśli zrobią coś złego tylko wytłumaczyć ze to co zrobiły było niegrzeczne.

  Powinnismy również często je chwalić,za najdrobniejsza mała rzecz która zrobiły.

  Tak napewno uzyskamy szacunek.

  Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
   
 11. reklama
 12. karolyn1987

  karolyn1987 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  22
  Wg mnie wychowywanie zaczyna się wcześniej niż w 2 roku życia. Wiadomo ze dziecko moze nie wszystko super rozumie ale wiele rzeczy juz tak. Jesli 15 miesieczne dziecko rzuca jedzeniem a rodzice sie śmieją to ono dostaje sygnal "o mama sie smieje super zabawa". Jesli sie to powtarza to potem jak dziecko jest starsze to jest ciężej zmieniac nawyki. Podobnie z agresja. Od poczatku trzeba tlumaczyc dziecku "tak nie wolno. To boli" a nie czekac bo dziecko z tego wyrośnie.

  Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
   
 13. michasia30

  michasia30 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  7
  Głosów: 1
  Hej ja nie napisałam ze zaczyna się w drugim roku życia-jeśli twój post tyczył się mojego
  Pisałam o niemowlaku a potem o dwulatku jako ze ten okres jest najtrudniejszy ze względu na tzw bunt dwulatka i wtedy po prostu nie można się złamać. Dziecko zaczyna być świadome wielu rzeczy i swoją metoda chciałoby wytresować sobie rodziców.

  Przecież żaden rozsądny rodzic nie da się obrzucać jedzeniem
  1.01.2018
  Gabriel
   
  michasia30, 10 Wrzesień 2017 Najlepsza odpowiedź
  #10

Poleć forum