reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamo, popatrz co juz potrafie!!!

Kasiad śliczna praca :)

Emilka też coś tam dodawać umie czasem i odejmowania próbuję ale nadal liczenie jej się myli jest 1,2,3 i 7 hehe i w sumie nie wiem czemu jeśli coś tam policzyć umie ?

co do pisania to jakieś tam proste słowa umie przeczytać choć stawiam że to pewnie też z pamięci bo umie i je napisać ;)
 
reklama
Kasiad ale śliczny ten rysunek:-) Nigdy bym nie powiedziała, że narysowała go czterolatka, a już napewno mój czterolatek:-p Choć Victor i tak ostatnio zaczyna rysować i całkiem nieźle mu to wychodzi:tak:
Gratuluję Smykom nowych umiejętności: liczenia, pisania... naprawdę chłonne są takie dzieci na wiedzę, byleby im z czasem nie przeszło;-)
My troche przystopowaliśmy z nauką niektórych rzeczy, żeby mu nie mylić polskiego z angielskim. Ostatnio rozmawialiśmy z wychowawczynią Vicka i pytaliśmy jak sobie radzi, to mówiła że nawet jak czegoś nie rozumie, to patrzy co robią dzieci, więc to bardzo dobrze, zresztą mówi, że radzi sobie coraz lepiej i mamy się nie martwić:tak: Co ją też pozytywnie zaszkoczyło, że Victor nauczył się już pisać literkę "a" i "c" i rozróżnia je;-) Mówi, że większość irlandzkich dzieci jeszcze tego nie potafi, także załapał bardzo szybko:tak: My go jeszcze polskich liter w tym roku nie chcemy uczyć, skupimy się raczej na prawidłowej mowie po polsku w domu, bo już coraz więcej słów anglojęzycznych gości w mowie Vicka;-) Np. przychodzi ze szkoły z żelkami, bo Pani im dała i mówi do Olivera Oli chcesz sweets?, a Oliver oczywiście Tak, chce sweets:rofl2: I najlepsze jest to, że ja pytam Victor a co to jest, a on że sweets, a ja mówię no a inaczej... a on myśli i myśli, to mu mówię, że żelki, a on że a no tak:-p
Druga rzecz to taka, że nie jest dobrze uczyć go w domu po angielsku, jeżeli żadne z nas nie ma rodzimego języka angielskiego, bo nauczy się z błędami:sorry2: I to nawet nie chodzi o gramtykę, tylko o brzmienie i akcent:sorry2: I faktycznie już nie raz było tak, że moje własne dziecko mnie poprawiało:-p Pewnie dlatego, że irlandzki angielski bardzo odbiega od brytyjskiego - niestety:sorry2:
Także trzymajcie kciuki za naszą dwujęzyczność;-) I pomyśleć, że za 2 lata czeka nas polska szkoła w soboty... sporo pracy i zajęć przed nami:happy:
 
my nie mamy mini mini i mała tez dodaje do 5 bezbłędnie o wyższe nie pytałam ;-)(nie uczyłam jej nawet wiec nie wiem jak ale umie)
pisze trochę i rysuje dosc ładnie ale Oliwia to geniusz normalnie:-)
 
Bez przesady z tym geniuszem, dużo jej brakuje :-D Koleżanki córka pół roku młodsza od Oliwki czyta zupełnie płynnie! To dopiero geniusz, zwłaszcza, że sama się nauczyła, jej 6-letnia siostra radzi sobie dużo gorzej, czterolatka ją jeszcze poprawia :sorry:
 
Będziemy się chwalić :sorry: W Bydgoszczy został zorganizowany konkurs przez jedno przedszkole (ale nie Oliwki) http://www.misiolandia.com/documents/RegulaminkonkursuMójukochanymiś.pdf
Razem ze wszystkich przedszkoli nadesłano ok 160 prac, a do konkursu zakwalifikowało się 96. Ja nawet nie wiedziałam, że Oliwki praca została wysłana, dowiedziałam się dopiero jak dostałam informację, że Oliwka zajęła I miejsce i że 25 listopada w Światowy Dzień Misia mam się udać z Oliwką do przedszkola Misiolandia, bo będą wręczane nagrody. Byliśmy wczoraj, był występ dzieci z przedszkola organizującego konkurs, wręczanie dyplomów i nagród oraz słodki poczęstunek. Wszystko zorganizowane z pompą, zaprosili też przedstawicieli Oświaty i Rady Osiedla. Byliśmy razem z wychowawczynią Oliwki z przedszkola, bo prace były wykonywane w przedszkolu pod okiem wychowawcy.
Oliwka dostała dyplom i brązowego pluszowego misia :-)

ebe1fc10bdfbcbbf.jpg


4c7dad2ee0aac546.jpg
d5506325613bc0ef.jpg
7f5cc027e3422e34.jpg
 
reklama
Kasiad gratulacje dla Zwyciężczyni:tak: Zasłużyła bez dwóch zdań, bo rysunek bardzo ładny:-) Raczej większość czterolatków nie potrafi tak rysować, więc możesz być dumna;-)
 
reklama
Do góry