reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamo, popatrz co juz potrafie!!!

JOASIEK ja paznokci jeszcze nie obcinalam, choc Malutka ma dosc dlugie od porodu to ktos mi powiedzial ze jak sie zacznie obcinac to strasznie szybko rosna a tak to w zasadzie takie same;-) poza tym Lailusia prawie w ogole sie nie drapie, no tylko moje piersi jak krater podrapane na maksa....musze wiec te pazurki obciac tylko ze sie cykam...i pewnie dlatego takie sobie wytlumaczenia znajuje...:eek:
maz obiecal ze obetnie ale jakos czasu nigdy nie ma:sick: ...
 
reklama
moja mala juz miala 5 razy obcinane paznokcie. slicznie podnosi glowke jak lezy na brzuszku. potrafi ja przekrecic z jednej strony na druga (oczywiscie lezac na brzuchu). potrafi silnie chwycic moj palec:-) i nie chce go puscic.
 
Nam dzisiaj doszło nowe słowo, oprócz "u" i "bu" dziś się pojawiło gardłe "gu".
No i każde pochylenie się nad łóżeczkiem mała wita szerokim uśmiechem, coś dziś ma dobry nastrój widac, wcześniej uśmiechała się od czasu do czasu.
 
tak bardzo tryskacie optymizmem! Az zazdroszcze Wam energii...
chialam karmic piersia, raz pokarm mam raz nie :(
jestem zmeczona i wykonczona psychicznie, ale jestesmy juz w trojke w domu.
Wreszcie.
Julka trzyma glowe sztywno, strach w prawdzie nie trzymac reki asekurujaco z tylu jej glowy, ale raczej nie bywa juz potrzebna.
Mala rozglada sie bardzo po pokoju. Oglada obraz z kolorowymi peoniami, i grzbiety kolorowych ksiazek, a nade wszystko uwilbia okno, no i oczywiscie studiuje ludzkie nowe twarze, nasze juz zna.
Gdy jej dobrze, jest najedzona, przytulona, przebrana, wyspana - usmiecha sie, gdy patrzy na nas z bliska tez.
Gdy lezy na brzuszku glowke przekreca z jednej strony na druga na przyklad za glosem taty.
Macha rekami i nogami i odpycha sie silnie stopami, np o moj brzuch gdy ja przewijam, lub uda gdy trzymam ja do odbicia.
Jest pogodnym dzieckiem i prawie nie placze. Jedynie kwili "le, le" jak mLEko, gdy jest glodna :) ogolnie cwiczy usteczka do wypowiadania glosek, i czasem jakies gardlowe "a" z niej wyjdzie, albo "u".
Pozdrawiam.
 
Agnpro urodziłysmy dzieciaczki w tym samym, dniu dzis maja miesiac i 3 dni:-)
Moja Zosia najbardziej lubi jak sie bierze ja na rączki i ładnie zapypia w naszym lozeczku, chociaz jej nie pozwalamy, główke podnosi lezac na brzuszku i wydaje juz jakies dzwięki:tak:typu aaa,lele i uuu ;-)
 
Ja rozpoznaje placz mojej malej jak jest glodna oddaje takie odglosy" eja eja eja eja" jak chce sie nosic to placze "nieee nieee nieee" czasami wystarczy siasc kolo niej i tez sie uspokaja ale wystarczy odejsc oooo to juz jest katasrofa:-D
 
Ja mojej Myszce obcinałam pazurki zaraz po przyjsciu ze szpitala, bo miała tak długie że korciło mnie aby je pomalować;-) i faktycznie coś w tym jest że rosną teraz jakby szybciej:baffled: a co do zdolności Julci to pięknie podnosi główke i obraca ją na prawo i lewo leżąc na brzuszku. Ostatnio również jakby zaczeło z niej wychodzic od czasu do czasu "GU", uśmiecha się też coraz częściej ale nie wiem czy to już tak na prawde czy to jeszcze te mimo wolne uśmieszki:confused: Ale najlepiej wychodzi jej płakanie i stawianie wszystkich na nogi włącznie z sąsiadami:-D :-D :-D
 
rzeczy, których nauczył się mój Michaś to przede wszystkim
- ssanie cyca - mieliśmy z tym wielkie problemy przez pierwsze 3 dni życia
- poprawne ssanie cyca, od którego nie stają mi świeczki przed oczami:baffled: - ale to może raczej ja się nauczyłam, co robić, żeby po przystawieniu małego ułożyć mu dobrze wargi
- odbijanie po jedzeniu
A myślałam, że karmienie to taka naturalna sprawa...:no:
Poza tym:
- pierwsze gadki w stylu: a gu, beee, aaau:tak:
- pierwszy uśmiech (oczywiście skierowany do cycusia:cool2: )
- coraz ładniejsze trzymanie główki
- pierwsza reakcja na grzechotkę
 
reklama
Do góry