reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

No wlasnie niezapominajka u mnie tez ustalaja ale nie na poczatku-a tak bym wolala bo z mama bym mogla termin przyjazdu wczesniej ustalic i bilety tez tansze :-D
 
reklama
Baśka odezwij się mam nadzieję, że u was wszystko ok!!!

Temat cc to temat rzeka. Każdy ma prawo do własnego zdania i opinii a my musimy umieć każdego wysłuchać i nie krytykować. Ja np. uważam że cc Tak ale tylko z przyczyn medycznych, ale to tylko moje prywatne zdanie
 
czesci dziewczyny:zawstydzona/y: wieki mnie nie bylo... na samym poczatku sie udzielalam, 2 i 3 strona.. a potem nic:zawstydzona/y:
moge jeszcze sie podczepic?
mysle, ze bede miec troszke wiecej czasu teraz a fajnie byc na tym samym etapie z grudnioweczkami;-)
 
Ja nie chce nikogo pouczac, wymadrzac sie , ani nic z tych rzeczy. Tak jak Wy macie prawo pisac jaka to cesarka jest wspaniała, tak ja mam prawo napisać ze dla mnie cesarka to medyczne wskazanie, a nie opcja do wyboru bo sie boje.

Zdecydowanie nie trafia do mnie argument ze ktos sie tak boi ze chce cesarke. Skad może wiedziec jaki to ból skoro nigdy go nie poczuł, najczęściej są to przejaskrawione dramaty koleżanek o bujnej wyobraźni, panikujących . Są przecież rózne metody jego łagodzenia- od cwiczen, pozycji wertykalnych do farmakoterapii. Jeśli jedziesz do szpitala z mysla ze urodzisz- to jest zadanie do wykonania to urodzisz. Jesli jedziesz z mysla jak to bedzie bolalo , nie dam rady, a Ziute bardzo bolalo wiec mnie to juz w ogole rozerwie przy pierwszym parciu to nie ma szans.
Dla mnie 70% porodu jest w głowie, 30% w położnej. (Jeszcze raz pisze nie mówie tu o wskazaniach medycznych do cc- takich prawdziwych, oraz różnych komplikacji porodu fizjologicznego)
A jak myslicie- lekarz który ma pod stołem dostac 5 tys za nic, za łatwizne bo cc trwa 10 min i dla niego juz po pracy zawsze bedzie kierował sie najlepszą droga dla matki i dziecka---- NIE NIE i jeszcze raz NIE.
Uwierzcie mi- znam wielu lekarzy ginekologów(5 tys zawsze sie przyda) i kilka położnych (które nie maja nic do gadania i im nic z tego nie wpada- lekarz ich pan)!

Nazwa PORÓD FIZJOLOGICZNY mówi nam ze taka jest fizjologia człowieka, tak natura działa i warto za nia podążać.

Takie jest moje zdanie.
Dziękuje!
 
Ja nie chce nikogo pouczac, wymadrzac sie , ani nic z tych rzeczy. Tak jak Wy macie prawo pisac jaka to cesarka jest wspaniała, tak ja mam prawo napisać ze dla mnie cesarka to medyczne wskazanie, a nie opcja do wyboru bo sie boje.

Zdecydowanie nie trafia do mnie argument ze ktos sie tak boi ze chce cesarke. Skad może wiedziec jaki to ból skoro nigdy go nie poczuł, najczęściej są to przejaskrawione dramaty koleżanek o bujnej wyobraźni, panikujących . Są przecież rózne metody jego łagodzenia- od cwiczen, pozycji wertykalnych do farmakoterapii. Jeśli jedziesz do szpitala z mysla ze urodzisz- to jest zadanie do wykonania to urodzisz. Jesli jedziesz z mysla jak to bedzie bolalo , nie dam rady, a Ziute bardzo bolalo wiec mnie to juz w ogole rozerwie przy pierwszym parciu to nie ma szans.
Dla mnie 70% porodu jest w głowie, 30% w położnej. (Jeszcze raz pisze nie mówie tu o wskazaniach medycznych do cc- takich prawdziwych, oraz różnych komplikacji porodu fizjologicznego)
A jak myslicie- lekarz który ma pod stołem dostac 5 tys za nic, za łatwizne bo cc trwa 10 min i dla niego juz po pracy zawsze bedzie kierował sie najlepszą droga dla matki i dziecka---- NIE NIE i jeszcze raz NIE.
Uwierzcie mi- znam wielu lekarzy ginekologów(5 tys zawsze sie przyda) i kilka położnych (które nie maja nic do gadania i im nic z tego nie wpada- lekarz ich pan)!

Nazwa PORÓD FIZJOLOGICZNY mówi nam ze taka jest fizjologia człowieka, tak natura działa i warto za nia podążać.

Takie jest moje zdanie.
Dziękuje!

A ja napiszę tylko jedno:
Jestem po cc na życzenie i gdyby nie to wyjście nigdy bym się nie zdecydowała na dziecko!
To prawda to siedzi w głowie i jakoś nikt nie potrafi mi tego wyperswadować.
A te argumenty przeciw - mnie bawią. Niby jak przeciskanie się przez cienką szparę może przygotowywać dziecko do życia na tym świecie? Może je co najwyżej skrajnie zmęczyć a w niektórych przypadkach doprowadzić do niedotlenienia i znacznego uszczerbku na zdrowiu. Moja mam pracuje z takimi dziećmi. Wszystko to z problemów okołoporodowych!
 
A ja napiszę tylko jedno:

A te argumenty przeciw - mnie bawią. Niby jak przeciskanie się przez cienką szparę może przygotowywać dziecko do życia na tym świecie? Może je co najwyżej skrajnie zmęczyć a w niektórych przypadkach doprowadzić do niedotlenienia i znacznego uszczerbku na zdrowiu. Moja mam pracuje z takimi dziećmi. Wszystko to z problemów okołoporodowych!

Polecam przeczytac kilka książek a nastepnie pisać takie bzdurki o tym ze poród fizjologiczny meczy tylko te biedne noworodki.

Warto zacząc od fundacji rodzic po ludzku i ich strony. Np. tego artykułu: Na czym polega cesarskie cięcie? - Cesarskie cięcie - Fundacja Rodzić po Ludzku
 
Polecam przeczytac kilka książek a nastepnie pisać takie bzdurki o tym ze poród fizjologiczny meczy tylko te biedne noworodki.

Warto zacząc od fundacji rodzic po ludzku i ich strony. Np. tego artykułu: Na czym polega cesarskie cięcie? - Cesarskie cięcie - Fundacja Rodzić po Ludzku


Ty mi tutaj nie wyjeżdżaj z brakiem wiedzy, bo nie masz zielonego pojęcia co do mojego wykształcenia...

Na tym zakończę tą dyskusję, bo zaraz przeczytam że gdyby Bóg chciał by kobiety rodziły przez cc to by im zamek błyskawiczny na brzuchu zamontował .
 
Ale ja nie z niczym nie wyjezdzam.
Polecam tylko odswieżać wiedzę.

A to co napisalaś "Niby jak przeciskanie się przez cienką szparę może przygotowywać dziecko do życia na tym świecie? Może je co najwyżej skrajnie zmęczyć a w niektórych przypadkach doprowadzić do niedotlenienia i znacznego uszczerbku na zdrowiu" swiadczy raczej o tym , że jednak troszke brakuje Ci wiedzy w tym temacie .choćbyś miała doktorat czy byla profesorem czy kimkolwiek bzdure na[isałaś.

Nie zamierzam Ciebie do niczego przekonywać.
Moje wpisy mają tylko dać do myślenia, refleksji i może choćby jednej cesarki mniej.

Koniec, dziekuje. To Wasze dzieci i wasze zdrowie i wasze pieniądze!


Ale mimo wszystko polecam różne lektury, i błagam znajdzcie mi gdziec tekst ze cesarka jest lepsza od fizjologii to sama Wam za nią zapłacę.

Amen
 
Ostatnia edycja:
reklama
Oj jaka gorąca dyskusja myślę, że każdy do upadłego będzie bronił swojego zdania ale nie na tym problem polega to prawda, że cesarskie cięcie jest operacją, a dużo kobiet pierwszy raz rodzących traktuje to z dużą lekkością, ktoś kto miał cesarkę to sam dobrze wie - Ci co chwalą to wiadomo że wszystko było ok i szybko kobietki doszły do siebie i ja to rozumiem mam koleżanki, które inaczej sobie nie wyobrażają rodzić ale nie oszukujmy się tak samo jak przy fizjologicznym porodzie gdzie faktycznie może być wiele komplikacji od niedotlenień, uszkodzeń barku itp. przy cesarce też mogą być komplikacje począwszy od przecięcia pęcherza moczowego do u nie których dzieci mogą być problemy z układem oddechowym. Jak we wszystkim są 2 strony medalu.
 
Do góry