reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamusie grudniowe:)

No też za bardzo tego nie rozumiem, dzwoniłam do kuratorium oświaty i mają to sprawdzić. Babka powiedziała mi, że nie powinno tak być, że rozdzielają ją z dzieciakami i które zna od ponad 2 lat a jej miejsce zajmuje ktoś inny. Już nie mówiąc, że jest z grudnia i powinni ja ciągnąć do góry bo będzie mieć ciężko w 1 klasie a tu du pa.
 
reklama
anita, thx, ja tak chlopcow nie mierzylam dokladnie, ale dzis to zrobie. ja nie mowie, ze on najmniejszy w grupie, ale jeden z drobniejszych zdecydowanie. w sumie to sobie pomyslalam, ze on teraz jest w zerowce, a pewnie tam tez i 6 letnie dzieci sa! bo niektore to naprawde wyrosniete, ze szok! no to sie troszku uspokoilam. dzieki wielkie za odpowiedz.

milka
, co za masakra - idz rob awanture, bo mala idzie za rok do szkoly i musi absolutnie byc w zerowce! co im szkodzi jedno dziecko wiecej w grupie! matko boska. dobrze, ze sie od razu dowiedzialas, a nie np po paru miesiacach, gdy sie mala przyzwyczai. no jestem w szoku.

u nas tez dziwna sytuacja - Filipa grupa z zeszlego roku (wtedy szlo wg roku urodzenia, czyli wszystkie dzieci w rownym wieku) jest rozdzielona na dwie grupy, przy czym doszly jeszcze nowe dzieci zupelnie - podejrzewam, ze tez m.in. te 6-latki, ktore nie poszly do szkoly. i nie wiem, wiekszosc Filipa najlepszych kolegow jest w tej innej grupie. ciekawe, na jakiej podstawie ich podzielili..
 


u nas tez dziwna sytuacja - Filipa grupa z zeszlego roku (wtedy szlo wg roku urodzenia, czyli wszystkie dzieci w rownym wieku) jest rozdzielona na dwie grupy, przy czym doszly jeszcze nowe dzieci zupelnie - podejrzewam, ze tez m.in. te 6-latki, ktore nie poszly do szkoly. i nie wiem, wiekszosc Filipa najlepszych kolegow jest w tej innej grupie. ciekawe, na jakiej podstawie ich podzielili..


myslę, że na podstawie testów "gotowości szkolnej"? - DOPYTAJCIE nauczycielek lub dyrekcji

Natalka jest z zerówce, w IV grupie czyli większość 6-latków tam jest, ona ma 104 cm i waży może 16 kg - jest NAJMNIEJSZA!
 
Miłka - idź rób awanturę, ja bym nie podarowala, to co k. jest że ,,zabrakło miejsca"??? A na jakiej podstawie właśnie dla Mileny zabrakło miejsca???
Noż ku*wa:baffled:
 
Hej hej,
Zamęt szkolno-przedszkolny widzę w toku.
Ja chociaż podręczniki mam za darmo lub ze zniżką na razie ;-)
U nas w pracy aktualnie trwa mega proces migrowania dzieci (w postaci papierów) między szkołami. Także na północy również panuje mega chaos poreformowo-oświatowy.

Moje gnomy jak u Pingwinka - Maciek się odnalazł w przedszkolu jakby chodził do niego co najmniej rok. A jak nam opowiada (Piotrek w ogóle nic nie mówił w jego wieku jak poszedł)
-Co tam robiłeś dziś Maciek?
- Spałem. I gadałem. Zamiast spać.
- A pani co na to?
- "Maciek. Nie gadaj tylko połóż się i śpij" "-)))

Piotrek już zdążył stwierdzić że nie lubi przedszkola i żeby go przenieść do jakiegoś innego bo pobił go Antoś (pomijając że ze wzajemnością), ale ogólnie bez dramatu ten początek roku. :-)
 
no, na pewno dopytam, bo Filip po prostu jest w grupie z duzo wiekszymi (i wydaje mi sie, ze ze starszymi grubo) dziecmi. w koncu niby jest w normie a nagle jeden z drobniejszych, nawet dziewczynki w wiekszosci sa wieksze (sic!). no ciekawa jestem, naprawde. moze taki bystrzak, hehe, oczywiscie dla mnie to on jest niewiarygodna madrala (az za bardzo czasem sie wymadrza, siet, nie lubie tego), ale zeby tez inni to dostrzegli? ;-) :-D

ja mam przedszkole sprywatyzowane i teraz 800zl za dwojke mnie ta przyjemnosc kosztuje. ale wyprawka, podreczniki i wszystkie zajecia - fundowane przez przedszkole, zadnych wiecej doplat :-) w sumie niewielka roznica, wszyscy sie bali, ze bedzie bardzo drogo, a nie jest zle, ok 100zl drozej od glowy.

ale Milena nie moze zostac uwsteczniona, no bez jaj, Milka idz i walcz jak lwica o to, co ci sie nalezy, a raczej malej!!!
 
No i gów no ta pogrzana na mózg dyrektorka niczego nam nie wytłumaczyła tylko się na nas darła jak na dzieci :szok: po prostu żenada, powiedziała, że wszystko jest dobrze taka ilość dzieci "system" jej przyjął i musiała jakoś je posegregować, Milenę z jej starej grupy wygryzły nowo przyjęte 5 latki urodzone wcześniej ( no ku rwa nie dziwota jak jest z końca grudnia) i 4 inne dzieciaków też - jedna Mama płakała. To co że jest w tej grupie od 2 lat i zawiązała już tam przyjaźnie :-(

Najgorsze jest to, że w ogóle nie ma kontaktu z dzieciakami ze starej grupy, nawet na przedszkolnym placu zabaw muszą się bawić oddzielnie :wściekła/y:

Będę w poniedziałek jeszcze raz dzwonić do kuratorium, fajnie, że pracuje tam normalna babka i podpowie mi co dalej mamy robić bo tak się z nią umówiłam.

Dyrektorka zaczęła spotkanie od gadki, że nie ma co dzwonić do kuratorium bo ona jest najmądrzejsza i nic nie wskóramy...

No jebn ąć jej w ten głupi łeb aż się prosi :wściekła/y:
 
matko boska :szok: az nie do wiary!.. a na argument, ze Milena musi isc do szkoly za rok i wyrownac poziom z dziecmi niemalze rok starszymi??? wez napisz podanie, oficjalnie, zadajac, by twoje dziecko zgodnie ze swoim wiekiem dostalo miejsce w ZEROWCE, co ci sie prawnie nalezy.
 
reklama
nie no babie się wydaję, że to jej przedszkole :dry: gdzieś po drodze zapomniała, że pełni jednak funkcję publiczną i ktoś może jej du psko z tego stołka skopać...

siedzę i piszę donosik ;-)
 
Do góry