reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie i ich malenstwa 2009

reklama
Na początek serdecznie witamy nowe mamuśki:-):-) Nasze grono sie powieksza:-):-):tak::tak:
Co do cycusia! Ja karmie piersia tylko raz na wieczor daje butle! tak sobie zaqlozylam ze przynajmniej do 3 mies bede karmic piersia. Szczerze to nie planuje dlugo dluzej karmic. Po 3 mies planuje wprowadzac wiecej butli i powoli zamieniac calkowicie cyc na butle. Ale tak powoli. Po butli w nocy pierwszym razem budzi mi sie ok. 4-5h ale pozniej jest cyc wiec co 3.

Ada A ile ma twoj maly??? Ja podejrzewalam u mojego Kacperka skaze na szczescie okazalo sie ze jej nie ma:-) ale jak jeszcze nie bylam tego pewna to tak sie zastanawialam czy skonczyc karmic jakby sie okazalo ze jednak ma. I chyba bym skonczyla karmienie. To wymaga bardzo duzego poswiecenia a jak ktos nie ma bardzo silnej woli to moze nie dac rady. A po co szkodzic dziecku jezeli np sie posmakuje zupy zaprawianej smietana. Ja nie mam silnej woli wiec bylam gotowa zrezygnowac. Mniejsze wyrzuty bym miala ze nie daje mojemu synkowi cycusia niz ze np boli go brzuszek bo ja nie umialam sie oprzec platkow z mlekiem czy cos takiego. Uwazam ze, to ze nie karmisz piersia bo twoj synek mial mocna skaze wcale nie czyni cie gorszej matki lub mniej kochajacej swoje dziecie:tak:.
 
do tej pory samym cycusiem karmilas??? my z butelka juz od poczatku zaprzyjaznieni (herbatki koperkowe, plantex) ;-) a teraz jeszcze lyzeczka sie uczymy jesc:-) pisza zeby karmic minimum do 6 miesiaca sama piersia, ale nam kiepskie wyniki z krwi wyszly i lekarka kazala wprowadzac sloiczki i nawet nam to idzie;-):-)
Nieee,samym cycuszkeim to nie:-)Je zupki,jogurty i kaszki łyżeczką.Herbatki z kubka niekapka,ale butelki nawet do buzi wziąść nie chce:no:A na cyca to w nocy non stop się budzi, pośsie 5-10 min.i dalej śpi a za 1-1,5 sie znowu budzi:-:)-:)-(Mój S to do drugiego pokoju ucieka,bo się do pracy nie wysypia,a ja tak sie męcze noc cała i później nieprzytomna w dzień chodzę.Chcialabym aby się na noc najadal aby spal ładnie,więc dzisiaj od rana swoje mleczko w butelce mu daje,kilka razy zassał ale w małych ilościach.Cyca cały dzień nie było..:no:. Teraz mój mąż go z butelką próbuje uśpić,a ja nadsłu****e:confused: jak mały protestuje!Co dziwo to płaczu wielkiego jeszcze nie było,bo bym pewnie nie wytrzymała i zaraz cycuszka mu zaproponowała:-):-):-) Oby tak dalej,zobaczymy jak nocka minie:szok::szok:
 
Na początek serdecznie witamy nowe mamuśki:-):-) Nasze grono sie powieksza:-):-):tak::tak:
Co do cycusia! Ja karmie piersia tylko raz na wieczor daje butle! tak sobie zaqlozylam ze przynajmniej do 3 mies bede karmic piersia. Szczerze to nie planuje dlugo dluzej karmic. Po 3 mies planuje wprowadzac wiecej butli i powoli zamieniac calkowicie cyc na butle. Ale tak powoli. Po butli w nocy pierwszym razem budzi mi sie ok. 4-5h ale pozniej jest cyc wiec co 3.

Ada A ile ma twoj maly??? Ja podejrzewalam u mojego Kacperka skaze na szczescie okazalo sie ze jej nie ma:-) ale jak jeszcze nie bylam tego pewna to tak sie zastanawialam czy skonczyc karmic jakby sie okazalo ze jednak ma. I chyba bym skonczyla karmienie. To wymaga bardzo duzego poswiecenia a jak ktos nie ma bardzo silnej woli to moze nie dac rady. A po co szkodzic dziecku jezeli np sie posmakuje zupy zaprawianej smietana. Ja nie mam silnej woli wiec bylam gotowa zrezygnowac. Mniejsze wyrzuty bym miala ze nie daje mojemu synkowi cycusia niz ze np boli go brzuszek bo ja nie umialam sie oprzec platkow z mlekiem czy cos takiego. Uwazam ze, to ze nie karmisz piersia bo twoj synek mial mocna skaze wcale nie czyni cie gorszej matki lub mniej kochajacej swoje dziecie:tak:.
Witaj mój Dawidek skonczył 5 miesiecy 3 stycznia,nie karmie go juz trzy tygodnie,gdyby nie ta skaza napewno karmiłabym dalej,bo moim zdaniem nie ma wiekszej wygody...Bardzo duzo schudłam bo musiałam przestrzegac diety bez białkowej,nie brzmi ona tak strasznie jaka w rzeczywistosci jest.Tak naprawde nic nie mogłam jesc,w kazdym kupowanym produkcie musiałam sprawdzac skład i tak naprawde prawie we wszystkim było mleko,serwatka...wiec musiałam obejsc sie smakiem-cos okropnego,ale jakos wytrzymywałam,bo tak strasznie było mi szkoda odstawiac go od piersi.Ale zaczeły mi garsciami wychodzic włosy,puszczala mi sie kilka razy dziennie krew z nosa i czułam sie bardzo osłabiona i to był mój powód odstawienia od cycusia...Mam wyrzuty sumienia ze nie wytrzymałam dłuzej...Bardzo Ci dziekuje,jakos podtrzymałas mnie na duchu...:)
 
Ada moim zdaniem 4 mies to nie jest az tak krotko i nie ma co sie zadreczac. :tak:
A o diecie bezmlecznej duzo sie naczylalam i wiem ze to jest jazda bez trzymanki. Nawet jak w zupie jest troche smietany to juz nie mozna, jak w ciastkach kwas mlekowy to tez nie mozna.:no: masakra jakas.
Ada a numer przy twoim imieniu to rok urodzin????:-D:-D:-D:-D:-D
 
Witaj mój Dawidek skonczył 5 miesiecy 3 stycznia,nie karmie go juz trzy tygodnie,gdyby nie ta skaza napewno karmiłabym dalej,bo moim zdaniem nie ma wiekszej wygody...Bardzo duzo schudłam bo musiałam przestrzegac diety bez białkowej,nie brzmi ona tak strasznie jaka w rzeczywistosci jest.Tak naprawde nic nie mogłam jesc,w kazdym kupowanym produkcie musiałam sprawdzac skład i tak naprawde prawie we wszystkim było mleko,serwatka...wiec musiałam obejsc sie smakiem-cos okropnego,ale jakos wytrzymywałam,bo tak strasznie było mi szkoda odstawiac go od piersi.Ale zaczeły mi garsciami wychodzic włosy,puszczala mi sie kilka razy dziennie krew z nosa i czułam sie bardzo osłabiona i to był mój powód odstawienia od cycusia...Mam wyrzuty sumienia ze nie wytrzymałam dłuzej...Bardzo Ci dziekuje,jakos podtrzymałas mnie na duchu...:)
zgadzam sie z aaniaa 4 miesiace to juz wystarczajaco!!! najwazniejsze co moglas dac dalas;-) do czterech miesiecy dzidzia nie wytwarza wlasnych przeciwcial, a potem wiadomo pokarm staje sie coraz mniej wartosciowy:-(Zreszta sa matki ktore od samego poczatku maja problemy z karmieniem naturalny pomimo ze bardzo tego chca!!! wiec nie rob sobie wyrzutow tylko ciesz sie ze az tak dlugo ci sie udalo maluszka karmic.;-) a jak juz dochodzi do takich problemow typu skaza bialkowa to ja by sobie tez odpuscila:tak:dziecko wiadomo dla matki najwazniejsze ale ty tez musisz cos jesc a sama widzisz ile to wyrzeczen i jak bardzo trzeba uwazac. Rozumiem tez twoje przywiazanie i zal. jak bylam chora i odstawilam synka na 3 dni od piersi tez bylo mi smutno:( tylko matka rozumie jaka to wiez emocjonalna ;-)
 
reklama
kurcze a ja zastanawiam sie czy nie dawac butli na noc.... nasze pobudki mnie wykanczaja co 2 godz w nocy trzeba wstawac a potem w dzien sie zajmowac maluszkiem, ugotowac, posprzatac jak robot. I gdzie te "baterie" mam ladowac:-D:-D:-D
 
Do góry