reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie i ich malenstwa 2009

anna u mnie tak samo z ta zmywarka tylko ze moja mala podaje mi tylko sztucce ale za to i czyste i brudne. milo ze sie odezwalas. co u ciebie? jak Lukaszek?

czesc Wiola, tez super ze sie odezwalas bo Cie tutaj dawno nie bylo. Juz sie pewnie dostosowalas do Polski. Skad z PL dokladnie jestes?

Ja ostatnio duzo przesiaduje w PL u rodzicow i maly strasznie sie przywiazal do baby i dziadzia :-)

A tak wogole to Lukasz coraz wiecej mowi. Od meza nauczyl sie duzo angielskiego a odemnie oczywiscie polskiego. Ma swoje ulubione slowka ktore tylko mowi po polsku a inne tylko wypowiada po angielsku. Np. jak cos chce do powie daj, a na gorace kiedys mowil go go a teraz tylko i wylacznie hot (pewie to mu sie latwiej wypowiada :)). Ostatnio nauczyl sie super wypowiadac woda i jak gdzies zobaczy wode to od razu mowi to slowko :-)
 
reklama
nadia nie che za bardzo nic mowic gada ciagle po swojem trochę mnie to martwi bo procz podstawowtch eyrazow maam tata baba dada nie i daj więcej nic poradzcie co mam zrobic pozdrawiam:-)
 
hej
anna to fajnie ze Lukaszek zaczyna tak ladnie mowic... napewno jestes dumna mama co?fajnie bedzie mial w zyciu, juz na samym starcie bedzie znal dwa jezyki.
dokladnie jestem z pod torunia.
u nas Iwcia mowi takie podstawowe slowa: mama, tato, tatus, baba,saba,daj,am,si ( na cos cieplego)tak ,ne. jak narazie to pokazuje co chce.
Patrycja wedlug mnie to nie ma sie czym martwic, dzieci rozwijaja sie w roznym tepie i kazde dziecko jest inne, nie ma co corci przyrownywac do innych maluchow.
 
nadia nie che za bardzo nic mowic gada ciagle po swojem trochę mnie to martwi bo procz podstawowtch eyrazow maam tata baba dada nie i daj więcej nic poradzcie co mam zrobic pozdrawiam:-)

dzieci rozwijają się w swoim tempie i nie trzeba się martwić, do 3 lat ma jeszcze czas:-)

Ania mówi sporo; mama, tat, baba, siosia( ciocia), am, baba, si, iść, jeść, da(daj), ma(masz), Ania mówi bezbłędnie, dzidzia, dzidzie, dzieci, pu pu (kąpu kąpu), tak, nie, papa, cześć, pa (pan lub pani)oczywiście dużo po swojemu, ale dogadujemy się:-)
 
Ostatnia edycja:
tez sie zgadzam z tym za mala nadia ma czas na mowienie. dzieci sa rozne i jedne pozno zaczynaja mowic a inne bardzo wczesnie.
Wczoraj zobaczylam sie z kolezanka ktorej dawno nie widzialam i ona ma 20 miesiecznego synka. Bylam pod wrazeniem jak duzo mowil i bardzo wyrazie. Az mi szczeka opadla. Smiesznie to wygladalo bo on taki malutki na swoj wiek a tu tak duzo juz mowil.

A u drugiej kolezanki corcia 2.5 latka i jest bardzo cichutka i nic nie chce mowic.

Tak wiec rozpietosc moze byc ogromna.
 
reklama
Do góry