reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako ciężarówki po raz drugi :)

reklama
Pajkaa - doczytałam Twojego posta - bardzo współczuję :* Znam to (w sensie, są takie dni, że wszystko jest nie tak...) i naprawdę współczuję ...


A my dzisiaj zapisaliśmy Monikę do przychodni i umówiliśmy się na pierwszą wizytę na piątek - zobaczymy ile mała przybrała, o ile coś przybrała, mam nadzieję, że moje mlesio jest dobre :) Była też położna środowiskowa, akurat mała miała problem ze zrobieniem kupki i pokazała jak jej pomóc i pomogło. No i kazała jeść mniej nabiału, bo kupka była za rzadka. Nook, zobaczymy czy to coś da, bo dzisiaj Monisia 2h nie mogła zasnąć bo ją brzuszek męczył. Co usnęła, to zaczynała nóżkami kopać i przebierać i się prężyć... No ale już wiemy jak jej pomóc :)
 
Rysia zdradz jak pomagasz Moni bo my mamy ten problem codziennie:( wczoraj przez to Mia jadla co 3h po 40ml bo ciagle ja tan brzuch meczyl..codziennie rano tak jest:(

Agula wielkie gratulacje!!
 
Ollena - trzeba przykurczyć jej nóżki do brzuszka po bokach brzuszka, tak jakby "brzuszki" robiła i trzymać i trzymać i trzymać aż strzeli pociskiem ;) Jak się tak dociska maluszkowi nóżki do brzuszka, to "masuje się" brzuszek pomagając w perystaltyce jelitom, a ponadto rozluźnia się zwieracze, przez co łatwiej jest się maluszkowi wypróżnić. A Monisi się to podoba. My o tym wiedzieliśmy, ale myśleliśmy, że trzeba chwilkę tak potrzymać, a to tak trzeba do skutku... Teraz zjadła cyca po kąpaniu i śpi :D
A no i położna powiedziała, że herbatka z kopru włoskiego pomaga w wypróżnieniu, i w puszczaniu bączków, żeby nie "zalegały" i nie przeszkadzały.
 
No ja tak robie ale tak jak brzuszki... raz, dwa, raz, dwa.. a tu mowisz ze trzeba trzymac. Mia puszcza baki niby ale prawie dzien wdzien rano przy butli ja brzuch boli i tak caly dzien czesto. Podobno od tego, ze w nocy sie dziecka nie odbija i te gazy sie tam zbieraja.
JUtro sprobuje tego sposobu jesli bedzie trzeba! dzieki
 
reklama
no.ja nie odbijam bo za dlugo schodzi a drugie karmienie to juz spi ze mna wiec odkladam butelke i spimy dalej,klade ja tylko na boku:) a ludzie zazwyczaj nie odbijaja zeby dziecka nie wybudzic.
 
Do góry