reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

L-oka - jeśli masz skierowanie to usg jest bezpłatne, a u nas skierowania były wydawane wszystkim dzieciom.
Agmaa - powodzenia :-)

U mnie znowu nocna masakra - bo tak jest jak się dwójka obudzi w tym samym czasie i obdwoje chcą do mamy. I w takich sytuacjach widać podstawowy plus karmienia mm - Tato bierze się do działania i jedno dziecię spacyfikowane. A tak najpierw przytulak ze starszą, potem karmienie młodszego, ale dla starszej było mało więc zapłakana przychodzi i ciągnie mamę do swojego pokoju. Super sprawa. Teraz się obudziłam między dwójką, a mąż biedny na skraju łóżka ;-)
Do tego jeszcze urozmaicenie - jestem ponad tydzień po porodzie a leci ze mnie jakbym miała miesiączkę i w sumie zaczynam się niepokoić, bo poprzednio na tym etapie mialam tylko plamienia, a ogólnodostępne informacje mowią, że krwawienie jest raczej do tygodnia czasu, a po cesarce nawet krócej.
 
reklama
Marcia super, że Ignaś jest z Tobą.
Jotemka fajnie, że udało się zrelaksować. \
Zuzanka u mnie ciągle coś leci, a minęły już 2 tygodnie.

Moja córcia do południa jest aktywna, prawie nie śpi i tylko by wisiała na cycu. Tyle dobrze, że poleży troszkę sama to mogę coś zrobić. Dopiero jak idziemy na spacer to śpi i potem też, tylko cyc co 2-3 godziny i po południu już mam więcej czasu.

Jutro rano jedziemy do kontroli i ciekawa jestem jak to będzie skoro ona do południa je nawet co godzinę.
 
Witam :)

L-oka - jeśli masz skierowanie to usg jest bezpłatne, a u nas skierowania były wydawane wszystkim dzieciom.
Agmaa - powodzenia :-)

U mnie znowu nocna masakra - bo tak jest jak się dwójka obudzi w tym samym czasie i obdwoje chcą do mamy. I w takich sytuacjach widać podstawowy plus karmienia mm - Tato bierze się do działania i jedno dziecię spacyfikowane. A tak najpierw przytulak ze starszą, potem karmienie młodszego, ale dla starszej było mało więc zapłakana przychodzi i ciągnie mamę do swojego pokoju. Super sprawa. Teraz się obudziłam między dwójką, a mąż biedny na skraju łóżka ;-)
Do tego jeszcze urozmaicenie - jestem ponad tydzień po porodzie a leci ze mnie jakbym miała miesiączkę i w sumie zaczynam się niepokoić, bo poprzednio na tym etapie mialam tylko plamienia, a ogólnodostępne informacje mowią, że krwawienie jest raczej do tygodnia czasu, a po cesarce nawet krócej.

u mnie nie daja skierowania niestety w przychodni, tylko w wyjatkowych przypadkach czasem ortopoeda wypisze, dlatego robie indywidualnie.

Co do krwawienia ja tez jestem po c i nadal mam a to juz 14 dzien. Lekarz przy wypisie mowil ze moze sie ciagnac plamienie nawet do 8 tygodni, intenywne krwawienie do miesiaca. Jak nie przestanie to trzeba bedzie jechac i skontrolowac.

A ja zrobilam sie wygodna i zaczelam zamawiac zakupy przez internet. I dzisiaj pan z tesco przywiozl mi zakupy, bo dzwigac nie moge a maz ma sporo na glowie i nie mial jak pojechac na zakupy. Fajnie bo zgrzewki wody wniosa do domu i nie trzeba dzwogac tego samemu :) a jeszcze mieli chusteczki dla Malucha nawilzane w promocji to tez sie dostalo :)

Milego dnia!
 
Witam, jestem studentką fizjoterapii i piszę pracę magisterską pt. „Ocena wiedzy na temat nietrzymania moczu u kobiet w ciąży i po porodzie oraz analiza częstości występowania tego problemu. Z tego powodu proszę wszystkie chętne mamy o rzetelne wypełnienie ankiety, której wyniki będę mogła zawrzeć w swej pracy.Ankieta jest całkowicie anonimowa i zawiera wiele przydatnych informacji :)

https://docs.google.com/forms/d/1A2gy5JVTWWvV59z2wWBQa6mmgYu24H1veqsdCKB9fa8/viewform
 
Eh my chyba nigdy z tego szpitala nie wyjdziemy. Znowu malemu skoczyla bilirubina i to do 20! Musi miec mocniejsze lampy czyli powrot do inkubatora. Na szczescie nie zabieraja go na patologie tylko przyniosa inkubator na moja sale i bedzie sie naswietlal. Ale przy takim poziomie to nie wiem kiedy wyjdziemy.

Agmaa jak tam dzisiejsza proba z oksytocyna? Jotemka, Mika jak sytuacja u Was?
 
magda8805 przychodnia POZ nie ma obowiązku posiadać ortopedy. Od pediatry dostajesz skierowanie i zapisujesz się albo do poradni urazowo odropedycznej albo do Poradnia Preluksacyjnej.
Standardowo w ramach skierowania mogą zrobić USG i jest ono bardziej wartościowe niż popatrzenie na dziecko bo w oczach lekarz rentgena nie ma żeby ocenić czy wstawiło się wszystko w panewki czy jak to się nazywa. U mnie brak właściwej poradni (preluksacyjnej) dlatego w Urazowo ortopedycznej realizują świadczenia. Lekarka w standardzie ma min. 2 wizyty przy prawidłowych wynikach na pierwszej.
Ze względu na terminy i fakt, że powinno się zrobić 1sze USG w 6tż przy starszaku prosiłam pediatrę o określenie czy mam iść na cito prywatnie czy może poczekać do wyznaczonego terminu. Teraz zrobię tak samo.

_zuzanka ja po pierwszym porodzie miałam 6tyg "okres" i dopiero przeszło, teraz lepiej bo falami raj krwawię raz nie.

A u nas potówki (tatuś lubi ugrzać dzieciątko szczelnie opatulone w kocyk) i trądzik niemowlęcy :( dostałam instrukcję postępowania i przy pierwszej okazji (patrz po drzemce i cycu) lecimy do apteki...
--------------------------------------------
Jotemka, Agmaa, Mika, Nostalgia_eg dobrego samopoczucia wam życzę w tej końcówce i nawet nie pytam o postępy.

Marcia z jednej strony fajnie że Ignaś już z Tobą z drugiej pech z tą bilurbiną. Zdrówka dla was i szybkiej walki z paskudztwem.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny współczuję ciągłego oczekiwania na poród. Musi to być bardzo stresujące.

Marcia wypuszczą was do domu jak tylko bilirubina będzie miała tendencje spadkową.

Kurcze a mi nic nie mówili w przychodni o bioderkach.

Natomiast co do krwawień to ja jestem już 5 tygodni po porodzie, a ciągle plamię :no:
 
reklama
Hej laseczki!

witam Was z patologii ciąży. Wieczorem miałam krwawy śluz i skurcze więc pojechałam na IP. No i szyjka jakoś nie rewelacyjna ale skurcze sie pisały do tego ciśnienie 150/90 i zostawili mnie na patologii. Jak chodzę skurcze są ale szyjka w mniej porodowym stanie niż w nocy. Mam duzo wód i poród nie będzie postępował dopóki te wody sie nie zmniejszą. Indukowac mi porodu nie chcą, wiec czekamy na cud zmniejszenia ilości wód. O i taki wierszyk. O nastrojach nie będę pisała, bo byłam pewna, że już Bąbla dziś tulić będę. A nie będę...
 
Do góry