reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Kroczek coś faktycznie ta twoja położna to jakaś dziwna, ze twierdzi że Kubuś za dużo waży. Mój jest 1 dzień młodszy i waży teraz 4750, czyli w 3 tyg przybrał 1250g i to tylko na cycu i ani położna ani wczoraj pediatra nie widział nic złego w tym. A kupki robi ok 10 w dzień i to są też rzadkie i żółte. Trochę twardsze chyba zaczną robi jak zaczną jesc coś innego niż tylko mleczko.
 
reklama
Wpadłam, bo muszę się wyżalić. Dzisiaj dostałam okres :wściekła/y: No i gdzie te wszystkie obietnice, że karmiąc piersią będę miała pół roku przerwy :wściekła/y:
 
Agmaa ja przy drugim dziecku nadal mam wątpliwości jak go ubrać żeby było dobrze. I co najlepsze to tym razem przejmuję się chyba bardziej niż przy pierwszym!

Agunia współczuje! A dawno już przestałaś krwawić/plamić połogowo? Bo może to jednak jeszcze nie okres??? Chociaż mnie po synku też wrócił dosyć szybko bo jakoś po 3 miesiącach chyba dostałam a też karmiłam. Ciekawe jak to teraz będzie. Na razie jeszcze mi się połóg nie skończył i nadal jeszcze mam niewielkie plamienia.

Dzieci już śpią. Dzisiaj oboje bardzo grzeczni. Ignaś jadł dzisiaj nie częściej niż co 3 godziny więc moje cycki miały wytchnienie po wczorajszym. A Tymek usnął dzisiaj uwaga!! w niecałe 10 minut!!!
 
Agmaa - ja też ciągle zastanawiam się co tu włożyć na Miśka. Szczególnie że ostatnio ciągle mi zimno ;-)
Agunia - znam ten ból - przy Oliwii pierwszy okres miałam po 6 tygodniach :-/ i też karmiłam piersią. Teraz nawet się nie nastawiam na dłuższe wolne...
Kroczek - nie przejmuj się tą Twoją położną - pewnie jej się coś pomieszało. Mój przybrał 1kg w 3tyg (tylko na cycu) i lekarka stwierdziła tylko, że bardzo ładnie rośnie.
Marcia - dobry dzień dzisiaj bo moje też (odpukać) śpią. Choć jak znam Miśka to jego wieczorną aktywność mam jeszcze przed sobą.
 
Witam wieczornie.

pochwale sie ze calkiem dobrze idzie nam usypianie bez babci,tzn starszak sam zasypia, a malutka no coz co wieczor 1-1,5h kolki, a pozniej spi czyli reasumujac oboje o 22-giej juz spia:tak:
kupilam herbatke koperkowa no i pol dnia sie czailam zeby ja podac az wkoncu sobie mowie gorzej byc nie moze,mloda wypila dwa lyki i jak zaczela sie wyprozniac to na trzy pampersy...nawet nie chce wiedziec jak to dziecko musialo sie meczyc:baffled: ale potem jak zasnela to nawet ja nie ruszalo ubieranie na spacer:-p takze licze ze wkoncu kupki beda w miare regularnie.
 
Hej kobiety piszę szybko.
Juz w sumienie pamietam na czym skonczylam .
Bylismy u gina i ja mam sie ok - doktorek mowil ze moze nie bedzie potrzebna plastyka mam cwiczyc i cwiczyc ale podobno wchodzi jakas nowosc do cwiczenia tych partii to sobie chyba zakupie :zawstydzona/y:polozna da mi cyne.

Bylismy też u doktorka Gniewosza uwaga młody przybrał 800g w 2 tyg a ja dostalam opr za to ze za duzo karmie. Daje cyca na zawolanie i tyle. ( nie pamietam czy pisalam o tym czy nie). Gadalysmy o tych zabobonach i sie doigralam 2 dni wyciete z zyciorysu glowa jak balon ale w koncu tfu tfu chyba nam przeszly wrzaski. Tyle ze przybylo nam kokardek, zmienilam żywienie i wprowadzilam tryb dostosowany tez do mnie. Przeprosilam się ze smoczkiem na kryzysy i moge teraz spokojnie pic kawe albo isc siku kiedy chce ooooooooooooooo. Cholernie drogie te szczepionki na rota i wgl. Nad pneumokokami sie zastanowie a tak to te podstawowe. Ide pic w okienku kawe . Zapraszam jakby co.
 
Witajcie :)
Moja też dzisiaj niezbyt chętna do spania, ale poszła z tatą na dwór to może w końcu pošpi. Ja dzisiaj nie mam sił na spacery.
A co można brać na przeziębienie jak się karmi? Na razie wziełam paracetamol i witaminę C. A i jeszcze zjadłam ząbek czosnku,, chyba małej nie przeszkadza, bo niby zmienia smak mleka.

Niunia moja wczoraj zasypiała przy mikserze :-)
A ogólnie jaj śpi to żaden hałas jej nie rusza, ani kosiarka, szczekające psy, czy wrzaskun duży, który zawsze robi dużo hałasu.

Widzę, że niespanie na tapecie.. Moja wczoraj mało spała, ale obstawiałam reakcję po szczepieniu. Na szczęście wieczorem zasnęła szybciej niż zwykle. Zrobiła pobudkę o 12, a później dopiero o 6 :szok: teraz też śpi.

Mam pytanie, może któraś z was używa termometru bezdotykowego i może coś polecić? bo zastanawiam się nad kupnem

Moj tez spi przy okapie, odkurzaczu czy suszarce, a jak chce sie wykapac to biore go do lazienki i pranie nastawiam :)

Na przeziebienie tantum verde mozna do ssania na gardło.

Hej dziewczyny

Zaliczylismy z Szymkiem dzisiaj pierwszy spacer, po ochrzanie od położnej. Jestem przewrazliwiona i trzese się nad nim jak diabli ale boję się żeby się nie przeziebil ale przegrzewac go też nie chce. Nie wiem do konca jak go ubierać, żeby było dobrze. Trochę mnie przeraża jak mało wiem i ile jeszcze muszę się nauczyć żeby być dobrą mamą

Dasz rade :) wszystkie mamy nowicjuszki sie ucza :) Wez sobie cos cieplego i jak Maluch bedzie zmarzniety to mu załóż. abo ubeirz cieplej i ewentualnie rozbierzesz :)

Marciu no właśnie mi też się wydaje że Kubuś prawidłowo przybiera bbo gdzieś wyczytałam, że powinno być 30g dziennie i tak mniej więcej przybywa:tak: Na wyjście ze szpitala ważył 3310g ale to i tak tragedii nie ma. Wkurza mnie ta moja położna:wściekła/y: Taka rozlazła że szok i nic ciekawego nie powie tylko pierniczy jakieś banialuki.

To dobrze,że kupka jednak w porządku :tak: Ehhh te dzieciaczki tylko się człowiek będzie martwił;-) A oczko całe tylko troszkę dolna powiek spuchnięta i podrapana:no: Ufff bo az mnie zmroziło jak sobie to zrobił:-(

Z waga to chyba ok. Mój wazy juz cos ok 5 kg :) Kupki jak karmisz piersia moga byc rzadkie i zolte :) ja jak taka zobaczylam pierwszy raz u mojego to wpadłam w panike ze jakiegos rotawirusa zlapal :-D oml do szpitala go nie wywiozłam, na szczescie maz poczytal w necie i mowi ze to normalne :)

ktos pytał o termometr : ja uzywam takiego i jestem zadowolona :)
Termometr Tech-Med KT-40 - Ceneo.pl

a ja mam pytanie o bujaczki itp . Sadzacie juz w nich Maluchów? od kiedy mozna je uzywac? bo słysząłam ze przy noworodku to nie, ale kiedy juz mozna wsadzic i zabawiac? :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam wieczornie.

pochwale sie ze calkiem dobrze idzie nam usypianie bez babci,tzn starszak sam zasypia, a malutka no coz co wieczor 1-1,5h kolki, a pozniej spi czyli reasumujac oboje o 22-giej juz spia:tak:
kupilam herbatke koperkowa no i pol dnia sie czailam zeby ja podac az wkoncu sobie mowie gorzej byc nie moze,mloda wypila dwa lyki i jak zaczela sie wyprozniac to na trzy pampersy...nawet nie chce wiedziec jak to dziecko musialo sie meczyc:baffled: ale potem jak zasnela to nawet ja nie ruszalo ubieranie na spacer:-p takze licze ze wkoncu kupki beda w miare regularnie.

Coś czuję że ten koperek to nam życie uratuje... :-)

a ja mam pytanie o bujaczki itp . Sadzacie juz w nich Maluchów? od kiedy mozna je uzywac? bo słysząłam ze przy noworodku to nie, ale kiedy juz mozna wsadzic i zabawiac? :)

My mamy wypasiony bujaczek, ale mały może w nim spędzić chwilkę jak ma bardzo dobry humor. Czyli rzadko... za to uwielbia fotelik samochodowy
 
Do góry