reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie Lipcowe gotują:)

reklama
ImageUploadedByForum BabyBoom1393421736.132532.jpg
Dzis na obiad makaron ze swiezym szpinakiem, pomidorkami, kurczakiem i odrobina smietany ;) a i zapomnialabym o tartym parmezanie.
Kocham kuchnie wloska :)
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1393421736.132532.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1393421736.132532.jpg
    35,8 KB · Wyświetleń: 47
nie no pogubiłam sie w informacjach. Jak macie jakieś sprawdzone to proszę oświećcie mnie. Parmezan ponoć też jest z niepasteryzowanego mleka. Chyba przyjdzie mi tylko czytać etykiety na wszystkich serach.
 
Temat serkow moich ulubionych. Ja na kanapkach staram sie nie jesc np gorgonzoli ktora uwielbiam ale wrzucam ja do sosow ;) pobulgocze na patelni i moge jesc ;))
 
Elifit czytaj i pytaj. Wydaje mi się, że po obróbce termicznej tj na pizzy można go już jeść. Aczkolwiek ja bym nie kombinowała, tylko jadła te z pasteryzowanego
Emily nie pisz postów pod postem - od tego masz opcję edytuj.
 
Łamiesz regulamin BabyBoom, jako moderator przypominam o tym;-) W telefonie na pewno jest trudniej, ale się da.

Przepis na pączki angielskie (oponki)

Składniki:


  • 500g sera półtłustego
  • 500g mąki pszennej
  • 2/3 szklanki cukru pudru
  • 4 jajka
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 1 łyżka octu
  • pół kostki miękkiej margaryny
Wszystko zagniatamy, jak za bardzo się klei to dodajemy mąki. Rozwałkujemy ciasto na grubość ok 5mm. Wyciskamy z ciasta szklanką kółka, a zakrętką od napoju lub kieliszkiem środek oponki. Smażymy oponki na rozgrzanym oleju - musi być bardzo ciepły i dosyć dużo trzeba go nalać na patelnie; najlepszej wrzucić malutką kulkę ze środka pączka (je też możemy smażyć, dzieci bardzo je lubią), jeśli zacznie się smażyć, można nakładać resztę pączków. Gdy pączki są złociste, przekręcamy je na drugą stronę. Odkładamy na talerz włożony ręcznikiem papierowym, gdy ostygną posypujemy cukrem pudrem

Smacznego!

Edit: SER TRZEBA ZMIELIĆ!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry