reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie październikowe u lekarza

reklama
Ja tylko na chwilę powiedzieć co i jak na usg. A więc wszystko ok :-):-):-) fasolka jest, serducho bije :-) wiek jak z OM, czyli 6 t 4 d
Jestem więc SZCZĘŚLIWA (przynajmniej na razie ;-)) jutro w pracy Was poczytam i poodpisuję.
Buziaki!
Pięknie aż mam łezki w oczach. GRATULACJĘ i oby do porodu:)))))
 
IMG_3690_800x532.jpg

Kochane, doradźcie proszę. Czy takie stawianie stopy - zwłaszcza prawej - się kwalifikuje do wizyty u ortopedy?
Nie wiem, czy to samo przechodzi, czy co... No martwi mnie i koniec.
 
Evelajna nie denerwuj się.
Dla spokoju przejdź się do ortopedy.
A mała ma wydrążoną podstawę stopy taki łuczek?
Jeśli tak to dobrze - swoją drogą to jakie buciki kupujesz małej? Czy ze sztywniejszym zapiętkiem, czy inne?
I czy dziecko biega, chodzi często boso, na paluszkach?
Chodzenie boso bardzo fajnie wpływa na stopy maluszka.
Poza tym możesz bawić się z małą aby chwytała paluszkami stóp kocyk, chusteczkę, rolowała kocyk.
To takie ćwiczenia m. in. stosuję ja na zajęciach korekcyjnych w szkole.

Będzie dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Zobacz załącznik 369420

Kochane, doradźcie proszę. Czy takie stawianie stopy - zwłaszcza prawej - się kwalifikuje do wizyty u ortopedy?
Nie wiem, czy to samo przechodzi, czy co... No martwi mnie i koniec.

Moja podobnie stawia i pediatra mówiła, że jeszcze za wcześnie na martwienie się.

A co do łażenia na bosaka to racja. Szczególnie po miękkim (trawka, piasek)
 
Dzieki Wam.:tak::happy:

Magdziunia o cwiczeniach nie pomyslalam - fajna rzecz.

Buciki roznie. Na zime i wiosne miala takie nad kostke z ecco, a teraz chodzila w zwyklych. i wlasnie wyslalam m po sandalki dla niej tez w ecco, bo sa wysokie.
Z tym chodzeniem na bosaka to ciezka sprawa, rzadko mamy okazje. W domu brak fundamentow wiec wszyscy w papuciach zaiwaniamy:)

A te stopy mnie martwia, bo moj m i moj tesciu, ciotka m... tak wlasnie stawiaja stopy. Nawet moja tesciowka stopy zawija. Stad u mnie panika, bo oni wszyscy maja prawego buta startego w skos :/ I oczywiscie o szpilkach zapomniec mozna.
 
reklama
Evelajna to cwicz z nia :-) Niech chodzi na paluszkach, na pietach itd :-) Rafał czasem lubi sobie tak chwile polazic w formie zabawy :-) A nozka dziecka sie kształtuje koło 4-5 roku zycia z tego co wiem, no ale skoro to u was rodzinne to bym sie przeszla do ortopedy i moze zaleci jakies cwiczonka inne :-) Rafał ma za to strasznie grubą stope i wysokie pdobicie, wiec z butami jest masakra...
 
Do góry