reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz si─Ö o male┼ästwo, wiesz, ┼╝e zostaniecie rodzicami a mo┼╝e masz ju┼╝ dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si─Ö podzieli─ç swoim do┼Ťwiadczeniem? Do┼é─ůcz do naszej spo┼éeczno┼Ťci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi─Öczno┼Ť─ç, kt├│re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si─Ö? Wskakuj na pok┼éad! Zamiast by─ç go┼Ťciem korzystaj z wszystkich mo┼╝liwo┼Ťci. A je┼Ťli masz pytania - pisz ┼Ťmia┼éo.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamusie pomocy!!! Waga 11-miesi─Öcznego dziecka

Madzia04071990

Fanka BB :)
Do┼é─ůczy┼é(a)
15 Czerwiec 2020
Post├│w
459
Rozwi─ůzania
0
Witam drogie mamy. Czy moglybyscie mi napisac ile waza Wasze 11 miesieczne dzieci? Mialam kontrole u pediatry, okazalo sie,ze moje dziecko ma duza nadwage ­čś× wazy 12,650 kg ­čś× Pani doktor zabronila mi karmic mala mlekiem modyfikowanym- w zamian za to kazala dawac zwykle mleko i wrzucac tam chleb­čÖłRano i wieczorem:( dodatkowo po godzinie 18stej mam nie dawac jej nic jesc, a jak bedzie plakac to dopajac ja woda :(Ze po tygodniu dziecko sie przyzwyczai i przez nastepne 3 mc jej waga nie moze byc wieksza. Nie wyglada jakby byla za gruba, zwykly normalny,szczesliwy niemowlak. Siedzi sama,pelza, zaczyna stawac na nozki jest bardzo energiczna. Jej wzrost to 77.5cm ubranka nosi 80, czasem 86.
Czy sa tu mamusie bobasow, ktorych dziecko mialo taka wage? Czy gdy dziecki zaczelo chodzic waga zaczela wolniej rosnac? Dodam,ze moje dziecko nie je duzo i nie je czesto. Mamy stale godziny jedzenia.
O godzinie 7.30-8.00 zjadala 90-120 ml mleka modyfikowanego
O godzinie 12-12.30 jadla obiadek ( ok.200g)
O godzinie 15 jadla owoce( ok 200g)
O godzinie 17.30-18.00 jadla ok. 150-180 mleka modyfikowanego
I ok. 21-22 ok 210-270 mleka modyfikowanego, w zaleznosci od dnia i od tego ile mleczka zjadla po kapieli- ok. Godziny 18. Mleko o 17.30 jest zamieniane na inne posilki- jajeczko,parowka,nalesnik jakies paluszki rybne ,placuszki bananowe badz jablkowe itp. W miedzy czasie zjada owoce,warzywa- bardzo je lubi. Sama pokazuje paluszkiem co chce .
Lekarka tak mi wjechala na psychike,ze czuje sie,jakbym zawiodla swoje dziecko i zrobila jej krzywde tym,ze tyle jej daje jesc ­čś× Czy wedlug Was naprawde duzo zjada? Czy odsunac jej calkiem mleczko i dac chleb z mlekiem? Przeciez takie mleko jest podstawa do pierwszego roku, probowalam jej dac kaszke manna na zwyklym mleku ale pluje nim,nie chce go pic. Karmimy sie nadal jak do tej pory, troszke ograniczylam inne rzeczy, ale jest wrzask i pisk jak nie dostanie ­čÖł Prosze o wypowiedzenie sie mam ktore mialy podobny problem.
Bede wdzieczna za kazda wskazowke i rade ­čś× Z gory bardzo dziekuje. Pozdrawiam.

Ostatnia edycja:
reklama

sawcia92

Do┼é─ůczy┼é(a)
15 Marzec 2018
Post├│w
1 784
Rozwi─ůzania
1
Wiesz co nie pamietam ile ważyła moja córka na 11 miesięcy ale teraz ma 2,5 roku i wazy 13 kg. Szczerze pomysł Ze zwykłym mlekiem i chlebem wydaje mi się dosyć dziwny... jak nie wyglada na otyła to może taka jej uroda... a jak będzie chodzić napewno waga spowolni

Madzia04071990

Do┼é─ůczy┼é(a)
15 Czerwiec 2020
Post├│w
459
Rozwi─ůzania
0
Wiesz co nie pamietam ile ważyła moja córka na 11 miesięcy ale teraz ma 2,5 roku i wazy 13 kg. Szczerze pomysł Ze zwykłym mlekiem i chlebem wydaje mi się dosyć dziwny... jak nie wyglada na otyła to może taka jej uroda... a jak będzie chodzić napewno waga spowolni
No wedlug mnie nie wyglada na gruba ­čÖł Mnie to przerazilo,bo jak mam wytlumaczyc takiemu malenstwu,ze nie dostanie jesc ­čśö
Moja 3 latka wazy zas 15.500 i wedlug niej to za malo, nie dogodzi tej babie i chyba oszaleje­čÖł­čÖł­čÖł

Natu┼Ť_ka

Do┼é─ůczy┼é(a)
24 Lipiec 2018
Post├│w
3 612
Rozwi─ůzania
0
Zmie┼ä pediatr─Ö, chocia┼╝by na jedn─ů wizyt─Ö. Id┼║ do kogo┼Ť polecanego w┼Ťr├│d znajomych czy rodziny, tak dla w┼éasnego zdrowia psychicznego bo to co nagada┼éa Ci ta lekarka to jakie┼Ť rzeczy nie z tej ziemi. Mm zast─ůpi─ç mlekiem z chlebem? Serio? W ┼╝yciu bym tak dziecka nie oszukiwa┼éa. Przede wszystkim je┼Ťli jest problem z wag─ů to trzeba ograniczy─ç przek─ůski i puste kalorie, typu chrupki, paluszki, ciasteczka itd itd. Warzywa niech wcina do woli, owoce najlepiej jako dodatek np do jogurtu, b─ůd┼║ jako osobny posi┼éek tak raz na dzie┼ä. Staraj si─Ö trzyma─ç tak 5/6 posi┼ék├│w ┼╝eby metabolizm ca┼éy czas by┼é na poziomie, wtedy te┼╝ pominiesz podjadanie niezdrowych rzeczy. A co do samej wagi to nie jest jakos wyg├│rowana, co prawda moje dzieci nie przekroczy┼éy 10kg na roczek ale urodzi┼éy si─Ö mniejsze a to te┼╝ sporo daje, genetyka te┼╝ du┼╝o robi bo jak kt├│ry┼Ť rodzic jest wysoki, wi─Ökszy to dziecko mo┼╝e p├│j┼Ť─ç w jego ┼Ťlady.
Nie eliminuj z diety mleka, staraj si─Ö dawa─ç ma┼éej zdrowe rzeczy, zapewniaj ruch, a napewno b─Ödzie ok. Pozatym problemy z wag─ů to nie tylko jedzenie, kiedy jest jakie┼Ť podejrzenie nale┼╝y zrobi─ç badania krwi ┼╝eby wykluczy─ç np tarczyc─Ö itp a nie zaleca─ç dziecku "diet─Ö" na chudni─Öcie.

sawcia92

Do┼é─ůczy┼é(a)
15 Marzec 2018
Post├│w
1 784
Rozwi─ůzania
1
No wedlug mnie nie wyglada na gruba ­čÖł Mnie to przerazilo,bo jak mam wytlumaczyc takiemu malenstwu,ze nie dostanie jesc ­čśö
Moja 3 latka wazy zas 15.500 i wedlug niej to za malo, nie dogodzi tej babie i chyba oszaleje­čÖł­čÖł­čÖł
Kochana chyba rzeczywi┼Ťcie skonsultuj to z kim┼Ť innym mo┼╝e:p bo mo┼╝e ona si─Ö zwyczajnie czepia... rozumiem ┼╝eby powiedzia┼éa ┼╝eby nie dawa─ç kaszek dziecku jak uwa┼╝a ze za du┼╝o wazy ale mleka to bez przesady:p

ankka02

Do┼é─ůczy┼é(a)
24 Wrzesień 2010
Post├│w
7 228
Miasto
┼Ül─ůsk
Rozwi─ůzania
7
Tak szczerze m├│wi─ůc, to wi─Ökszo┼Ť─ç siatek centylowych do 1 r┼╝ nie przewiduje wagi powy┼╝ej 12 kg, wi─Öc mo┼╝e st─ůd to ta lekarka wzi─Ö┼éa. Niemniej pomys┼é z mlekiem z chlebem jak dla mnie jest chory.
W tym wieku dziecko powinno "zjada─ç" ok. 650 mleka modyfikowanego, wi─Öc Twoja na pewno nie je go zbyt du┼╝o. Nie wiem co poradzi─ç, troch─Ö ta par├│wka i paluszki wygl─ůdaj─ů mi dziwnie w tym wieku, zamiast tego da┼éabym np. warzywa na parze. Moja zajada┼éa w jednej r─Öce broku┼é, w drugiej kalafior.
Jak zacznie chodzi─ç to powinna troch─Ö przystopowa─ç z wag─ů.

Za┼é─ůczniki

Madzia04071990

Do┼é─ůczy┼é(a)
15 Czerwiec 2020
Post├│w
459
Rozwi─ůzania
0
Zmie┼ä pediatr─Ö, chocia┼╝by na jedn─ů wizyt─Ö. Id┼║ do kogo┼Ť polecanego w┼Ťr├│d znajomych czy rodziny, tak dla w┼éasnego zdrowia psychicznego bo to co nagada┼éa Ci ta lekarka to jakie┼Ť rzeczy nie z tej ziemi. Mm zast─ůpi─ç mlekiem z chlebem? Serio? W ┼╝yciu bym tak dziecka nie oszukiwa┼éa. Przede wszystkim je┼Ťli jest problem z wag─ů to trzeba ograniczy─ç przek─ůski i puste kalorie, typu chrupki, paluszki, ciasteczka itd itd. Warzywa niech wcina do woli, owoce najlepiej jako dodatek np do jogurtu, b─ůd┼║ jako osobny posi┼éek tak raz na dzie┼ä. Staraj si─Ö trzyma─ç tak 5/6 posi┼ék├│w ┼╝eby metabolizm ca┼éy czas by┼é na poziomie, wtedy te┼╝ pominiesz podjadanie niezdrowych rzeczy. A co do samej wagi to nie jest jakos wyg├│rowana, co prawda moje dzieci nie przekroczy┼éy 10kg na roczek ale urodzi┼éy si─Ö mniejsze a to te┼╝ sporo daje, genetyka te┼╝ du┼╝o robi bo jak kt├│ry┼Ť rodzic jest wysoki, wi─Ökszy to dziecko mo┼╝e p├│j┼Ť─ç w jego ┼Ťlady.
Nie eliminuj z diety mleka, staraj si─Ö dawa─ç ma┼éej zdrowe rzeczy, zapewniaj ruch, a napewno b─Ödzie ok. Pozatym problemy z wag─ů to nie tylko jedzenie, kiedy jest jakie┼Ť podejrzenie nale┼╝y zrobi─ç badania krwi ┼╝eby wykluczy─ç np tarczyc─Ö itp a nie zaleca─ç dziecku "diet─Ö" na chudni─Öcie.
Mamy staly rytm dnia. Je zawsze o tej samej porze. Nie dostaje nic co jest nie zdrowe,na to ma jeszcze czas- czasem starsza siostra da jej chrupka kukurydzianego,ale sporadycznie. Mala je wszystko to co my,procz smazonego- zamiast tego dostaje gotowane badz duszone,zawsze wiecej warzyw- procz ziemniaczkow,bo ich poprostu nie lubi. Zawsze staram sie gotowac codziennie,bo mam 3 latke w domu. Owoce dostaje tylko po popoludniowej drzemce jako kolejny posilek. To mleko ma czasem 3 razy,czasem 2 razy w ciagu dnia- zalezy od jej humorku. Wode pije, ale w ciagu dnia. Nie wyobrazam sobie nie dac jej mleka i patrzec jak placze i jest glodna ­čÖł tylko jak mam to zrobic aby do pazdziernika nie przytyla nic ­čśö zalecenie Pani doktor. Wyniki ma wszystkie w porzadku, od tego zaczelam i nie ma nic niepokojacego ehhh.
Moim zdaniem nie jest gruba, jest jak wiekszosc maluszkow w jej wieku- widzialam grubsze dzieci i znam grubsze i pediatrzy nic nie mowia tylko zartuja, a nam sie trafila taka malpa ­čśö

Madzia04071990

Do┼é─ůczy┼é(a)
15 Czerwiec 2020
Post├│w
459
Rozwi─ůzania
0
Kochana chyba rzeczywi┼Ťcie skonsultuj to z kim┼Ť innym mo┼╝e:p bo mo┼╝e ona si─Ö zwyczajnie czepia... rozumiem ┼╝eby powiedzia┼éa ┼╝eby nie dawa─ç kaszek dziecku jak uwa┼╝a ze za du┼╝o wazy ale mleka to bez przesady:p
Moja mala nie jada kaszek, bo ich nie lubi. Od urodzenia jest na mm i jak ja mialabym jej wytlumaczyc,ze wiecej tego mleczka jesc nie moze ­čĄŽÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Madzia04071990

Do┼é─ůczy┼é(a)
15 Czerwiec 2020
Post├│w
459
Rozwi─ůzania
0
Tak szczerze m├│wi─ůc, to wi─Ökszo┼Ť─ç siatek centylowych do 1 r┼╝ nie przewiduje wagi powy┼╝ej 12 kg, wi─Öc mo┼╝e st─ůd to ta lekarka wzi─Ö┼éa. Niemniej pomys┼é z mlekiem z chlebem jak dla mnie jest chory.
W tym wieku dziecko powinno "zjada─ç" ok. 650 mleka modyfikowanego, wi─Öc Twoja na pewno nie je go zbyt du┼╝o. Nie wiem co poradzi─ç, troch─Ö ta par├│wka i paluszki wygl─ůdaj─ů mi dziwnie w tym wieku, zamiast tego da┼éabym np. warzywa na parze. Moja zajada┼éa w jednej r─Öce broku┼é, w drugiej kalafior.
Jak zacznie chodzi─ç to powinna troch─Ö przystopowa─ç z wag─ů.
Paluszki w sensie,ze rybne- nie dopisalam ­čÖł Moja mala nie jada nic nie zdrowego, parowki dostaje czasami i tylko drobiowe innych nie dotknie. Mleka zaczyna jesc rano coraz mniej teraz zdarza sie,ze zje i 60ml, wiecej je na noc. Warzywek je bardzo duzo i rozne,uwielbia je. Kurcze nie wiem juz co zmienic :(
Urodzila sie prawie 4kg,wiec spora byla od urodzenia. Mam nadzieje,ze przystopuje, pomalu zaczyna stawac na nozki tylko martwi mnie to,jak mam zrobic,aby do pazdziernika nie przybrala na wadze tylko ja zgubila jedzac jak dotychczas, bo glodzic jej nie zamierzam :(

reklama

Natu┼Ť_ka

Do┼é─ůczy┼é(a)
24 Lipiec 2018
Post├│w
3 612
Rozwi─ůzania
0
Mamy staly rytm dnia. Je zawsze o tej samej porze. Nie dostaje nic co jest nie zdrowe,na to ma jeszcze czas- czasem starsza siostra da jej chrupka kukurydzianego,ale sporadycznie. Mala je wszystko to co my,procz smazonego- zamiast tego dostaje gotowane badz duszone,zawsze wiecej warzyw- procz ziemniaczkow,bo ich poprostu nie lubi. Zawsze staram sie gotowac codziennie,bo mam 3 latke w domu. Owoce dostaje tylko po popoludniowej drzemce jako kolejny posilek. To mleko ma czasem 3 razy,czasem 2 razy w ciagu dnia- zalezy od jej humorku. Wode pije, ale w ciagu dnia. Nie wyobrazam sobie nie dac jej mleka i patrzec jak placze i jest glodna ­čÖł tylko jak mam to zrobic aby do pazdziernika nie przytyla nic ­čśö zalecenie Pani doktor. Wyniki ma wszystkie w porzadku, od tego zaczelam i nie ma nic niepokojacego ehhh.
Moim zdaniem nie jest gruba, jest jak wiekszosc maluszkow w jej wieku- widzialam grubsze dzieci i znam grubsze i pediatrzy nic nie mowia tylko zartuja, a nam sie trafila taka malpa ­čśö
No więc zmień lekarza. Do pediatry trzeba mieć zaufanie a nie chodzic ze strachem że znów za cos opierdz...li

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
S Mamusie pomocy Potrzebuj─Ö porady 8
Justyna5789 Mamusie z Niemiec pomocy :( Mamy z Niemiec 2
M Mamusie 1-latk├│w:)) pomocy:)) Dzieci urodzone w styczniu 2006r. 1
aniaslu Marcowe mamusie 2021 Marc├│weczki 2021 668
DittavonTeese Teraz My - Mamusie (galeria) Pa┼║dziernikowe mamusie 2020 -priv 23
Agata310 Przyszłe mamusie z Bielska ;) Bielsko-Biała 5
aniaslu Lutowe mamusie 2021 priv Lut├│weczki 2021 2315
momtobe_90 Wrze┼Ťniowe mamusie - lista Wrze┼Ťni├│wki 2020 65
aniaslu Pa┼║dziernikowe mamusie 2020 - Priv ­čśŹ Pa┼║dziernikowe mamusie 2020 -priv 37544
U Mamusie 4 latków! -TEMAT GŁÓWNY Przedszkolaki 10
1 Mamusie podpowiedzcie jaka to p┼ée─ç? Wrze┼Ťniowe mamy 2020 2
aniaslu Wrze┼Ťniowe mamusie 2020 Wrze┼Ťni├│wki 2020 36873
U Mamusie potrzebna Wasza pomoc ! Potrzebuj─Ö porady 0
MDNMO Mamusie Dolny ┼Ül─ůsk 2
xzeroperfekcjix Czy s─ů tu jakie┼Ť mamusie z Poznania? Potrzebuj─Ö porady 6
Kazumi Lipcowe Mamusie 2020 prywatnie - lista i rozmowy Lipcowe mamusie 2020 9156
aniaslu Lipcowe mamusie 2020 (nieaktualny) Lipcowe mamusie 2020 48
aniaslu Sierpniowe mamusie 2020 prywatnie Sierpni├│weczki 2020 48075
monisia.p Mamusie pytanie nie dzieciowe Sierpniowe mamy 2019 11
Aleksandra2277 Mamusie Rydu┼étowy i okolice Mamy z r├│┼╝nych miejscowo┼Ťci 0
aniaslu Kwietniowe mamusie 2020 Kwietniowe mamusie 2020 50607
aniaslu Marcowe mamusie 2020 Marc├│weczki 2020 18089
Gosiaprzyszlamama2019 Mamusie listopad 2019 Potrzebuj─Ö porady 0
Blanka8 Złote rady: na jakie pytania szukacie odpowiedzi mamusie wieloraczków? Mamusie bliźniat, trojaczków i... 6
N Wrzesniowe mamusie 2019- przygotowania Potrzebuj─Ö porady 1
Lusi29 Mamusie listopad/grudzie┼ä 2019 Ci─ů┼╝a, por├│d, po┼é├│g 13
aniaslu Grudniowe mamusie 2019 prywatnie Grudniowe mamusie 2019 60129
S Lipcowa mamusie ;) waga wzrost data i wszystko inne Dzieci urodzone w 2018 roku 5
M Mamusie z Bemowa Warszawa 1
1 Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :) Przyszłe mamy 11487
N Mamusie z dzie─çmi z nadci┼Ťnieniem! Potrzebuj─Ö porady 0
M Mamusie pom├│┼╝cie ┼╗ywienie 3
M Mamusie pom├│┼╝cie Potrzebuj─Ö porady 5
M Młode mamusie (przyszłe/obecne) Młodziutkie mamy 4
Wiolinka84 S─ů tu jakie┼Ť Mamusie kt├│re siedz─ů w domu z dzie─çmi? Mamy b─Öd─ůce w domu 15
S Czy s─ů jakie┼Ť mamusie z Bytomia i okolic? M├│j por├│d 6
Lovi23 Mamusie lezace Przyszłe mamy 11
S Przeterminowane mamusie Potrzebuj─Ö porady 13
L Mamusie z Rudy ┼Ül─ůskiej i okolic ┼Ül─ůsk 0
mysiaka92 Lutowe mamusie 2018 Lutowe mamy 2018 9816
A S─ů tu jakie┼Ť mamusie z Poznania ? Pozna┼ä 1
A Młode mamusie po dwudziestce :) Młodziutkie mamy 12
N Witam Łódzkie mamusie! Ogłoszenia - Łódź 0
xBUMx TABELKA - MAMUSIE PA┼╣DZIERNIK 2017 Dzieci urodzone w pa┼║dzierniku 2017 49
katarzyna_s Mamusie z okolic Hanwell Mamy z UK 0
babymamusia Fit Mamusie do lata ! Dzieci urodzone w marcu 2017 14
--Aga-- Przyszłe i już obecne Mamusie Białystok 222
A ANKIETA - Przysz┼ée Mamusie, prosz─Ö o po┼Ťwi─Öcenie 5 minut :) Ci─ů┼╝a, por├│d, po┼é├│g 1
A Mamusie 2017 oczekuj─ůce pierwszego dziecka Przysz┼ée mamy 111
Paula_Antosia Mamusie po operacji serca. Potrzebuj─Ö porady 0