reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie pomocy!!! Waga 11-miesięcznego dziecka

Madzia04071990

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Czerwiec 2020
Postów
675
Witam drogie mamy. Czy moglybyscie mi napisac ile waza Wasze 11 miesieczne dzieci? Mialam kontrole u pediatry, okazalo sie,ze moje dziecko ma duza nadwage 😞 wazy 12,650 kg 😞 Pani doktor zabronila mi karmic mala mlekiem modyfikowanym- w zamian za to kazala dawac zwykle mleko i wrzucac tam chleb🙈Rano i wieczorem:( dodatkowo po godzinie 18stej mam nie dawac jej nic jesc, a jak bedzie plakac to dopajac ja woda :(Ze po tygodniu dziecko sie przyzwyczai i przez nastepne 3 mc jej waga nie moze byc wieksza. Nie wyglada jakby byla za gruba, zwykly normalny,szczesliwy niemowlak. Siedzi sama,pelza, zaczyna stawac na nozki jest bardzo energiczna. Jej wzrost to 77.5cm ubranka nosi 80, czasem 86.
Czy sa tu mamusie bobasow, ktorych dziecko mialo taka wage? Czy gdy dziecki zaczelo chodzic waga zaczela wolniej rosnac? Dodam,ze moje dziecko nie je duzo i nie je czesto. Mamy stale godziny jedzenia.
O godzinie 7.30-8.00 zjadala 90-120 ml mleka modyfikowanego
O godzinie 12-12.30 jadla obiadek ( ok.200g)
O godzinie 15 jadla owoce( ok 200g)
O godzinie 17.30-18.00 jadla ok. 150-180 mleka modyfikowanego
I ok. 21-22 ok 210-270 mleka modyfikowanego, w zaleznosci od dnia i od tego ile mleczka zjadla po kapieli- ok. Godziny 18. Mleko o 17.30 jest zamieniane na inne posilki- jajeczko,parowka,nalesnik jakies paluszki rybne ,placuszki bananowe badz jablkowe itp. W miedzy czasie zjada owoce,warzywa- bardzo je lubi. Sama pokazuje paluszkiem co chce .
Lekarka tak mi wjechala na psychike,ze czuje sie,jakbym zawiodla swoje dziecko i zrobila jej krzywde tym,ze tyle jej daje jesc 😞 Czy wedlug Was naprawde duzo zjada? Czy odsunac jej calkiem mleczko i dac chleb z mlekiem? Przeciez takie mleko jest podstawa do pierwszego roku, probowalam jej dac kaszke manna na zwyklym mleku ale pluje nim,nie chce go pic. Karmimy sie nadal jak do tej pory, troszke ograniczylam inne rzeczy, ale jest wrzask i pisk jak nie dostanie 🙈 Prosze o wypowiedzenie sie mam ktore mialy podobny problem.
Bede wdzieczna za kazda wskazowke i rade 😞 Z gory bardzo dziekuje. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiesz co nie pamietam ile ważyła moja córka na 11 miesięcy ale teraz ma 2,5 roku i wazy 13 kg. Szczerze pomysł Ze zwykłym mlekiem i chlebem wydaje mi się dosyć dziwny... jak nie wyglada na otyła to może taka jej uroda... a jak będzie chodzić napewno waga spowolni
 
Wiesz co nie pamietam ile ważyła moja córka na 11 miesięcy ale teraz ma 2,5 roku i wazy 13 kg. Szczerze pomysł Ze zwykłym mlekiem i chlebem wydaje mi się dosyć dziwny... jak nie wyglada na otyła to może taka jej uroda... a jak będzie chodzić napewno waga spowolni
No wedlug mnie nie wyglada na gruba 🙈 Mnie to przerazilo,bo jak mam wytlumaczyc takiemu malenstwu,ze nie dostanie jesc 😔
Moja 3 latka wazy zas 15.500 i wedlug niej to za malo, nie dogodzi tej babie i chyba oszaleje🙈🙈🙈
 
Zmień pediatrę, chociażby na jedną wizytę. Idź do kogoś polecanego wśród znajomych czy rodziny, tak dla własnego zdrowia psychicznego bo to co nagadała Ci ta lekarka to jakieś rzeczy nie z tej ziemi. Mm zastąpić mlekiem z chlebem? Serio? W życiu bym tak dziecka nie oszukiwała. Przede wszystkim jeśli jest problem z wagą to trzeba ograniczyć przekąski i puste kalorie, typu chrupki, paluszki, ciasteczka itd itd. Warzywa niech wcina do woli, owoce najlepiej jako dodatek np do jogurtu, bądź jako osobny posiłek tak raz na dzień. Staraj się trzymać tak 5/6 posiłków żeby metabolizm cały czas był na poziomie, wtedy też pominiesz podjadanie niezdrowych rzeczy. A co do samej wagi to nie jest jakos wygórowana, co prawda moje dzieci nie przekroczyły 10kg na roczek ale urodziły się mniejsze a to też sporo daje, genetyka też dużo robi bo jak któryś rodzic jest wysoki, większy to dziecko może pójść w jego ślady.
Nie eliminuj z diety mleka, staraj się dawać małej zdrowe rzeczy, zapewniaj ruch, a napewno będzie ok. Pozatym problemy z wagą to nie tylko jedzenie, kiedy jest jakieś podejrzenie należy zrobić badania krwi żeby wykluczyć np tarczycę itp a nie zalecać dziecku "dietę" na chudnięcie.
 
No wedlug mnie nie wyglada na gruba 🙈 Mnie to przerazilo,bo jak mam wytlumaczyc takiemu malenstwu,ze nie dostanie jesc 😔
Moja 3 latka wazy zas 15.500 i wedlug niej to za malo, nie dogodzi tej babie i chyba oszaleje🙈🙈🙈
Kochana chyba rzeczywiście skonsultuj to z kimś innym może:p bo może ona się zwyczajnie czepia... rozumiem żeby powiedziała żeby nie dawać kaszek dziecku jak uważa ze za dużo wazy ale mleka to bez przesady:p
 
Tak szczerze mówiąc, to większość siatek centylowych do 1 rż nie przewiduje wagi powyżej 12 kg, więc może stąd to ta lekarka wzięła. Niemniej pomysł z mlekiem z chlebem jak dla mnie jest chory.
W tym wieku dziecko powinno "zjadać" ok. 650 mleka modyfikowanego, więc Twoja na pewno nie je go zbyt dużo. Nie wiem co poradzić, trochę ta parówka i paluszki wyglądają mi dziwnie w tym wieku, zamiast tego dałabym np. warzywa na parze. Moja zajadała w jednej ręce brokuł, w drugiej kalafior.
Jak zacznie chodzić to powinna trochę przystopować z wagą.
 

Załączniki

  • siatka.png
    siatka.png
    63 KB · Wyświetleń: 355
Zmień pediatrę, chociażby na jedną wizytę. Idź do kogoś polecanego wśród znajomych czy rodziny, tak dla własnego zdrowia psychicznego bo to co nagadała Ci ta lekarka to jakieś rzeczy nie z tej ziemi. Mm zastąpić mlekiem z chlebem? Serio? W życiu bym tak dziecka nie oszukiwała. Przede wszystkim jeśli jest problem z wagą to trzeba ograniczyć przekąski i puste kalorie, typu chrupki, paluszki, ciasteczka itd itd. Warzywa niech wcina do woli, owoce najlepiej jako dodatek np do jogurtu, bądź jako osobny posiłek tak raz na dzień. Staraj się trzymać tak 5/6 posiłków żeby metabolizm cały czas był na poziomie, wtedy też pominiesz podjadanie niezdrowych rzeczy. A co do samej wagi to nie jest jakos wygórowana, co prawda moje dzieci nie przekroczyły 10kg na roczek ale urodziły się mniejsze a to też sporo daje, genetyka też dużo robi bo jak któryś rodzic jest wysoki, większy to dziecko może pójść w jego ślady.
Nie eliminuj z diety mleka, staraj się dawać małej zdrowe rzeczy, zapewniaj ruch, a napewno będzie ok. Pozatym problemy z wagą to nie tylko jedzenie, kiedy jest jakieś podejrzenie należy zrobić badania krwi żeby wykluczyć np tarczycę itp a nie zalecać dziecku "dietę" na chudnięcie.
Mamy staly rytm dnia. Je zawsze o tej samej porze. Nie dostaje nic co jest nie zdrowe,na to ma jeszcze czas- czasem starsza siostra da jej chrupka kukurydzianego,ale sporadycznie. Mala je wszystko to co my,procz smazonego- zamiast tego dostaje gotowane badz duszone,zawsze wiecej warzyw- procz ziemniaczkow,bo ich poprostu nie lubi. Zawsze staram sie gotowac codziennie,bo mam 3 latke w domu. Owoce dostaje tylko po popoludniowej drzemce jako kolejny posilek. To mleko ma czasem 3 razy,czasem 2 razy w ciagu dnia- zalezy od jej humorku. Wode pije, ale w ciagu dnia. Nie wyobrazam sobie nie dac jej mleka i patrzec jak placze i jest glodna 🙈 tylko jak mam to zrobic aby do pazdziernika nie przytyla nic 😔 zalecenie Pani doktor. Wyniki ma wszystkie w porzadku, od tego zaczelam i nie ma nic niepokojacego ehhh.
Moim zdaniem nie jest gruba, jest jak wiekszosc maluszkow w jej wieku- widzialam grubsze dzieci i znam grubsze i pediatrzy nic nie mowia tylko zartuja, a nam sie trafila taka malpa 😔
 
Kochana chyba rzeczywiście skonsultuj to z kimś innym może:p bo może ona się zwyczajnie czepia... rozumiem żeby powiedziała żeby nie dawać kaszek dziecku jak uważa ze za dużo wazy ale mleka to bez przesady:p
Moja mala nie jada kaszek, bo ich nie lubi. Od urodzenia jest na mm i jak ja mialabym jej wytlumaczyc,ze wiecej tego mleczka jesc nie moze 🤦‍♀️
 
Tak szczerze mówiąc, to większość siatek centylowych do 1 rż nie przewiduje wagi powyżej 12 kg, więc może stąd to ta lekarka wzięła. Niemniej pomysł z mlekiem z chlebem jak dla mnie jest chory.
W tym wieku dziecko powinno "zjadać" ok. 650 mleka modyfikowanego, więc Twoja na pewno nie je go zbyt dużo. Nie wiem co poradzić, trochę ta parówka i paluszki wyglądają mi dziwnie w tym wieku, zamiast tego dałabym np. warzywa na parze. Moja zajadała w jednej ręce brokuł, w drugiej kalafior.
Jak zacznie chodzić to powinna trochę przystopować z wagą.
Paluszki w sensie,ze rybne- nie dopisalam 🙈 Moja mala nie jada nic nie zdrowego, parowki dostaje czasami i tylko drobiowe innych nie dotknie. Mleka zaczyna jesc rano coraz mniej teraz zdarza sie,ze zje i 60ml, wiecej je na noc. Warzywek je bardzo duzo i rozne,uwielbia je. Kurcze nie wiem juz co zmienic :(
Urodzila sie prawie 4kg,wiec spora byla od urodzenia. Mam nadzieje,ze przystopuje, pomalu zaczyna stawac na nozki tylko martwi mnie to,jak mam zrobic,aby do pazdziernika nie przybrala na wadze tylko ja zgubila jedzac jak dotychczas, bo glodzic jej nie zamierzam :(
 
reklama
Mamy staly rytm dnia. Je zawsze o tej samej porze. Nie dostaje nic co jest nie zdrowe,na to ma jeszcze czas- czasem starsza siostra da jej chrupka kukurydzianego,ale sporadycznie. Mala je wszystko to co my,procz smazonego- zamiast tego dostaje gotowane badz duszone,zawsze wiecej warzyw- procz ziemniaczkow,bo ich poprostu nie lubi. Zawsze staram sie gotowac codziennie,bo mam 3 latke w domu. Owoce dostaje tylko po popoludniowej drzemce jako kolejny posilek. To mleko ma czasem 3 razy,czasem 2 razy w ciagu dnia- zalezy od jej humorku. Wode pije, ale w ciagu dnia. Nie wyobrazam sobie nie dac jej mleka i patrzec jak placze i jest glodna 🙈 tylko jak mam to zrobic aby do pazdziernika nie przytyla nic 😔 zalecenie Pani doktor. Wyniki ma wszystkie w porzadku, od tego zaczelam i nie ma nic niepokojacego ehhh.
Moim zdaniem nie jest gruba, jest jak wiekszosc maluszkow w jej wieku- widzialam grubsze dzieci i znam grubsze i pediatrzy nic nie mowia tylko zartuja, a nam sie trafila taka malpa 😔
No więc zmień lekarza. Do pediatry trzeba mieć zaufanie a nie chodzic ze strachem że znów za cos opierdz...li
 
Do góry