reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie pomocy!!! Waga 11-miesięcznego dziecka

Mój syn na roczek ważył 13kg lekarz na wizycie kazał zamiast piersi dawać wodę.Był dużo większym grubaskiem niż twoja córeczka a urodził się 3 tyg wcześniej z wagą 3200.Olałam to co lekarz mówi bo ważne co matka czuje .Syn teraz ma 9 lat i chudy jak diabli typowa żyła .Moim zdaniem dopóki nie pasie siê dziecka słodyczami to nie ma co panikować weszła chora moda na chudziny .
 
reklama
Moze dodajac zdjecie bedzie latwiej poprosic Was o opinie.
Śliczny niemowlak...moi chłopcy mieli wiecej fałdek....o wiele więcej [emoji16][emoji2]
A to moje "grube" dzieci tydzień temu [emoji13]
IMG_20200720_183628.jpeg
 
Moje dzieci są już stare...17 i 15 lat...
Aż spojrzałam w ich książeczki zdrowia. Starszy ważył 11,05 kg w wieku 12 miesięcy a młodszy 12,20 kg.
Karmione praktycznie od początku mm. Byli pulchni dopóki nie zaczęli chodzić (pierwszy w wieku 12 miesięcy, drugi w wieku 9 miesięcy - mały ludzik michelin tuptajacy na dwóch grubych nóżkach).

Żadnego odchudzania nie było!
Zwykłe mleko z chlebem? To sprzed 50 lat praktyki bo niczego innego nie było. Zwykle mleko nie ma odpowiedniej ilości tluszczu o reszcie składników nie wspominając.

Ja bym olała i ewentualnie owoce pilnowała, żeby były takie o malej ilosci cukru.

Jak zacznie tuptac to zeszczupleje.

Kurczę najlepiej skonsultuj z innym lekarzem.
Niestety nie mam mozliwosci konsultacji z innym lekarzem- nie mieszkam w PL. Jutro bede rozmawiala z PL pediatra i zobaczymy co ona powie,dzis kazala wyslac sobie zdjecie malej,jadlospis i jutro bedzie konsultacja telefoniczna. Druga rzecza ktora zrobilam, to udalam sie po porade do dietetyka dzieciecego, ale ona tez powiedziala,ze w malej menu nie ma czego zmniejszac lub zmieniac,bo wszystko jest tak jak powinno byc. Tylko to juz drugi raz jak sie nas trzepia, wczesniej bylo,ze na 4 mc wazyla 8315 i tez problemy,kazala juz diete rozszerzac i dopajac woda- oczywiscie olalam sprawe, bo diete zaczelam rozszerzac po 6mc moja mala nie byla gotowa wczesniej no i byla malusia wiec sie balam. Powiedzialam jej,ze ja jestem mama i ja jestem z nia 24h wiec wiem najlepiej czego mala potrzebuje to uslyszalam,ze ona jest lekarzem,a moim obowiazkiem jest sie stosowac do jej zalecen dla dobra dziecka 🤦‍♀️
 
Mój syn na roczek ważył 13kg lekarz na wizycie kazał zamiast piersi dawać wodę.Był dużo większym grubaskiem niż twoja córeczka a urodził się 3 tyg wcześniej z wagą 3200.Olałam to co lekarz mówi bo ważne co matka czuje .Syn teraz ma 9 lat i chudy jak diabli typowa żyła .Moim zdaniem dopóki nie pasie siê dziecka słodyczami to nie ma co panikować weszła chora moda na chudziny .
Kurcze ja pamietam,ze moja starsza tez byla pyza- wagi faktycznie takiej nie miala,ale dzis ma 3 lata i jest maly szczypo ior i dla lekarki zas wazy za malo bo tylko 15.5kg 🤦‍♀️trafila nam sie poprostu dziwna lekarka 🤷‍♀️ mam nadzieje,ze mala zacznie chodzic i do pazdziernika troche sie unormuje,zeby nie miala powodow do trzepiania sie ehhh
 
No wedlug mnie nie wyglada na gruba [emoji85] Mnie to przerazilo,bo jak mam wytlumaczyc takiemu malenstwu,ze nie dostanie jesc [emoji17]
Moja 3 latka wazy zas 15.500 i wedlug niej to za malo, nie dogodzi tej babie i chyba oszaleje[emoji85][emoji85][emoji85]
Ja bym się nie przejmowała. Chleb z mlekiem to nie jest wartościowe pożywienie dla dziecka. Jak zacznie chodzić, to waga może jej się zatrzymać nawet na rok. A co do starszej to już wchodzą w grę indywidualne procesy metaboliczne i skłonności. Moja czterolatka waży 14.5 kg. Wagowo jest między 25 a 50 centylem (wzrost równo 50), je ile chce, bardzo dużo się rusza. Taka jej natura. Spójrz jak bardzo dorośli różnią się między sobą budową i wzrostem.
 
Ja bym się nie przejmowała. Chleb z mlekiem to nie jest wartościowe pożywienie dla dziecka. Jak zacznie chodzić, to waga może jej się zatrzymać nawet na rok. A co do starszej to już wchodzą w grę indywidualne procesy metaboliczne i skłonności. Moja czterolatka waży 14.5 kg. Wagowo jest między 25 a 50 centylem (wzrost równo 50), je ile chce, bardzo dużo się rusza. Taka jej natura. Spójrz jak bardzo dorośli różnią się między sobą budową i wzrostem.
Ja staram sie nie przejmowac, tylko ona obwinila mnie i zrobila ze mnie zla mame,ze krzywdze wlasne dziecko :( mam nadzieje,ze zacznie dreptac i wszystko wroci do normy dla spokoju.
Moja starsza rowniez je tyle ile potrzebuje i sama sobie wybiera na co ma ochote, nie mam na to wplywu wiec jej gadanie nic nie daje bo sila zmuszac nie zamierzam.
 
Waga wagą tylko jest jeszcze sytuacja z miejscem twojego zamieszkania nie znam się na tym ale w niektórych państwach różnie podchodzą do polskich dzieci i jak lekarz będzie upierdliwy to może narobić wam problemów
 
reklama
Waga wagą tylko jest jeszcze sytuacja z miejscem twojego zamieszkania nie znam się na tym ale w niektórych państwach różnie podchodzą do polskich dzieci i jak lekarz będzie upierdliwy to może narobić wam problemów
Mam nadzieje,ze odpuszcza nam ta wage,reszta jest w porzadku- obie rozwijaja sie bardzo dobrze,nie maja do czego sie dotrzepic. A jak widze cos co mnie nie pokoi to odrazu reaguje, nawet jak okazuje sie,ze bez potrzeby
 
Do góry