reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie pomóżcie

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam mamusie. Powiedzcie mi jak rozpoznać alergię na laktozę u niemowlaka? Moja corcia na 6 tyg. pije Bebilon Pepti Dha 1 bo pani pediatra stwierdziła że ma alergie pokarmowa( wysypka, biegunka, wodnisty stolec, czasem krew, niestrawiony pokarm w stolcu, ogromne wzdęcia i gazy). Wysypka znikła i gazy na 3dni, teraz jest około 11 dni jak go pije i teraz znowu sa te piekielne gazy,wzdecia wręcz czasem bolesne z płaczem i wodniste kupki(które próbuje zrobić dłuższą chwilę a taka mała plamkawodnista wyleci tylko) czasem biegunki, teraz doszło ulewanie nawet po godzinie od jedzenia. No i coraz częściej tez wiem że jest głodna a nie chce go pić i się prezy i złości dopiero po jakimś czasie go pije i na ogól jest niespokojna i gorzej sypia w dzień i noc. Powiedzcie mi co go może byc i co mam dalej robić ? Juz nie wiem czy to mleko jest odpowiednie może powinna pić bezlaktozowe. Pozdrawiam.
 
reklama
Być może Bebilon Peptti nie jest odpowiedni dla malucha. Czy to jest to mleko na receptę?
Mój synek mial skazę białkową, ale po pepti objawy ustępowały, my właśnie mieliśmy na receptę to mleko.
Typowe były kupki zielone, wodniste, śmierdzace, łuszczące się policzki, skóra cała wysypana, policzki się aż świeciły. My oprócz bebilon dostawaliśmy jeszcze krople antyhistaminowe, lub syrop. Na złagodzenie objawów.
Radziłabym z objawami wrócić do lekarza, jest jeszcze inne mleko zastępcze dla małych alergików ( juz nazwy nie pamiętam) ochydne w smaku i zapachu, mój syn jego nie wypił niestety.
 
A może spróbuj z wizytą u lekarza, ale nie internisty tylko idź do gastroenterologa dziecięcego, taki lekarz z dużo większą pewnością będzie wiedział jak pomóc Twojemu dziecku, bo z tego co widzę, to męczycie się już dłuższy czas. Jak oczekiwanie będzie za długie, to prywatnie, bo szkoda dzieciaczka męczyć.
 
Być może Bebilon Peptti nie jest odpowiedni dla malucha. Czy to jest to mleko na receptę?
Mój synek mial skazę białkową, ale po pepti objawy ustępowały, my właśnie mieliśmy na receptę to mleko.
Typowe były kupki zielone, wodniste, śmierdzace, łuszczące się policzki, skóra cała wysypana, policzki się aż świeciły. My oprócz bebilon dostawaliśmy jeszcze krople antyhistaminowe, lub syrop. Na złagodzenie objawów.
Radziłabym z objawami wrócić do lekarza, jest jeszcze inne mleko zastępcze dla małych alergików ( juz nazwy nie pamiętam) ochydne w smaku i zapachu, mój syn jego nie wypił niestety.
Spróbuj zmienić mleko!!!!!!!!!!!!
 
Witaj! Moja córka też nie tolerowala laktozy i mleko Bebilon Pepti było dla niej nieodpowiednie. Koniec końcem piła mleko na receptę Nutramigen LGG i przy nim objawy ustąpiły. Zupełnie inne dziecko. Po ukończeniu roku próbowałam przestawić ja na ogólnodostępne mleko - najpierw Bebilon HA a później Bebilon zwykłe. Oba bardzo dobrze tolerowala, wszelkie objawy nietolerancji laktozy znikły.

Napisane na F3211 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry